Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 3-932/11
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 квітня 2010 рокум. Запоріжжя
Суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя Геєць Ю.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду м. Запоріжжя адміністративний матеріал за адміністративним протоколом АС № 507184, що надійшли з Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з ВВП у м. Запоріжжя, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, працюючої головним бухгалтером ВАТ «Запоріжжяобленерго», проживаючої за адресою: АДРЕСА_1, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 163-2 КпАП України,-
ВСТАНОВИВ
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, при проведенні перевірки ВАТ «Запоріжжяобленерго», головним бухгалтером якого є ОСОБА_1, було встановлено: несвоєчасне подання посадовими особами підприємства, платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обовязкових платежів), що призвело до несвоєчасного сплати узгодженої суми податкових зобовязань з ПДВ у розмірі 10611328 грн.
В судове засідання ОСОБА_1 не зявилась, надала суду письмову заяву в якій просить справу розглядати за її відсутності, а також письмові заперечення проти адміністративного протоколу, в яких зазначила, що з порушенням вказаним у адміністративному протоколі та акті не згодна, оскільки зобовязання відображені СДПІ в акті не узгоджені, на теперішній час підприємство знаходиться в процедурі адміністративного оскарження та просить провадження по справі закрити у звязку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 163-2 КпАП України, на підставі наступного.
Відповідно до ст. 14 КУпАП підставою для притягнення посадових осіб до адміністративної відповідальності є вчинення адміністративних правопорушень, повязаних з недодержанням установлених правил у сфері охорони порядку управління та інших правил, забезпечення виконання яких входить до їх службових обовязків.
Згідно диспозиції ст. 163-2 КУпАП адміністративним правопорушенням, за яке передбачена відповідальність, передбачена вказаною статтею закону, слід вважати неподання або несвоєчасне подання посадовими особами підприємств, установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів /обовязкових платежів/.
Відповідно до п. 5.1. Закону України від 21.12.2000 № 2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (далі Закон № 2181) податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Згідно п.п.5.3.1. Закону № 2181 платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Згідно Акту перевірки від 09.03.2011 року № 60/08-05/00130926 /а.с.2 - 5/ було встановлено, що ВАТ «Запоріжжяобленерго»подано податкову декларацію за травень 2010 року № 2761 від 21.06.2010 року, відповідно до якої визначено податкові забовязання до сплати в сумі 10544 110 грн. з граничним терміном сплати зазначеного у податковій декларації податкового забовязання, відповідно п.п.5.3.1. та 5.3.3. п.5.3 статті 5 Закону України № 2181, який припадає на 30.06.2010 року.
Разом з тим, як видно зі змісту Акту перевірки, податковий орган вважає, що сплату поточних податкових зобовязань з ПДВ за травень 2010 року ВАТ «ЗОЕ»здійснювало з затримкою граничного строку сплати узгодженого зобовязання.
Однак, як вбачається з письмових заперечень ОСОБА_1, що ВАТ «ЗОЕ» в повному обсязі та у встновлені законом строки виконало свої зобовязання щодо розрахунків з бюджетом по ПДАВ за травень 2010 року, про що свідчать платіжні доручення: № 7464 від 11.06.2010 року з призначенням платежу «авансовий платіж по податку на додану вартість за травень 2010 року»на суму 1000000 грн.; № 7912 від 17.06.2010 року з призначенням платежу «авансовий платіж по податку на додану вартість за травень 2010 року»на суму 1000000 грн.; № 8393 від 24.06.2010 року з призначенням платежу «авансовий платіж по податку на додану вартість за травень 2010 року»на суму 500000 грн.; № 8265 від 24.06.2010 року з призначенням платежу «авансовий платіж по податку на додану вартість за травень 2010 року»на суму 800000 грн.; № 8399 від 25.06.2010 року з призначенням платежу «авансовий платіж по податку на додану вартість за травень 2010 року»на суму 1 100000 грн.; № 8432 від 29.06.2010 року з призначенням платежу «авансовий платіж по податку на додану вартість за травень 2010 року»на суму 850000 грн.; № 8433 від 29.06.2010 року з призначенням платежу «авансовий платіж по податку на додану вартість за травень 2010 року»на суму 1 650000 грн.; № 8435 від 24.06.2010 року з призначенням платежу «авансовий платіж по податку на додану вартість за травень 2010 року»на суму 1 300000 грн.; № 8436 від 29.06.2010 року з призначенням платежу «авансовий платіж по податку на додану вартість за травень 2010 року»на суму 1 000000 грн.; № 8444 від 30.06.2010 року з призначенням платежу «авансовий платіж по податку на додану вартість за травень 2010 року»на суму 574000 грн.; № 8437від 30.06.2010 року з призначенням платежу «авансовий платіж по податку на додану вартість за травень 2010 року»на суму 300135,26 грн.; № 8438 від 30.06.2010 року з призначенням платежу «авансовий платіж по податку на додану вартість за травень 2010 року»на суму 469974,74 грн.
Акт перевірки свідчить про те, що податковий орган фактично змінює призначення платежів, які були самостійно визначені ВАТ «ЗОЕ»у платіжних дорученнях під час виконання ним свого обов'язку при сплаті сум поточних податкових зобов'язань з ПДВ за травень 2010 року, та самостійно спрямовує зазначені суми як погашення податкових зобовязань ВАТ «ЗОЕ»за інший податковий період, і на підставі встановлених обставин на стадії зарахування отриманих від платника податку коштів, що не має нічого спільного з складом правопорушення, передбаченого ст. 163-2 КУпАП, приходить до висновку, що головний бухгалтер ВАТ ОСОБА_1, як посадова особа, несвоєчасно подала платіжні доручення на перерахування узгодженої суми податкових забовязань з ПДВ за травень 2010 року у сумі 10611328 грн.
Висновки податкового органу не можна вважати обгрунтованими виходячи з того, що Акт перевірки не містить відомостей про дати подання, або неподання ВАТ в особі посадових осіб платіжних доручень на перерахування узгодженої суми податкових забовязань з ПДВ за травень 2010 року у сумі 10611328 грн. Відомості по платіжним дорученням, переліченим в Акті перевірки, не мають ніякого відношення до питання своєчасності або несвоєчасності подання ВАТ платіжних доручень по платежам за травень 2010 року.
Таким чином, працівник податкової інспекції на підставі відомостей, які містяться в Акті перевірки, не мав правових підстав для складання протоколу про адміністративне правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 163-2 КУпАП, у відношенні ОСОБА_1
На підставі викладеного суд прийшов до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 163-2 КпАП України
Керуючись ст.ст. 163-2, 247, 283, 284 КпАП України ,-
ПОСТАНОВИВ:
Провадження по справі про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, за ч. 2 ст. 163-2 КпАП України, закрити у звязку з відсутністю в її діях адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Запорізької області через Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя протягом десяти днів з дня винесення постанови.
СуддяГеєць Ю.В.