Єдиний державний реєстр судових рішень справа № 2а-0770/1151/11
рядок статзвіту - 9.1.1
код - 01
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про відмову в забезпеченні адміністративного позову
26 квітня 2011 року м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого - судді Андрійцьо В.Д.
при секретарі судового засіданні Повханич Г.П.
за участю:
представників позивача - ОСОБА_2 (довіреність № 59/10/10 від 06 січня 2011 року)
представника відповідача - ОСОБА_3 (довіреність від 04 квітня 2011 року)
розглянувши у залі суду в м. Ужгороді клопотання Ужгородського комунального підприємства "Уж-тепло" про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову у справі за адміністративним позовом Ужгородського комунального підприємства "Уж-тепло" до Державної податкової інспекції у м. Ужгороді Закарпатської області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення від 28 березня 2011 року № 326/23-1/03054098/2118, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач - Ужгородське комунальне підприємство "Уж-тепло" звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Державної податкової інспекції у м. Ужгороді Закарпатської області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення від 28 березня 2011 року № 326/23-1/03054098/2118.
Одночасно позивач заявив клопотання про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову до ухвалення рішення по справі, шляхом зупинення стягнення коштів до вирішення справи по суті.
Представники позивача у судовому засіданні клопотання про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову підтримав та просив суд таке задоволити.
Представник відповідача проти заявленого клопотання заперечила, мотивуючи безпідставність такого.
Ознайомившись з мотивами клопотання щодо вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, суд приходить до наступного висновку.
У відповідності до ч.1 ст.117 Кодексу адміністративного судочинства України суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
Однак, у відповідності до п. 56.18 ст. 56 Податкового кодексу України з урахуванням строків давності платник податків має право оскаржити в суді податкове повідомлення - рішення або інше рішення контролюючого органу про нарахування грошового зобов'язання у будь-який момент після отримання такого рішення. При звернення платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу податкове зобов'язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили.
Таким чином, протягом зазначеного строку податкова вимога з податку, що оскаржується, не надсилаються, а сума податкового зобов'язання, що оскаржується, вважається неузгодженою.
Отже, у податкового органу відсутні підстави щодо нарахування штрафних санкцій по неузгоджених податкових повідомленнях - рішеннях.
З врахуванням викладеного, відсутні небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, а отже підстав для задоволення клопотання немає.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 117, 118, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, ст. 56 Податкового кодексу України суд, -
УХВАЛИВ:
Клопотання Ужгородського комунального підприємства "Уж-тепло" про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову у справі за адміністративним позовом Ужгородського комунального підприємства "Уж-тепло" до Державної податкової інспекції у м. Ужгороді Закарпатської області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення від 28 березня 2011 року № 326/23-1/03054098/2118. - залишити без задоволення.
Ухвала може бути оскаржена позивачем до Львівського апеляційного адміністративного суду в порядку і строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Оскарження ухвали не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Суддя Андрійцьо В.Д.