ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
=====
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
| "25" лютого 2008 р. | 11:50 | Справа № 17/31/08
Господарський суд Миколаївської області, головуючий суддя Коваль С.М., при секретарі Вязовський М.А., за участю представників сторін: з участю представників сторін: від позивача -Кривенко Ф.В., довіреність № 41/1-8-180 від 11.01.2008 року; від відповідача -ОСОБА_1, у судовому засіданні присутній прокурор Коробченко Д.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу № 17/31/08 за позовом прокурора Заводського району м. Миколаєва в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Миколаїській області, м. Миколаїв, вул. Будівельників, 15-А, до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, м. Миколаїв, АДРЕСА_1, про стягнення фінансових санкцій у розмірі 510 грн.,-
В С Т А Н О В И В:
Прокурором Заводського району м. Миколаєва в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Миколаїській області пред?явлено позов до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1., про стягнення фінансових санкцій у розмірі 510 грн. Дослідивши подані позивачем докази, суд визнає позовні вимоги обґрунтованими. Відповідно до ст. 3 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті»від 08.11.2006 р. № 1567 (далі - Постанова) передбачено, що органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях. Згідно п. 5 Положення Територіального управління Головавтотрансінспекції у Миколаївській області, затвердженого наказом Головавтотрансінспекціії № 149 від 21.11.2005 р., Територіальне управління відповідно до покладених на нього завдань у Миколаївській області здійснює державний контроль за виконанням суб'єктами господарювання, які проводять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, правил перевезень пасажирів та вантажів, дотриманням вимог нормативно-правових актів, стандартів і норм, що регулюють перевезення пасажирів та вантажів автомобільним транспортом. Статтями 21, 25, 27 Постанови зазначено, що державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових та позапланових перевірок, за результатами перевірки посадовими особами органу державного контролю складається акт встановленої форми; якщо в ході перевірки виявлено порушення законодавства про автомобільний транспорт, справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання; за наявності підстав керівник органу державного контролю або контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій, яка оформляється за встановленою формою. 21.12.2006 р. державним інспектором Територіального управління Головавтотрансінспекції у Миколаївській області Гринюком О.А. проведено перевірку дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт приватним підприємцем ОСОБА_1 (далі - Відповідач) при наданні послуг з перевезення пасажирів. Перевіркою виявлені порушення вимог ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме: надання послуг з перевезення пасажирів транспортним засобом, облаштованого, як таксі, марки ВАЗ 2107, номерний знак НОМЕР_1, здійснювалось Відповідачем за відсутності ліцензійної картки про що складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом № 000459 від 21.12.2006 р. На підставі ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»винесено постанову про застосування фінансових санкцій № 000340 від 09.01.2007 р., згідно якої постановлено застосувати до Відповідача фінансові санкції в розмірі 510 грн. Вищезазначена постанова направлена відповідачу рекомендованим листом з повідомленням № 5057268 та отримана відповідачем 16.01.2007 року, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення № 5057268. Постанова про застосування фінансових санкцій № 000340 від 09.01.2007 р. в добровільному порядку відповідачем не виконана. Враховуючи, що ненадходження грошових коштів до Державного бюджету України є порушенням інтересів держави, мають місце підстави для представництва інтересів держави прокурором. Відповідач, у судовому засіданні позовні вимоги визнає та в порядку ст. 263 КАС України клопоче про розстрочку виконання рішення в частині суми основної суми заборгованості строком на десять місяців. Суд, враховуючи тяжке фінансове становище відповідача задовільняє клопотання частково та надає відповідачу розстрочку на десять місяців в строк до 25.12.2008 року рівними частинами щомісяця. Представник позивача та прокурор не заперечує проти задоволення клопотання відповідача про розстрочку виконання рішення в частині суми основної заборгованості. Таким чином, позовні вимоги прокурора Заводського району м. Миколаєва в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Миколаїській області, про стягнення фінансових санкцій у розмірі 510 грн.. з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1., обґрунтовані та підлягають задоволенню в повному обсязі. Керуючись ст. ст. 161-163 КАС України, господарський суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовні вимоги прокурора Заводського району м. Миколаєва в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Миколаїській області задовольнити повністю. 2. Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, м. Миколаїв, АДРЕСА_1, (код НОМЕР_2) 510 грн. штрафу на користь Державного Заводського району в УДК у Миколаївській області на р/р 31118106700003, МФО 826013, код ЄДРПОУ 23626096. 3. Виконання рішення в частині стягнення суми заподіяної шкоди розстрочити рівними частинами у сумі 51 грн. в строк до 25.12.2008 року.
Постанова набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня її проголошення, якщо не подано заяву про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження постанови подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду скарги. Постанову може бути оскаржено в порядку, встановленому ст. 186 КАС України.
|