ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28.02.08 Справа№ 31/36 А
Господарський суд Львівської області, розглянувши матеріали справи:
за позовом: Відкритого акціонерного товариства фірма «Галбуд», м. Львів
до відповідача: Виконавчого комітету Львівської міської ради, м. Львів
про: зобов'язання до вчинення дій
Суддя Артимович В.М.
При секретарі Митник М.Б.
За участю представників:
від позивача: Старинський М.В. - представник;
Чопорова Н.П. -представник;
від відповідача: Зелінська С.В. - представник.
Представникам сторін роз'яснено права і обов'язки, передбачені ст.ст. 49, 51 КАС України, в тому числі право заявляти відводи.
Суть спору: На розгляд господарського суду Львівської області подано адміністративний позов Відкритого акціонерного товариства фірма «Галбуд», м. Львів, надалі -позивач, до Виконавчого комітету Львівської міської ради, м. Львів, надалі -відповідач, про зобов'язання відповідача затвердити акт державної комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкту по вул. Тракт Глинянський, 55 у м. Львові у 10-ти денний термін з моменту набрання рішенням суду законної сили.
Розглянувши матеріали справи, суд визнав представлені документи достатніми для прийняття до провадження вказаної вище позовної заяви ВАТ фірма «Галбуд»до відповідача про зобов'язання до вчинення дій, про що 08.02.2008 р. винесено ухвалу про порушення провадження у справі та призначено попередній розгляд справи на 19.02.2008 р.
Позовні вимоги позивач мотивує тим, що позивачем було збудовано житлові будинки та об'єкти соцкультпобуту у м. Львові по вул. Тракт Глинянський, 55, які прийняті в експлуатацію державною приймальною комісією згідно акту державної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта -житлових будинків та об'єктів соцкультпобуту на вул. Тракт Глинянський, 55 від 10.01.2008 р. На думку позивача, відповідач всупереч нормі п. 27 Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, затв. постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2004 р. № 1243, не затверджує вказаний вище акт державної приймальної комісії, чим порушує законні права та інтереси позивача, оскільки без затвердженого акту є неможливим оформлення права власності на новозбудоване житло.
Відповідачем 15.02.2008 р. подано доповнення та уточнення позовних вимог № 63/7 від 13.02.2008 р. (вх. № 3590), в яких він з підстав, викладених у позові, просить суд в доповнення до позовних вимог визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо затвердження акту державної приймальної комісії від 10.01.2008 р.
У попередньому судовому засіданні, яке відбулось 19.02.2008 р., представники позивача позовні вимоги підтримали з підстав, викладених у позовній заяві та заяві про доповнення та уточнення позовних вимог, зазначивши, що позивачем сплачується орендна плата за земельну ділянку, на якій збудовано житлові будинки, та повністю виконано зобов'язання по сплаті коштів на розвиток соціальної інфраструктури міста в сумі 404045,80 грн. згідно договору на будівництво № 23 від 06.02.2006 р. Відповідач уповноваженого представника у попереднє судове засідання не направив, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце попереднього судового засідання.
Ухвалою від 19.02.2008 р. судом закінчено попереднє судове засідання та призначено справу № 31/36А до судового розгляду на 27.02.2008 р.
В судове засідання сторони спору направили уповноважених представників. При цьому представником відповідача було заявлено клопотання про оголошення перерви в судовому засіданні з метою належної підготовки представника відповідача. Судом дане клопотання було задоволено та оголошено перерву в судовому засіданні до 28.02.2008 р.
В судовому засіданні 28.02.2008 р. представники позивача позовні вимоги підтримали, навівши доводи аналогічні, викладеним у позові. Представником відповідача було заявлено клопотання про залучення до участі в даній справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Управління контролю та аудиту Львівської міської ради. Судом відмовлено в задоволенні даного клопотання, оскільки відповідачем за допомогою належних і допустимих доказів не доведено, яким чином рішення у справі може вплинути на права, свободи, інтереси та обов'язки Управління контролю та аудиту Львівської міської ради. По суті спору представник відповідача позовні вимоги заперечив повністю, вказуючи, зокрема, на те, що сума внеску позивача по сплаті коштів на розвиток соціальної інфраструктури міста у зв'язку з інфляційними процесами є невеликою порівняно з кошторисною вартістю новозбудованих будинків.
В судовому засіданні 28.02.2008 р. проголошено вступну та резолютивну частину постанови.
Повний текст рішення виготовлений, оформлений і підписаний 03.02.2008 р.
Розглянувши документи і матеріали, подані учасниками процесу, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно та повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких грунтуються їх вимоги і заперечення, оцінивши докази, які мають значення для справи, суд встановив:
Позивачем та Львівською міською радою 20.04.2004 р. було укладено договір оренди земельної ділянки, згідно якого позивач отримав в оренду земельну ділянку площею 0,767 га у м. Львові по вул. Тракт Глинянський, 55. Вказаний договір зареєстрований у Львівському міському відділі Львівської регіональної філії ДЗК 21.04.2004 р. за № 04:04:438:00316.
Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю Виконкому Львівської міської ради 15.02.2006 р. було видано позивачеві дозвіл на виконання будівельних робіт за № 221/04 по будівництву житлових будинків та об'єктів соцкультпобуту на вул. Тракт Глинянський, 55.
Крім того, 06.02.2006 р. між позивачем та Львівською міською радою в особі Управління архітектури та містобудування укладено договір на будівництво № 23, за умовами якого позивач взяв на себе зобов'язання здійснити будівництво житлових будинків та об'єктів соцкультпобуту у м. Львові по вул. Тракт Глинянський, 55 до 30.12.2007 р., а також сплатити кошти на розвиток соціальної інфраструктури міста в сумі 404045,80 грн.
Основні вимоги та умови прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів незалежно від джерел фінансування їх будівництва регулюються нормами Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2004 р. за № 1243. При цьому прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів полягає у підтвердженні державними приймальними комісіями готовності до експлуатації об'єктів нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту будівель і споруд як житлово-громадського, так і виробничого призначення, інженерних мереж та споруд, транспортних магістралей, окремих черг пускових комплексів, їх інженерно-технічного оснащення відповідно до затвердженої в установленому порядку проектної документації, нормативних вимог, вихідних даних на проектування.
У відповідності до п. 3 Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, затв. постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2004 р. № 1243, об'єкти житлово-громадського призначення III, IV і V категорій складності до пред'явлення їх державним приймальним комісіям попередньо приймаються робочими комісіями.
За результатами роботи державної приймальної комісії складається акт про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта. Акт державної приймальної комісії підлягає затвердженню у 15-денний строк органом виконавчої влади чи органом місцевого самоврядування, що утворив цю комісію, та реєструється в інспекції державного архітектурно-будівельного контролю, яка видала дозвіл на виконання будівельних робіт (п. 27 Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів).
Робочою комісією 18.09.2007 р. складено акт робочої комісії про готовність закінченого будівництвом об'єкта для пред'явлення державній приймальній комісії, згідно якого робоча комісія прийняла рішення про готовність житлових будинків та об'єктів соцкультпобуту у м. Львові по вул. Тракт Глинянський, 55, збудованих позивачем, до представлення державній приймальній комісії.
На виконання вимог вказаного вище Порядку державна приймальна комісія прийняла рішення про прийняття в експлуатацію збудованих позивачем житлових будинків та об'єктів соцкультпобуту, про що 10.01.2008 р. складено акт державної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта -житлових будинків та об'єктів соцкультпобуту на вул. Тракт Глинянський, 55 у м. Львові.
Судом встановлено, що відповідач всупереч імперативній нормі п. 27 Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, затв. постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2004 р. № 1243, у п'ятнадцятиденний строк не затвердив акту державної приймальної комісії від 10.01.2008 р. Доводи відповідача про незатвердження акту з тих підстав, що позивачем не сплачено кошти на розвиток соціальної інфраструктури міста Львова, судом відхиляються, оскільки матеріалами справи підтверджується, що позивачем кошти на розвиток соціальної інфраструктури міста згідно договору на будівництво № 23 від 06.02.2006 р. сплачені в повній сумі. Крім того, Порядком прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, затв. постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2004 р. № 1243, не ставиться обов'язок затвердження акту державної приймальної комісії органом виконавчої влади в залежність від сплати генеральним підрядником чи замовником будівництва коштів, зокрема, на розвиток соціальної інфраструктури міста.
Виходячи з вищевикладеного суд дійшов висновку, що позовні вимоги ВАТ фірма «Галбуд» обґрунтовані матеріалами справи та підлягають до задоволення в повному обсязі.
У відповідності до ст. 94 КАС України сплачений позивачем судовий збір підлягає стягненню на його користь з місцевого бюджету м. Львова.
Керуючись ст.ст. 2, 4, 7, 11, 69-71, 72, 86, 94, 158, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, п. 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Позов Відкритого акціонерного товариства фірма «Галбуд», м. Львів, задовольнити повністю.
2. Визнати протиправною бездіяльність Виконавчого комітету Львівської міської ради щодо затвердження акту державної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкту по вул. Тракт Глинянський, 55 у м. Львові.
3. Зобов'язати Виконавчий комітет Львівської міської ради затвердити акт державної комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкту по вул. Тракт Глинянський, 55 у м. Львові у 10-ти денний термін з моменту набрання рішенням суду у справі № 31/36А законної сили.
4. Стягнути з місцевого бюджету м. Львова на користь Відкритого акціонерного товариства фірма «Галбуд»(79026 м. Львів, вул. акад. Лазаренка, 4; код ЄДРПОУ 01272203) сплачений судовий збір в розмірі 6,80 грн.
5. Постанова набирає законної сили у строк та в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
6. Постанова може бути оскаржена у строк та в порядку, передбаченому ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Артимович В.М.