ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Кіровоградської області
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"03" квітня 2008 р.
Справа № 10/48
Час прийняття постанови: 11 год. 05 хв.
Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Жака В.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні при секретарі судового засідання Романовській О.В. матеріали адміністративної справи № 10/48 від 28.02.2008 року
за позовом: Олександрійського міськрайонного центру зайнятості, 28000, Кіровоградська область, м. Олександрія, пр. Леніна, 126а
до відповідача: комунального підприємства "Теплоелектроцентраль", 28000, Кіровоградська область, м. Олександрія, вул. Кільцева, 9
про стягнення 850,00 грн. економічних санкцій за використання праці іноземця та особи без громадянства
за участю представників:
від позивача - Горшельов Сергій Олександрович, головний спеціаліст - юрисконсульт Олександрійського МРЦЗ, довіреність № 02 - 1870 від 28.03.2008 року ;
від відповідача - не з'явилися;
Олександрійським міськрайонним центром зайнятості подано позов до комунального підприємства "Теплоелектроцентраль" про стягнення штрафу за порушення законодавства про зайнятість населення в сумі 850, 00 грн.
Відповідач належним чином повідомлений про дату, час та місце проведення судового засідання, що підтверджується відповідними повідомленнями про отримання поштового відправлення, правом брати участь в судовому засіданні не скористався, письмові заперечення проти позову та докази, на їх підтвердження не надав.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши представника позивача, господарський суд, -
В С Т А Н О В И В :
Статтею 26 Конституції України визначено, що іноземці та особи без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах, користуються тими самими правами і свободами, а також несуть такі самі обов'язки, як і громадяни України, - за винятками, встановленими Конституцією, законами чи міжнародними договорами України.
Іноземці та особи без громадянства, які прибули в Україну для працевлаштування на визначений термін, можуть займатися трудовою діяльністю відповідно до одержаного у встановленому порядку дозволу на працевлаштування. Працевлаштування в Україні іноземців та осіб без громадянства, найнятих інвестором у межах і за посадами (спеціальністю), визначеними угодою про розподіл продукції, здійснюється без отримання дозволу на працевлаштування (стаття 8 Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства”).
Статтею 8 Закону України “Про зайнятість населення” Іноземці та особи без громадянства, крім найнятих відповідно до угоди про розподіл продукції, які прибули в Україну на визначений термін, одержують право на трудову діяльність лише за наявності в них дозволу на працевлаштування, виданого державною службою зайнятості України, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України. Працевлаштування в Україні іноземців, найнятих інвестором у межах і за посадами (спеціальністю), визначеними угодою про розподіл продукції, здійснюється без отримання дозволу на працевлаштування.
Порядок оформлення іноземцям та особам без громадянства дозволу на працевлаштування в Україні затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 01.11.1999 року № 2028 “Про затвердження дозволу на працевлаштування в Україні”.
В результаті проведеної 29.01.2008 року головним спеціалістом інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Кіровоградського обласного центру зайнятості Глібком Ю.А. перевірки комунального підприємства "Теплоелектроцентраль", встановлено використання відповідачем праці громадянина Афганістану – Наймули, який не має постійного місця проживання на території України. Дана особа призначена на посаду контролера 2-го класу на контрольно-пропускний пункт відповідача без дозволу державної служби зайнятості, що є порушенням ст. 8 Закону України “Про зайнятість населення”. Вказані факти зафіксовані в акті № 25 від 29.01.2008 року перевірки додержання законодавства про зайнятість населення Інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Кіровоградського обласного центру зайнятості (а.с. 6).
Абзацом 3 підпункту „л" пункту 8 Положення про державну службу зайнятості, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.061991 року № 47, визначено, що державна служба зайнятості має право стягувати відповідно до Закону України „Про зайнятість населення" штрафи з підприємств у разі використання праці іноземців без дозволу державної служби зайнятості. Пунктом 14 Порядку оформлення іноземцям та особам без громадянства дозволу на працевлаштування в Україні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.11.1999 року № 2028, визначено, що відповідно до статті 8 Закону України „Про зайнятість населення" у разі використання праці іноземців без дозволу державної служби зайнятості з підприємств державна служба зайнятості стягує штраф у п'ятдесятикратному розмірі неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.
Ці кошти спрямовуються до державного фонду сприяння зайнятості населення. Відповідно до вимог абзацу 3 пункту 3 розділу VIII „Прикінцеві положення" Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття є правонаступником державного фонду сприяння зайнятості населення, що ліквідується.
Таким чином штраф за порушення вимог статті 8 Закону України „Про зайнятість населення" підлягає перерахуванню до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Частиною 2 статті 12 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" визначено, що функції робочих органів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття покладаються, у тому числі, на районні центри зайнятості. Пунктом 6 вказаної частини Закону визначено, що робочі органи представляють інтереси Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в судових органах.
Розглянувши матеріали перевірки відповідача Інспекцією по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Кіровоградського обласного центру зайнятості 29.01.2008 року прийнято рішення № 1108/01-33650337 про застосування економічних санкцій за порушення законодавства про зайнятість населення в сумі 850, 00 грн.
Відповідно до статті 12 Закону України "Про зайнятість населення" рішення про застосування економічних санкцій може бути оскаржене до вищестоящого за підпорядкованістю органу, а також до суду в порядку, встановленому чинним законодавством.
Однак, доказів оскарження рішенням про застосування економічних санкцій за порушення законодавства про зайнятість населення від 29.01.2008 року № 1108/01-33650337 Інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Кіровоградського обласного центру зайнятості в сумі 850, 00 грн. чи сплати заборгованості відповідач суду та позивачу не надав.
За вказаних обставин позовні вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст. 71, ст. 160, ст. 162, ст. 163, 167, 186, ст. 254, п. 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд, -
П О С Т А Н О В И В :
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з комунального підприємства "Теплоелектроцентраль" (28000, Кіровоградська область, м. Олександрія, вул. Кільцева, 9, ідентифікаційний код ЄДРПОУ 33650337) на користь Олександрійського міськрайонного центру зайнятості (28000, Кіровоградська область, м. Олександрія, пр. Леніна, 126а, р/р № 37171303901014, в УДК в Кіровоградській області, ідентифікаційний код ЄДРПОУ 23095859) штраф за порушення законодавства про зайнятість населення в сумі 850, 00 грн.
3. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.
Постанову може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
4. Копію постанови направити сторонам.
Суддя
В.В. Жак