Рішення № 1518392, 01.04.2008, Господарський суд Миколаївської області

Дата ухвалення
01.04.2008
Номер справи
7/54/08
Номер документу
1518392
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

=====

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"01" квітня 2008 р. Справа № 7/54/08

м. Миколаїв

За позовом: Миколаївського міжрайонного природоохоронного прокурора (54001, м.Миколаїв, вул.Шевченко, 69-А) в інтересах держави в особі державної екологічної інспекції в Миколаївській області, 54029, м.Миколаїв, пр. Леніна, 16

до відповідача: Веселобалківської сільської ради, 56030, Миколаївська область, Казанківській район, с.Весела-Балка

про: стягнення з відповідача заборгованості в сумі 9747,46 грн.

Суддя Семенчук Н.О.

Представники:

Від позивача

Арутюнян А.О., довіреність № 02/49 від 12.01.2008р.

Від відповідача

Подгурська Н.Л. –сільський голова

В засіданні приймає участь: прокурор Коробченко Д.М.

СУТЬ СПОРУ: Миколаївський міжрайонний природоохоронний прокурор в інтересах держави в особі державної екологічної інспекції в Миколаївській області звернувся до господарського суду з позовними вимогами (зменшення позовних вимог від 01.04.2008 року) про стягнення з Веселобалківської сільської ради заборгованості в сумі 2921,20 грн.

Відповідач у відзиві зазначив, що позов визнає в сумі 2921,19 грн., вказує, що водозабір було здійснено виключно для потреб населення, в підтвердження чого надав договір оренди комунального майна від 25.04.2003 року та рішення Веселобалківської сільської ради Казанківського району Миколаївської області № 258 від 17.03.2006 року та № 60 від 22.02.2007 року, якими встановлені тарифи на воду.

Заслухавши представників сторін та прокурора, дослідивши матеріали справи, суд –

в с т а н о в и в:

14.01.2008 року державною екологічною інспекцією в Миколаївській області проведена перевірка дотримання вимог природоохоронного законодавства Веселобалківської сільської ради, за її результатами складено акт (а.с. 8-9).

Перевіркою встановлено порушення відповідачем вимог ст.ст. 44, 48-50 Водного кодексу України від 6 червня 1995 року № 213/95-ВР, а саме здійснення самовільного водозабору з підземних джерел за період з 08.11.2005р. по 31.12.2006р. в розмірі 5880 м3 та за період з 01.01.2007р. по 14.01.2008р. в розмірі 5220 м3 без спеціального дозволу.

На підставі “Методики розрахунку розміру відшкодування збитків, заподіяних державі внаслідок порушень правил охорони водних ресурсів на землях водного фонду, пошкодження водогосподарських споруд і пристроїв, порушення правил їх експлуатації”, затвердженої наказом Державного комітету України по водному господарству від 29.12.2001 року № 290, зареєстрованої Міністерством Юстиції України 18.01.2002 року за № 44/6332 позивачем визначено розмір шкоди заподіяної відповідачем в результаті самовільного водокористування який становить 2921,20 грн.

Позовні вимоги підлягають задоволенню виходячи з наступного.

Відповідно до пункту 1 Положення про Міністерство охорони навколишнього середовища України, затвердженого Указом Президента України від 27.12.2005р. № 1842/2005 Міністерство охорони навколишнього природного середовища є спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання природних ресурсів, екологічної безпеки, заповідної справи, поводження з відходами, геологічного вивчення надр, а також топографо-геодезичної та картографічної діяльності. Мінприроди України є головним (провідним) органом у системі центральних органів виконавчої влади у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання природних ресурсів, екологічної безпеки, а також топографо-геодезичної та картографічної діяльності. Одним із завдань Мінприроди України є здійснення державного контролю за додержанням вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища, раціональне використання, відтворення та охорону природних ресурсів. Мінприроди України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в його складі урядові органи державного управління, уповноважений орган виконавчої влади у сфері охорони навколишнього природного середовища в Автономній Республіці Крим, територіальні органи, інспекції, установи та організації, що перебувають в його управлінні. Таким територіальним органом є державна екологічна інспекція в Миколаївській області (позивач). Позивач є спеціально уповноваженим органом державного управління у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання та відтворення природних ресурсів на території Миколаївської області.

Згідно з підпунктом 9 пункту 5 Положення про Державну екологічну інспекцію в областях, містах Києві та Севастополі затвердженого наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 19.12.2006р. № 548, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.02.2007р. за № 120/13387 до компетенції позивача належить подання позовів про відшкодування втрат і збитків, завданих унаслідок порушення вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища.

Згідно ст. 49 Водного кодексу України - спеціальне водокористування здійснюється на підставі дозволу.

Статтею 44 Водного кодексу України встановлено, що водокористувачі зобов’язані здійснювати спеціальне водокористування лише за наявності дозволу.

Як вбачається з матеріалів справи 14.01.2008р. позивачем було перевірено виконання відповідачем природоохоронного законодавства, про що було складено акт, яким встановлено порушення вимог ст.ст. 44, 48-50 Водного кодексу України, а саме, що відповідач здійснює самовільне водокористування з підземних джерел без дозволу на спеціальне водокористування щодо забору підземних вод, що не заперечується відповідачем.

В результаті самовільного водозабору підприємством було забрано з підземних джерел водопостачання за період 08.11.2005р. по 31.12.2006р. в розмірі 5880 м3 води та за період з 01.01.2007р. по 14.01.2008р. в розмірі 5220 м3 води, що підтверджено довідкою відповідача (а.с. 10), підписаною сільським головою Веселобалківської сільської ради.

Згідно розрахунку збитків, нанесених водним ресурсам України в результаті самовільного водокористування, проведеного головним спеціалістом Арутюняном А.О. на підставі “Методики розрахунку розміру відшкодування збитків, заподіяних державі внаслідок порушень правил охорони водних ресурсів на землях водного фонду, пошкодження водогосподарських споруд і пристроїв, порушення правил їх експлуатації”, затвердженої наказом Державного комітету України по водному господарству від 29.12.2001 року № 290, зареєстрованої Міністерством Юстиції України 18.01.2002 року за № 44/6332 розмір збитків складає 2921,20 грн.

Згідно ст. 111 Водного кодексу України - підприємства, установи, організації і громадяни України, а також іноземні юридичні і фізичні особи та особи без громадянства зобов'язані відшкодувати збитки, завдані ними внаслідок порушень водного законодавства, в розмірах і порядку, встановлених законодавством України.

Враховуючи викладене, позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 44, 49, 82, 84, 85 ГПК України, суд –

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Веселобалківської сільської ради (56030, Миколаївська область, Казанківській район, с.Весела-Балка, код 04375317, р/р відомості про розрахункові рахунки відсутні) на користь держави в особі державної екологічної інспекції в Миколаївській області (р/р 33112331700195, одержувач –Казанківська селищна рада, банк ГУДКУ в Миколаївській області «Грошові стягнення за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності») заборгованості в сумі 2921,20 грн.

3. Стягнути з Веселобалківської сільської ради (56030, Миколаївська область, Казанківській район, с.Весела-Балка, код 04375317, р/р відомості про розрахункові рахунки відсутні) на користь Державного бюджету України 102,00 грн. держмита.

4. Стягнути з Веселобалківської сільської ради (56030, Миколаївська область, Казанківській район, с.Весела-Балка, код 04375317, р/р відомості про розрахункові рахунки відсутні) на користь Державного бюджету центрального району міста Миколаєва 118,00 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

5. Видати накази.

Суддя Н.О.Семенчук