ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
_______________________
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"20" березня 2008 р.
Справа № 34/386-07-8625
За позовом Заступника прокурора Одеської області в інтересах держави в особі Міністерства палива та енергетики України, в особі Дочірньої компанії "УКРТРАНСГАЗ" Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України"
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Супер Еліт Т"
за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Болградської міської ради Одеської області
Болградського районного відділу земельних ресурсів
про стягнення на суму 416857,27грн.
Суддя Фаєр Ю.Г.
Представники:
від прокурора Одеської області: Вигнанюк Т.Л., діюча на підставі посвідчення №9 від 15.01.07р.;
від Міністерства палива та енергетики України: не з’явилися;
від ДК "УКРТРАНСГАЗ" НАК "Нафтогаз України": Висоцький С.О. - юрисконсульт Одеського ЛВУ Філії "Управління магістральних газопроводів "Прикарпаттрансгаз", діючий на підставі довіреності від 18.12.06р.;
від відповідача: Поночовний О.А.- представник, діючий на підставі довіреності №Ю-3 від 01.06.07р.;
від Болградської міської ради: не з’явилися;
від Болградського районного відділу земельних ресурсів: Станков С.К. - головний спеціаліст-юрисконсульт відділу земельних ресурсів у Болградському районі Одеської області, діючий на підставі довіреності від 26.01.2008р. №8-7-01/142. В судове засідання 20.03.08р. не з’явився;
В судовому засіданні 21.12.2007р. по справі було оголошено перерву до 11.01.2008р. до 12год.15хв. в порядку ст.77 Господарського процесуального кодексу України.
СУТЬ СПОРУ: Заступник прокурора Одеської області в інтересах держави в особі Міністерства палива та енергетики України в особі Дочірньої компанії "УКРТРАНСГАЗ" Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України", звернувся до господарського суду Одеської області з позовною заявою про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Супер Еліт Т" збитків, пов’язаних з ліквідацією аварії на загальну суму 416857,27грн.
В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач послався на наступне.
23.03.2007р. у селі Жовтневому Болградського району Одеської області внаслідок проведення відповідачем робіт, орендованим у ВАТ ПМК-15 "Дунайводбуд" роторним екскаватором ЕТР-224 при влаштуванні охоронної траншеї глибиною більше 1,8м, без погодження з Одеським лінійно-виробничим управлінням магістральних газопроводів в порушення вимог ст.20 Закону України „Про трубопровідний транспорт" та п.12 "Правил охорони магістральних трубопроводів", затверджених Постановою Кабінету Міністрів України №1747 від 16.11.2002р., сталося пошкодження магістрального газопроводу-відводу до газорозподільчої станції-Ізмаїл, який експлуатується Одеським лінійним виробничим управлінням магістральних газопроводів та є газопроводом високого тиску з діаметром труб 300мм, проектним тиском 55кгс/см2.
При цьому, позивач послався на те, що згідно технічного акту на розслідування та ліквідацію відмови на газопроводі-відводі, пошкодження газопроводу відноситься до аварії другої категорії (руйнування елементів лінійної частини газопроводу-відгалуження та виведення його з ладу на термін до 48 годин, зменшення добових обсягів транзиту газу від 10% до 50% обсягів напередодні аварії).
Посилаючись на вищезазначене, позивач звернувся до суду із позовом про стягнення з відповідача збитків, пов’язаних з ліквідацією аварії, заподіяних відмовою газопроводу-відводу внаслідок пошкодження тіла трубопроводу робочим органом роторного екскаватора з наступною розгерметизацією газопроводу та струменевим витоком природного газу у розмірі 416857,27грн.
Відповідач позов визнає частково на суму витрачених позивачем матеріалів у розмірі 2186,57грн., посилаючись на те, що йому не було відомо про місце проходження трубопроводу та те, що за Правилами охорони магістральних трубопроводів, затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 16.11.2002р. органи державної влади та місцевого самоврядування зобов’язані вживати заходи для охорони магістральних трубопроводів шляхом нанесення матеріалів виконавчої зйомки трубопроводу на районні карти землекористування та сповіщення землекористувачів. Однак, відповідно до ст.112 Земельного кодексу України, проектом відведення земельної ділянки ТОВ „Супер Еліт Т” охоронна зона на відведеній земельній ділянці не встановлювалась; висновками Болградської міської ради, відділу земельних ресурсів, відділу архітектури, Придунайської екологічної інспекції та інш. компетентних органів обмеження щодо використання земельної ділянки не встановлювались.
Також, відповідач не згоден з вимогою позивача щодо стягнення з нього вартості газу на суму 405496,32грн. у зв’язку з тим, що позивач не набув цивільного права на газ та не має законних підстав вимагати сплати вартості газу відповідно до ст.16 ЦК України.
Крім того, відповідач вважає недостатньо обґрунтованими витрати у сумі 9174,38грн., пов’язані із нарахуванням заробітної плати працівникам, які ліквідували наслідки аварії, посилаючись на те, що зазначені працівники перебувають у трудових відносинах з позивачем, тому їм щомісяця виплачується заробітна плата відповідно до Закону України „Про оплату праці”.
Ухвалою господарського суду Одеської області від 11.01.2008р. в порядку ст.69 ГПК України строк розгляду справи продовжено по 20.02.2008р.
Ухвалою господарського суду Одеської області від 11.01.2008р., приймаючи до уваги клопотання ДК "УКРТРАНСГАЗ" Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України", необхідність повного, всебічного та об’єктивного дослідження всіх обставин справи, до участі у справі залучено третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача –Болградську міську раду Одеської області, Болградський районний відділ земельних ресурсів.
Ухвалою господарського суду Одеської області від 20.02.2008р., приймаючи до уваги надання представником відповідача, погодженого з представником позивача клопотання про продовження строку розгляду справи на один місяць, зазначений строк продовжено по 20.03.2008р.
Розглянувши матеріали справи, суд встановив.
Указом Президента України „Про реформування нафтогазового комплексу України" №151/98 від 25.02.1998р. підтримано пропозицію Кабінету Міністрів України, Фонду державного майна України про створення Кабінетом Міністрів України державної Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" на базі 100 відсотків акцій державних акціонерних товариств, створених шляхом перетворення підприємств нафтогазового комплексу, що не підлягають 4 приватизації, а також пакетів акцій відкритих акціонерних товариств нафтогазового комплексу, які відповідно до чинного законодавства залишені у державній власності.
Постановою Кабінету Міністрів України №747 від 25.05.1998р. утворено Національну акціонерну компанію "Нафтогаз України" у формі відкритого акціонерного товариства та установлено, що статутний фонд компанії формується шляхом передачі до нього 100 відсотків акцій державних акціонерних товариств.
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 24.07.1998р. №1173 „Про розмежування функцій з видобування, транспортування, зберігання і реалізації природного газу" Національною акціонерною компанією „Нафтогаз України" з метою зберігання та транспортування природного газу створена дочірня компанія "УКРТРАНСГАЗ". Дана дочірня компанія утворена на базі газотранспортних підприємств та структурних підрозділів акціонерного товариства "Укргазпром" з передачею цій компанії у користування розподільних газопроводів та споруд на них, що належать підприємствам Державної акціонерної компанії "Укргаз".
Одеське лінійно-виробниче управління магістральних газопроводів, є структурним підрозділом філії УМГ "Прикарпаттрансгаз", ДК "Укртрансгаз" НАК "Нафтогаз України", загальнодержавна власність, 100 відсотків належить Державі, обслуговує, здійснює дотримання заданих режимів і робочих параметрів газоперекачуючих агрегатів (ГПА магістральних газопроводів, газорозподільчих станцій (ГРС), систем автоматики і теле механіки, газовимірювальних станцій (ГВС), для забезпечення транзиту природного газу через територію України та виконання міждержавних договорів по транспортуванню природного газу в країни Західної Європи.
Відповідно до Положення про Одеське лінійне виробниче управління магістральних газопроводів воно є відділенням УМГ “Прикарпаттрансгаз” без права юридичної особи та здійснює діяльність, що відповідає завданням та положенням філії УМГ “Прикарпаттрансгаз” ДК “Укртрансгаз” Національної акціонерної компанії “Нафтогаз України”. Відповідно до пункту 2 Положення головними завданнями Лінейного виробничого управління магістральних газопроводів (ЛВУМГ) є надання послуг щодо транспортування споживачам України природного газу, забезпечення надійного функціонування та розвиток системи газопостачання, забезпечення заправок автомобілів стисненим газом (через АГНКС), здійснення транзиту природного газу через територію України та реалізація продукції, що виробляється ЛВУМГ.
Головним завданням ДК “Укртрансгаз” в особі Одеського лінійно-виробничого управління магістральних газопроводів є експлуатація та дотримання належного технічного стану магістральних газопроводів, їх безпечної та безперебійної роботи.
За угодою №76 від 04.02.1999р., Фонду державного майна України передано НАК "Нафтогаз України" для оперативного управління державним майном, яке не підлягає приватизації, знаходиться на балансі і не увійшло до статутного фонду підприємств, що входять до складу НАК "Нафтогаз України".
За угодою №19/2/75 від 17.06.1999р. НАК "Нафтогаз України" передано ДК "Укртрансгаз" в оперативне управління трубопровідний транспорт та покладено зобов'язання, щодо виконання функцій управління та користування державним майном яке не підлягає приватизації, знаходиться на балансі і не увійшло до статутних фондів підприємств, що входять до складу НАК "Нафтогаз України" та ДК "Укртрансгаз".
ДК "Укртрансгаз" - єдине підприємство, яке має ліцензію на обслуговування та експлуатацію магістральних газопроводів високого тиску, зокрема, в Одеській області.
Магістральний газопровід-відвід до газорозподільної станції-Ізмаїл введено в експлуатацію 26.12.1984р. та є газопроводом 1 класу високого тиску, з умовним діаметром труб 300мм, проектним тиском 55кгс/см2 та експлуатується з робочим тиском 35-50кгс/см2, для охорони якого встановлено охоронну зону розміром 100м від його осі в кожну сторону згідно з технічними характеристиками, відповідно до СНІП П-45-75 “Магістральні трубопроводи”, затверджені Постановою Держкомітету Ради Міністрів СРСР у справах будівництва від 29.08.1975р. №142.
З наявної в матеріалах справи ситуаційної схеми проходження газопроводу-відводу “Ізмаїл” діаметр 300мм по землях Болградської міської ради, погодженої з начальником Болградського районного відділу земельних ресурсів, вбачається, що газопровід проходить по території, позначеної на схемі як “землі ПСП “Супер Еліт ”, ТОВ “Супер Еліт Т”.
Крім того, з наявних в матеріалах справи документальних доказів, а саме: - листі №7-7-06/975 від 08.05.2007р. Болградського районного відділу земельних ресурсів; - проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки ТОВ “Супер Еліт Т” в довгострокову оренду строком на 49 років для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Болградської міської ради Болградського району Одеської області судом встановлено, що відповідно до розпорядження №500 від 27.07.2005р., згідно укладеного між відповідачем та Болградською райдержадміністрацією договору оренди від 29.12.2006р. (т. 1 а.с.___), останню передано відповідачу в оренду терміном на 49 років земельну ділянку 149,15га ріллі, виділивши її з земель сільськогосподарського призначення, що перебувають у запасі і знаходяться на території Болградської міської ради за межами населеного пункту, для ведення сільськогосподарського виробництва. Орендарю запропоновано замовити проект відводу земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
Наявний в матеріалах справи проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки “ТОВ Супер Еліт Т”, який виготовлений Державним підприємством «Одеській науково-дослідний та проектний інститут землеустрою»містить висновок №1324 державної землевпорядної експертизи, відповідно до якої представлений на державну землевпорядну експертизу проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки відповідає вимогам чинного земельного законодавства та нормативно-технічних документів, оцінюється позитивно.
Зазначена земельна ділянка передана в оренду Товариству з обмеженою відповідальністю "Супер Еліт Т" згідно Розпорядження Болградської райдержадміністрації №396 від 14.06.2006р.
При цьому, з матеріалів справи вбачається, що до грудня 2006р. орендарем вищезгаданої земельної ділянки було Приватне сіль ськогосподарське підприємство “Супер Еліт”, яке зареєстровано за тією ж адресою, що й Відповідач, а також одним керівником є - директор Двинянін В.Л., що підтверджується листами Головного управління статистики в Одеській області №01-02-111-638 від 16.03.2007р., №01-02-111-637 від 16.03.2007р., листом Белградського райвідділу земель них ресурсів №7-7-06/975 від 08.05.2007р.
Попередній орендар землі був попереджений про наявність на землях газопроводу високого тиску. Йому вручались зобов'язання №1-9 від 02.02.2005р., б/н від 30.11.2006р. та направлялись листи №473 від 16.08.2005р., №689 від 15.11.2006р., згідно яких, керівника - Двиняніна В.Л., попереджували про недопустимість порушень законодавства в сфері охорони магістральних трубопроводів, які були залишені ним поза увагою та відповідним реагуванням.
Листами №473 від 16.08.2005р. та №689 від 15.11.2006р. Одеське лінійно-виробниче управління магістральних газопроводів попереджувало Двиняніна В.Л. про необхідність припинення робіт в охоронній зоні газопроводу.
23.03.2007р. у селі Жовтневому Болградського району Одеської області внаслідок проведення товариством з обмеженою відповідальністю "Супер Еліт Т" робіт, взятим в оренду у ВАТ ПМК-15 "Дунайводбуд" роторним екскаватором ЕТР-224 при влаштуванні охоронної траншеї глибиною більше 1,8м, без погодження з Одеським лінійно-виробничим управлінням магістральних газопроводів сталося пошкодження магістрального газопроводу-відводу до газорозподільчої станції-Ізмаїл.
Згідно технічного акту на розслідування та ліквідацію відмови на газопроводі-відводі, пошкодження газопроводу відноситься до аварії другої категорії (руйнування елементів лінійної частини газопроводу-відгалуження та виведення його з ладу на термін до 48 годин, зменшення добових обсягів транзиту газу від 10% до 50% обсягів напередодні аварії).
За результатами розслідування комісією встановлено, що причиною відмови газопроводу є механічне пошкодження, спричинене впливом робочого органу роторного екскаватора при проведенні земельних робіт з влаштуванням рову глибиною до 1,8м.
Пошкоджена ділянка газопроводу закріплена за Одеським лінійним виробничим управлінням магістральних газопроводів.
12.04.2007р. (вих№19-767), 23.05.2007р. (вих№19-1107) Одеським лінійно-виробничим управлінням магістральних газопроводів на адресу відповідача направлені претензії про відшкодування спричиненої матеріальної шкоди, які залишені відповідачем без розгляду та задоволення.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши учасників судового процесу, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно ч.1 ст.93 Земельного кодексу України та ст.1 Закону України «Про оренду землі»оренда - це засноване на договорі строкове платне володіння та користування земельною ділянкою.
Згідно п.”е” ч.1 ст.96 Земельного кодексу України обов'язком землекористувача є дотримування обмежень, встановлених охоронними зонами.
Згідно ст.84 цього кодексу земельні ділянки охоронної зони належать державі, тобто є державним фондом, приватизації та передачі в приватну та комунальну власність не підлягають.
Складовою частиною єдиної енергетичної системи країни є єдина газопостачальна система України, яка за статтею 1 Закону України „Про нафту і газ" від 12.07.2001р. (із змінами та доп.) представляє собою сукупність функціонально пов'язаних між собою підприємств з виробництва, передачі та постачання природного газу. Постачання природного газу здійснюється по магістральним та промисловим трубопроводам, які входять до системи трубопровідного транспорту.
Згідно ст.7 Закону України „Про трубопровідний транспорт" від 15.05.1996р. (із змінами та доп.) магістральний трубопровідний транспорт має важливе народногосподарське та оборонне значення і є державною власністю України. Приватизація, а також зміна власності державних підприємств магістрального трубопровідного транспорту забороняється.
Державна політика в нафтогазовій галузі відповідно до ст.5 вказаного Закону України базується, зокрема, на принципах державного управління та державного регулювання діяльності в нафтогазовій галузі.
Статтею 11 цього Закону до земель трубопровідного транспорту віднесено земельні ділянки, на яких збудовано наземні і надземні трубопроводи та їх споруди, а також наземні споруди підземних трубопроводів. Уздовж трубопроводів встановлюються охоронні зони. Земля в межах охоронних зон не вилучається, а використовується з обмеженнями (обтяженнями) відповідно до закону або договору. Порядок встановлення, розмір та режим використання охоронної зони об'єкта трубопровідного транспорту визначаються законодавством України.
Відповідно до п.7 Правил охорони магістральних трубопроводів, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України №1747 від 16.11.2002р., для забезпечення безпечної експлуатації об'єктів магістрального трубопровідного транспорту, зокрема об'єктів магістральних газопроводів I і II класу, магістральних нафтопроводів, нафтопродуктопроводів, конденсатопроводів, магістрального трубопровідного транспорту, призначеного для транспортування рідкого аміаку та етилену, встановлюються охоронні зони згідно з додатками 1 —4.
У даних спірних співвідносинах ширина охоронної зони з обох боків від осі складає 100 м (Додаток 1 до Правил охорони магістральних трубопроводів).
Пункт 8 Правил охорони магістральних газопроводів встановлює, що земельні ділянки, розташовані у межах охоронних зон, не вилучаються у їх власників і користувачів (далі - землекористувачі), а використовуються з обмеженнями, передбаченими цими Правилами та в порядку, встановленому Земельним кодексом України.
Пунктом 12 названих Правил встановлено, що в охоронній зоні газопроводу забороняється проводити будь-які роботи, в т.ч. земельні роботи, будувати будинки, дачні будинки, тимчасові споруди, садові, дачно-садові споруди, висаджувати багаторічні насадження та інше, що може порушувати нормальну експлуатацію газопроводу, ускладнити проведення технічного огляду та ремонту, привести до його пошкодження або спричинити загрозу людині або її майну в разі аварії газопроводу. Для проведення будь-яких робіт необхідно отримати письмовий дозвіл від експлуатуючої газопровід організації.
Як вбачається з матеріалів справи, Відповідач під час проведення земляних робіт користувався екскаватором РТР-22 взятим у користування у ВАТ БМК-15 „Дунайводбуд”, що підтверджується листом відповідача від 20.03.2007р. та підписами керівника відповідача Двиняніна В.та Іваногло С.Н. в наряд-журналі №18.
З матеріалів справи також вбачається, що земляні роботи проводились в охоронній зоні магістрального газопроводу-відвод до ГРС-Ізмаїл без погодження з підприємством, яке експлуатує цей газопровід всупереч ст.20 Закону України „Про трубопровідний транспорт”, п.12 Правил охорони магістральних трубопроводів, внаслідок чого пошкоджено газопровід, а також завдано позивачу збитки, зокрема: витрати на матеріали, пов’язані з ліквідацією пошкодження на загальну суму 2186,57грн., зарплата працівників підприємства у розмірі 9174,38грн., залучених до локалізації та ліквідації пошкодження, які працювали вночі з 23.03.2007р. по 24.03.2007р., вдень 24.03.2007р. та деякі працівники завершували роботи вдень 25.03.2007р., про що видані відповідні накази №151 від 23.03.2007р. та №174 від 30.03.2007р. згідно додатку до цих наказів; виток газу внаслідок розгерметизації газопроводу для проведення робіт, пов'язаних з заміною пошкодженої ділянки труби та про ведення зварювальних робіт, оскільки необхідно було повністю стравити весь газ з відключеної ділянки газопроводу згідно Технічного акту з врахуванням його закупівельної вартості, придбаного у постачальника ЗАТ «Укргаз-Енерго»за договором №117-38-180/77/1-07 від 28.02.2007р., на загальну суму 405496,32грн.
Дії Відповідача по проведенню земляних робіт в охоронній зоні магістрального газопроводу є неправомірними, оскільки не було дотримано останнім вимог законодавства щодо проведення робіт в охоронній зоні.
Крім того, факт порушення Відповідачем Правил охорони магістральних трубопроводів, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України №1747 від 16.11.2002р., з послідуючим зобов’язанням відповідача згідно ст.1164 Цивільного кодексу України усунути вказані порушення відповідно до вимог чинного законодавства, був встановлений у рішенні господарського суду Одеської області від 24.09.2007р., залишеним без змін постановою Вищого господарського суду України від 26.02.2008р., у справі №28/187-07-4203 за позовом ДК "Укртрансгаз" НАК "Нафтогаз України" в особі Одеського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів УМГ "Прикарпаттрансгаз" ДК "Укртрансгаз" НАК "Нафтогаз України" до відповідача ТОВ "Супер Еліт Т" про зобов’язання до вчинення певних дій, яким позов задоволено частково, зобов'язано ТОВ "Супер Еліт Т" провести викорчовку кущів винограду, які знаходяться на відстані 3-х метрів від осі газопроводу до ГРС-Ізмаїл в кожну сторону, зобов'язано ТОВ "Супер Еліт Т" прибрати залізобетонні стовпчики та металевий дріт, які знаходяться на відстані 100 метрів від осі газопроводу-відводу до ГРС-Ізмаїл в кожну сторону.
Зазначені обставини згідно ст.35 Господарського процесуального кодексу України враховуються судом при розгляді даної справи.
З зазначених вище підстав доводи Відповідача в обґрунтування відсутності підстав для задоволення позовних вимог щодо не встановлення проектом відведення земельної ділянки відповідачу охоронної зони на відведеній земельній ділянці судом до уваги не приймаються.
Згідно ст.1166 Цивільного кодексу України особа, яка внаслідок неправомірних дій нанесла іншій особі матеріальну шкоду, повинна її відшкодувати в повному обсязі.
Отже, внаслідок пошкодження відповідачем газопроводу-відводу до ГРС-Ізмаїл позивачу завдано реальні збитки, зокрема: витрати на матеріали щодо ліквідації пошкодження труби магістрального газопроводу на загальну суму 2186,57грн. згідно довідки витрат №19 від 16.04.2007р., витрати по виплаті зарплати працівникам позивача, залучених до локалізації та ліквідації пошкодження, які працювали з 23.03.2007р. по 24.03.2007р., вдень 24.03.2007р. та день 25.03.2007р., згідно наказів №151 від 23.03.2007р. та №174 від 30.03.2007р., розрахунку, зазначеному в додатку до наказу №151 від 23.03.2007р. та в наказі №174 від 30.03.2007р., у сумі 9174,38грн., а також вартість газу у обсязі 471,920тис.н.м3 на суму 405496,32грн. з урахуванням ПДВ, придбаного позивачем у постачальника ЗАТ «Укргаз-Енерго»на підставі договору №117-38-180/77/т-07 від 28.02.2007р. стравленого для заміни пошкодженої ділянки труби та проведення зварювальних робіт, оскільки внаслідок розгерметизації газопроводу стався виток газу, який знаходився в газопроводі, для проведення робіт, згідно даних Технічного акту від 003.04.2007р. на розслідування та ліквідацію відмови на газопроводі-відводі до ГРС «Ізмаїл» Ду 300мм, що сталася 23.03.2007р. на ділянці 13,5км.
Крім того, твердження Відповідача про те, що позивач не набув права власності на газ та не мав законних підстав для стягнення його вартості суд до уваги не приймає, оскільки зазначене не відповідає положенням ст.328 Цивільного кодексу України, за якою підставою для виникнення права власності є підстави, не заборонені законом, та положенням п.3.2. договору №117-38-180/77/т-07 від 28.02.2007р., згідно якого право власності на газ переходить від постачальника ЗАТ «Укргаз-Енерго»до покупця –позивача Дочірньої компанії "УКРТРАНСГАЗ" Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" в пунктах приймання-передачі.
Не відповідають й вищенаведеним обставинам справи доводи Відповідача щодо не обґрунтування позивачем витрат по платі працівникам позивача у сумі 9174,38грн., залучених до локалізації та ліквідації пошкодження, які працювали з 23.03.2007р. по 24.03.2007р., вдень 24.03.2007р. та день 25.03.2007р., оскільки спростовуються наявними в матеріалах справи документами: наказами №151 від 23.03.2007р. та №174 від 30.03.2007р., розрахунку, зазначеному в додатку до наказу №151 від 23.03.2007р. та в наказі №174 від 30.03.2007р.
Враховуючи вищезазначене, внаслідок протиправної поведінки відповідача Дочірня компанія "УКРТРАНСГАЗ" Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" понесла реальні витрати на загальну суму 416857,27грн.
За таких обставин, позов заступника прокурора Одеської області в інтересах держави в особі Міністерства палива та енергетики України в особі Дочірньої компанії "УКРТРАНСГАЗ" Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" підлягає задоволенню, слід стягнути з відповідача на користь Дочірньої компанії "УКРТРАНСГАЗ" Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" витрати на ліквідацію аварії у сумі 416857,27грн.
Згідно ст.ст. 44,49 Господарського процесуального кодексу України з відповідача підлягають стягнення на користь позивача 4168грн.57коп. витрат по державному миту та 118грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Керуючись ст.ст.44, 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд
В И Р І Ш И В:
1. Позов Заступника прокурора Одеської області в інтересах держави в особі Міністерства палива та енергетики України в особі Дочірньої компанії "УКРТРАНСГАЗ" Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Супер Еліт Т"(68702, Одеська область, м. Болград, вул.25-ї Чапаївської дивізії, 33-47; код ЄДРПОУ 3337322) на користь Дочірньої компанії "УКРТРАНСГАЗ" Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України"(код ЄДРПОУ 30019801, 0102, м.Київ, Кловський узвіз, 9/1; 65085, м. Одеса, Тираспольське шосе, 1) збитки, пов’язані з ліквідацією аварії у сумі 416857(чотириста шістнадцять тисяч вісімсот п’ятдесят сім)грн.27коп., 4168(чотири тисячі сто шістдесят вісім)грн.57коп. витрат по державному миту та 118грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Рішення господарського суду Одеської області, підписане 25.03.2008р., набирає чинності у порядку ст.85 ГПК України.
Наказ видати у порядку ст.116 ГПК України.
Суддя Фаєр Ю.Г.