Копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 квітня 2011 р. Справа № 2а-8627/10/1870
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Прилипчука О.А.,
за участю секретаря судового засідання - Дишковець Ю.М.,
представника позивача - Богатиренко С.І.,
представника відповідача - Стрельченко І.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №2а-8627/10/1870
за позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Сумській області
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Славяни"
про стягнення економічних санкцій ,-
В С Т А Н О В И В:
Державна інспекція з контролю за цінами в Сумській області (далі по тексту – позивач) звернувся до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Славяни" (далі по тексту – відповідач, ТОВ "Славяни"), в якому просить суд:
- стягнути з відповідача заборгованість зі сплати штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 1000 грн. 00 коп.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що з 21.09.2010 р. по 30.09.2010 р. позивачем проведено планову виїзну перевірку TOB «Славяни» з питань дотримання порядку формування, встановлення та застосування цін на окремі види продовольства відповідно до вимог розпоряджень голови обласної державної адміністрації №35 від 01.02.2007 р., № 730 від 08.11.2007 р., № 665 від 17.10.2007 р., прийнятих на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 25.12.1996 р. №1548 та постанови Кабінету Міністрів №373 від 17.04.2008 р., наказу Мінекономіки № 341 від 13.08.2007 р. з питань дотримання мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва відповідно до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».
Перевіркою встановлено порушення мінімальних роздрібних цін на алкогольні напої вітчизняного виробництва, а саме: 20.10.2009 р. при реалізації горшки «Благофф класичний» міцністю 40 % об. в пляшках 0,7 л за цінами, нижчими від встановленої роздрібної ціни в порушення вимог п. 1 постанови Кабінету № 1055 від 23.09.2009 р. про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 30.10.2008 р. № 957 «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва та ч. 2 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».
За результатами перевірки складено акт № 244 від 30.09.2010 р., в якому зазначено, що згідно фіскального чеку № 2202 від 20.10.2009 р., позивач реалізував одну пляшку горілки «Благофф класичний», ємністю 0,7 л за роздрібною ціною, з урахуванням знижки - 24,44 грн., чим порушив вимоги постанови Кабінету Міністрів України від 30.10.2008 р. №957 зі змінами внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 23.09.2009 р., яка набрала чинність 20.10.2009 р, згідно якої роздрібна ціна на горілку ємністю 0,7 л повинна становити 25,14 грн.
На підставі вищезазначеного акту, відповідачем було прийнято рішення від 05.10.2010 р. №12 про застосування фінансових санкцій у розмірі 1000 грн.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала в повному обсязі з вищезазначених підстав.
Представник відповідача заперечувала проти позовних вимог.
Заслухавши доводи представників сторін, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що з 21.09.2010 р. по 30.09.2010 р. Державною інспекцією з контролю за цінами в Сумській області проведено планову виїзну перевірку TOB «Славяни» з питань дотримання порядку формування, встановлення та застосування цін на окремі види продовольства відповідно до вимог розпоряджень голови обласної державної адміністрації № 35 від 01.02.2007 р., № 730 від 08.11.2007 року, № 665 від 17.10.2007 року, прийнятих на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 25.12.1996 р. № 1548 та постанови Кабінету Міністрів № 373 від 17.04.2008 р., наказу Мінекономіки № 341 від 13.08.2007 р. з питань дотримання мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва відповідно до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», за результатами якої складено акт №244 від 30.09.2010 р. (а.с.5-7).
Перевіркою встановлено порушення мінімальних роздрібних цін на алкогольні напої вітчизняного виробництва, а саме: 20.10.2009 р. при реалізації горшки «Благофф класичний» міцністю 40 % об. в пляшках 0,7 л за цінами, нижчими від встановленої роздрібної ціни в порушення вимог п. 1 постанови Кабінету № 1055 від 23.09.2009 р. про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 30.10.2008 р. № 957 «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва та ч. 2 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».
На підставі акту перевірки позивачем прийнято рішення від 05.10.2010 р. №12 про застосування до відповідача фінансових санкцій у розмірі 1000 грн. (а.с. 22).
05.10.2010 р. позивачем на адресу відповідача надіслано претензійний лист №4057/33/3 на суму 1000,00 грн. (а.с. 24).
Задовольняючи позовні вимоги, суд виходить з наступного.
Згідно ст. 9 Закону України "Про ціни і ціноутворення" визначено, що державні фіксовані та регульовані ціни і тарифи встановлюються державними органами України.
Відповідно до ч.1 ст.14 Закону України “Про ціни та ціноутворення” вся необґрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки. Вказані суми списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду.
Крім того, суд зазначає, що ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 17.03.2011 р. апеляційну скаргу ТОВ "Славяни" залишено без задоволення, а постанову Сумського окружного адміністративного суду від 24.11.2010 р. по справі №2а-8356/10/1870 за позовом ТОВ "Славяни" до Державної інспекції з контролю за цінами в Сумській області про скасування рішення – залишено без змін (а.с.73-74).
Таким чином, суд вважає, що вимоги позивача щодо стягнення вказаної заборгованості є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Враховуючи, що на момент розгляду справи відповідачем суми штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 1000,00 грн. залишаються не відшкодованими, суд приходить до висновку, що вимоги позивача щодо стягнення з ТОВ "Славяни" заборгованості зі сплати фінансових санкцій є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної інспекції з контролю за цінами в Сумській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Славяни" про стягнення економічних санкцій –задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Славяни" (ін. код 36437907) на користь державного бюджету м. Суми (по коду класифікації доходів 21081100 на р/р 31119106700002 в ГУДК у Сумській області, МФО 837013, код 23636315, символ звітності банку 106) заборгованість зі сплати штрафних (фінансових) санкцій в сумі 1000 грн. 00 коп.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) О.А. Прилипчук
З оригіналом згідно
Суддя О.А. Прилипчук
Повний текст постанови складено 30.04.2011 р.