Постанова № 15157645, 14.04.2011, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.04.2011
Номер справи
2а/0570/3768/2011
Номер документу
15157645
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14 квітня 2011 р. справа № 2а/0570/3768/2011

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Мандичева Д.В.

при секретаріФедорової А.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом Донецько - Ясинуватського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області

до фізичної особи підприємця ОСОБА_1

про стягнення фінансових санкцій у розмірі 3400 грн.

за участю

прокурора: Григорєвої О.В., посвід. № 3148

представника позивача: не зявився,

представника відповідача: не зявився,

ВСТАНОВИВ:

Донецько - Ясинуватським транспортним прокурором в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області заявлено позов до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій у розмірі 3400 грн.

Правовою підставою стягнення прокурор вважає норми статті 67 Конституції України, Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою КМУ від 08.09.2004р. № 1190, статті 60 Закону України „Про автомобільний транспорт” від 05.04.2001р. (в редакції закону від 23.02.2006р.), статті 28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті загального користування, затвердженого Постановою КМУ від 08.11.2006р. № 1567, статті 2 Бюджетного кодексу України.

Відповідач у судове засідання не зявився, про час та місце судового розгляду справи був належним чином повідомлений, причини неявки невідомі.

Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення прокурора, дослідивши та оцінивши подані докази за своїм внутрішнім переконанням суд встановив наступне.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 25 січня 2011 року позовну заяву Донецько - Ясинуватського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій у розмірі 3400 грн. залишено без розгляду.

Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 25 лютого 2011 року апеляційну скаргу Донецько - Ясинуватського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області на ухвалу Донецького окружного адміністративного суду від 25 січня 2011 року задоволено. Ухвалу Донецького окружного адміністративного суду від 25 січня 2011 року скасовано. Справу направлено до Донецького окружного адміністративного суду для продовження розгляду.

Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області здійснена перевірка транспортного засобу, що належить ОСОБА_1, в результаті якої був складений акт від 24 липня 2009 року про виявлене під час перевірки автотранспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт. У зазначеному протоколі встановлено факт порушення відповідачем абзацу 3 частини 1 статті 60 Закону України „Про автомобільний транспорт”, а саме при наданні послуг з перевезення пасажирів були відсутні схема маршруту та розклад руху, квитково-касовий лист.

Відповідно до статті 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Для водія автобуса зазначеними документами є: посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, квитково-касовий лист, схема маршруту, розклад руху, таблиця вартості проїзду (крім міських перевезень), інші документи, передбачені законодавством України. 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Статтею 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» встановлено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

На підставі висновків вищенаведених актів Територіальним управлінням інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області прийняті постанови від 01 вересня 2009 року № 078900, та від 19 травня 2009 року про застосування до субєкта підприємницької діяльності фінансових санкцій, якими до відповідача застосовані фінансові санкції на підставі абзацу 3 частини 1 статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» у розмірі 3400 грн. Зазначена постанова була надіслана на адресу відповідача для виконання, в адміністративному та судовому порядках відповідачем не оскаржена.

Таким чином, відповідач має заборгованість по фінансовим санкціям у сумі 3400 грн., що підтверджено позивачем та не спростовано відповідачем.

Відповідно до пункту 30 статті 2 Бюджетного кодексу України органи стягнення - податкові, митні та інші державні органи, яким відповідно до закону надано право стягнення до бюджету податків, зборів (обов'язкових платежів) та інших надходжень.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги прокурора підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов Донецько - Ясинуватського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій у розмірі 3400 грн. задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_1 АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь державного бюджету (р/р № 31112106700002, МФО 834016, ОКПО 23977045, код 21081100) заборгованість по фінансовим санкціям у розмірі 3400 (три тисячі чотириста) грн.

Постанова прийнята у нарадчій кімнаті та проголошена у судовому засіданні 14 квітня 2011 року.

Постанова набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 КАС України, і може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у порядку, визначеному статтею 186 КАС України, шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання вказаної заяви, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Мандичев Д. В.