Справа № 2-а-608/08
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 січня 2008 року 12 год. 40 хв. м. Рівне Рівненський окружний адміністративний суд під головуванням судді Шарапи В.М. за участю секретаря судового засідання Пилипчук В.Є. та сторін, які беруть участь у справі:
прокурора: Іванців М.Р.
позивача: представник Пацула Т.Ф.,
відповідача:представник Харечко О.І,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора Рівненського району в інтересах держави, уповноваженим органом якої виступає Державна податкова інспекція у Рівненському районі до Товариства з обмеженою відповідальністю компанії «Житло-сервіс» про стягнення податкового боргу в розмірі 47806,54 грн., -
В С Т А Н О В И В :
Прокурор Рівненського району в інтересах держави, уповноваженим органом якої виступає Державна податкова інспекція у Рівненському районі звернувся з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю компанії «Житло-сервіс» про стягнення податкового боргу в сумі 47806,54 грн., в тому числі, по збору за спеціальне водокористування від підприємств житлово-комунального господарства в сумі 2540,87 грн., по збору за геологорозвідувальні роботи в сумі 2752,93 грн., по податку з власників транспортних засобів в сумі 11617,00 грн., по податку з доходів найманих працівників в сумі 29862,37 грн., по комунальному податку в сумі 757,35 грн. та збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 276,02 грн. В судовому засіданні прокурор та представник позивача позовні вимоги підтримали. Просять стягнути з відповідача заборгованість в сумі 47806,54 грн.
Представник відповідача в судовому засіданні позов визнав в повному обсязі.
Заслухавши пояснення прокурора та представників сторін, повно і всебічно зясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення.
Судом встановлено, що 19 травня 1997 року Рівненською районною державною адміністрацією відповідач зареєстрований як юридична особа. 22 травня 1997 року відповідача було взято на облік як платника податків у Державній податковій інспекції в Рівненському районі.
Станом на 10 грудня 2007 року згідно даних обліку позивача за відповідачем рахується заборгованість перед бюджетом на загальну суму 47806,54 грн., в тому числі, по збору за спеціальне водокористування від підприємств житлово-комунального господарства в сумі 2540,87 грн., по збору за геологорозвідувальні роботи в сумі 2752,93 грн., по податку з власників транспортних засобів в сумі 11617,00 грн., по податку з доходів найманих працівників в сумі 29862,37 грн., по комунальному податку в сумі 757,35 грн. та збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 276,02 грн.
Дані обставини підтверджені дослідженими у судовому засіданні доказами: копією свідоцтва про державну реєстрацію відповідача (а.с. 74), копією довідки про взяття відповідача на облік платника податків (а.с.73), копією довідки з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.85), копією довідки про включення відповідача до ЄДРПОУ (а.с.86), довідкою позивача про стан розрахунків відповідача з бюджетом від 10.12.2007 р. (а.с.5), копією обліковою картки відповідача (а.с.6-32), копіями розрахунків сум податку з власників транспортних засобів за 2004, 2005, 2006 роки (а.с.33, 34, 35, 36), копією податкового повідомлення-рішення від 06.02.2006 р. № 0000271550/0 (а.с.37-38), копією довідки № 63/17-227 про наслідки перевірки правильності справляння прибуткового податку з громадян, податку з доходів фізичних осіб, транспортного податку від 10.09.2004 р. (а.с.39-43), копією податкового повідомлення-рішення від 21.09.2004 р. № 0000591750/0 (а.с.44), копіями розрахунків збору за спеціальне використання для потреб гідроенергетики за 1 квартал 2007 р. (а.с.45), за 1 півріччя 2007 р. (а.с.46), за 9 місяців 2007 р. (а.с.48), за 2006 рік (а.с.49), за 9 місяців 2006 р. (а.с.50), копією дозволу на спеціальне водокористування (а.с.47), копіями податкових розрахунків комунального податку за січень-березень 2007 р. (а.с.51-53), за лютий квітень 2006 р. (а.с.54-56), копіями актів про результати проведення перевірки своєчасності сплати узгодженого податкового зобовязання від 21.08.2007 р. (а.с. 57-59, а.с. 61-63, а.с. 66, а.с.68), копіями податкових повідомлень-рішень № 0027261550/0 від 05.09.2007 р. (а.с.60), № 0027221550/0 (а.с.64), № 0027241550/0 (а.с.65), № 0027191550/0 (а.с.67), копіями корінців першої та другої податкових вимог з поштовими повідомленнями про вручення відправлення (а.с.69-70), копіями розрахунків збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету за 1,2,3, 4 квартали 2007 р. та 3 квартал 2006 р. (а.с.90 94).
Згідно ст. 14 Закону України «Про систему оподаткування» збір за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету; збір за спеціальне використання природних ресурсів; податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів; збір за забруднення навколишнього природного середовища та податок на доходи фізичних осіб належать до загальнодержавних і справляються на всій території України.
Пунктом 5.1 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.Зазначене податкове зобовязання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.
Відповідно до п.3 ч.1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Згідно п. 5.3.1. пункту 5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пп. 4.1.4 п. 4.1 ст.4 цього Закону для подання податкової декларації.
Крім того, відповідно до п.17.3. ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» сплата (стягнення) штрафних санкцій, прирівнюється до сплати (стягнення) податку.
Однак, всупереч цьому, станом на 10.12.2007 року відповідачем не сплачено заборгованість по збору за спеціальне водокористування від підприємств житлово-комунального господарства в сумі 2540,87 грн., по збору за геологорозвідувальні роботи в сумі 2752,93 грн., по податку з власників транспортних засобів в сумі 11617,00 грн., по податку з доходів найманих працівників в сумі 29862,37 грн., по комунальному податку в сумі 757,35 грн. та по збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 276,02 грн., всього на загальну суму 47806,54 грн.
Відповідно до п. 3.1.1 ст. 3 цього ж Закону активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. Пунктом 11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» встановлено право державних податкових інспекцій подавати до суду позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задоволити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю компанії «Житло-сервіс» (35312, вул. Словянська, 3, смт. Клевань, Рівненський район, Рівненська область, код ЄДРПОУ 24170646, р/рахунок 260032025 в РОФ АППБ «Аваль», МФО 333227; рахунки 257163011893 та 260053011893 в РОУ ВАТ «Державний ощадний банк» м. Рівне, МФО 333368, рахунок 37122705000507 в УДКУ в Рівненській області, МФО 833017) на користь державного бюджету: на рахунок 31114019700295 в УДКУ в Рівненській області, МФО 833017, код ЄДРПОУ 22586549, код платежу 13020400 заборгованість по збору за спеціальне водокористування від підприємств житло-комунального господарства в сумі 2540,87 (дві тисячі пятсот сорок) грн. 87 коп.; на рахунок 3131700700295 в УДКУ в Рівненській області, МФО 833017, код ЄДРПОУ 22586549, код платежу 13040100 заборгованість по збору за геологорозвідувальні роботи в сумі 2752,93 (дві тисячі сімсот пятдесят дві) грн. 93 коп.; на користь місцевого бюджету Клеванська сільська рада, код ЄДРПОУ 22586549: на рахунок 33214807700297 в УДКУ в Рівненській області, МФО 833017, код платежу 120201012- заборгованість зі сплати податку з власників транспортних засобів в сумі 11617,00 (одинадцять тисяч шістсот сімнадцять) грн. 00 коп.; на рахунок 3311800700297 в УДКУ в Рівненській області, МФО 833017, код платежу 11010199 заборгованість з податку з доходів найманих працівників в сумі 29862,37 (двадцять девять тисяч вісімсот шістдесят дві) грн. 37 коп.; на рахунок 33215828700297 в УДКУ в Рівненській області, МФО 833017, код платежу 16010201 заборгованість по сплаті комунального податку в сумі 757,35 (сімсот пятдесят сім) грн. 35 коп.; на рахунок 33112329700297 в УДКУ в Рівненській області, МФО 833017, код платежу 50080201 заборгованість по сплаті збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 276,02 (двісті сімдесят шість) грн. 02 коп.
3. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
4. Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова складена в повному обсязі 29 січня 2008 року.
Головуючий: В.М.Шарапа