ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
21 квітня 2011 року 09:41 № 2а-2504/11/2670
Окружний адміністративний суд м. Києва у складі:
Суддя Добрянська Я.І.,
Секретар судового засідання Пономарьов Д.Г.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Заступника прокурора Голосіївського району м. Києва в інтересах держави в особі Територіального Управління в м. Києві та Київській області Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Капітал Лізінг Фінанс»
про стягнення коштів в розмірі 85 000 грн.
За участю представників сторін:
від позивача: ОСОБА_2 (довіреність № 564 від 03.02.2011 р.)
ОСОБА_3 (довіреність № 7 від 17.01.2011 р.)
від відповідача не прибув
Відповідно до п. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України 21.04.2011р. у судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частину постанови.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернувся Заступник прокурора Голосіївського району м. Києва в інтересах держави в особі Територіального Управління в м. Києві та Київській області Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (надалі - позивач) з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Капітал Лізінг Фінанс»(надалі - відповідач) про стягнення коштів в розмірі 85 000 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідачем було порушено вимоги п. 10 ст. 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», а саме: невиконання Розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери від 27.07.2010 року № 820 КУ, зважаючи на що, до відповідача застосовано санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у вигляді штрафу у розмірі 5000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 000 грн.
В судове засідання, призначене на 21.04.2011 р. відповідач не прибув та не скерував свого представника, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце судового засідання, підтвердженням чого є повідомлення про вручення відповідачу поштового відправлення, що наявне в матеріалах справи.
Згідно ч. 8 ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України, вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.
Із заявами та клопотаннями відповідач до суду не звертався, заперечень чи будь-яких пояснень щодо адміністративного позову відповідач до суду також не надав.
Як також вбачається з наявних матеріалів справи, відповідач не забезпечив свого представника в жодне судове засідання, зокрема в судові засідання 17.03.2011 р. 29.03.2011р., 21.04.2011 р., про які був повідомлений належним чином, про що свідчать повідомлення про вручення відповідачу поштового відправлення, а отже суд дійшов висновку розглянути справу по суті без представника відповідача.
Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, заслухавши пояснення представників позивачів, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ВСТАНОВИВ:
Розпорядженням Територіального Управління в м. Києві та Київській області Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про усунення порушень законодавства про цінні папери від 27.07.2010 року № 820 КУ, було встановлено порушення Товариством з обмеженою відповідальністю «Капітал Лізинг Фінанс»вимог законодавства про цінні папери, а саме, ст.41 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок»та п. 1, глави 3, розділу ІІ «Положення про розкриття інформації емітентам цінних паперів», затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 р. № 1591 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.02.2007 р. за № 97/13364, а саме: неподання у термін, чинним законодавством ТОВ «Капітал Лізінг Фінанс»особливої інформації про зміну складу посадових осіб емітента до територіального управління Комісії за місцезнаходженням товариства в електронній та паперовій формах (дата виникнення події 08.01.2008 р.)
З метою контролю виконання відповідачем зазначеного розпорядження, працівниками Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку було проведено перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю «Капітал Лізинг Фінанс».
За результатами зазначеної перевірки позивачем був встановлений факт порушення відповідачем вимог п. 10 ст. 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», а саме: невиконання Розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери від 27.07.2010 року № 820 - КУ, термін виконання якого закінчився 30.08.2010 року.
Як вбачається з матеріалів справи, та наголошується позивачем, на виконання даного Розпорядження, відповідачем не було надіслано ніяких документів, щодо усунення недоліків в особливій інформації про зміну складу посадових осіб емітента, що свідчить про невиконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери від 27.07.2010 року № 820 КУ.
Зважаючи на викладене, уповноваженою особою Територіального Управління в м. Києві та Київській області Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, начальником відділу звітності та моніторингу Болтичевою Л.В. 09.11.2010 р. було складено акт № 1023-КУ про правопорушення на ринку цінних паперів, в якому встановлено вищевказаний факт порушення чинного законодавства з боку відповідача, а саме не виконання відповідачем розпорядження від 27.07.2010 року № 820 КУ.
Примірник зазначеного акту був без зауважень підписаний та отриманий представником відповідача.
Жодних письмових пояснень та заперечень відповідачем щодо зазначеного акту позивачу надано не було.
Як також вбачається з матеріалів справи, у відношенні ТОВ «Капітал Лізинг Фінанс»застосовувалась штрафна санкція за невиконання Розпорядження, відповідно до постанови про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів № 477-КУ від 27.07.2010 року, що свідчить про повторність вчинення відповідачем правопорушення на ринку цінних паперів та фондового ринку.
Постановою Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в м. Києві та Київській області від 18.11.2010 р. за № 982-КУ на підставі п.п. 10, 14 ст. 8, ст. 11 Закону України „Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" та п. 3 розділу VII, п. 1 розділу ХІV, п. 1.8 розділу ХVІІ Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затвердженим Рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку Комісії від 11.12.2007 року № 2272, та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України від 12.12.2008 р. за № 120/14811 до відповідача було застосовано санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у вигляді штрафу у розмірі 5000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 000 грн.
Вказана постанова відповідачу надіслана позивачу канцелярією Територіального Управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в м. Києві та Київської області рекомендованою кореспонденцією за вихідним № 06/9026-9027/09-20.
Згідно Постанови від 18.11.2010 р. за № 982-КУ, штраф мав бути перерахований на рахунок, відкритий в Управлінні Державного казначейства за місцезнаходженням платника, за балансовим рахунком 3111, код бюджетної класифікації 21081100, символ банку 106, протягом 15 днів з моменту отримання постанови.
Як вбачається з матеріалів справи та наданих представниками позивачів пояснень, Постанову Територіального Управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку відповідач не виконав, а також зазначена Постанова у встановлений законом строк не була оскаржена відповідачем в адміністративному чи судовому прядку.
Таким чином, станом на день розгляду справи, відповідачем не сплачено до Державного бюджету України суми штрафу в розмірі 85 000 грн., визначеної Постановою про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 18.11.2010 р. за № 982-КУ.
Жодних заяв, клопотань чи пояснень відповідач до суду не надав, а також не надавав заперечень щодо адміністративного позову.
Дослідивши наявні у справі докази, проаналізувавши матеріали справи та заслухавши пояснення представників позивачів, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі, зважаючи також на наступне.
Відповідно до ст.41 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», особлива інформація про емітента - інформація про будь-які дії, що можуть вплинути на фінансово-господарський стан емітента та призвести до значної зміни вартості його цінних паперів.
До особливої інформації належать відомості про:
- прийняття рішення про розміщення цінних паперів на суму, що перевищує 25 відсотків статутного капіталу;
- прийняття рішення про викуп власних акцій;
- факти лістингу/делістингу цінних паперів на фондовій біржі;
- отримання позики або кредиту на суму, що перевищує 25 відсотків активів емітента;
- зміну складу посадових осіб емітента;
- зміну власників акцій, яким належить 10 і більше відсотків голосуючих акцій;
- рішення емітента про утворення, припинення його філій, представництв;
- рішення вищого органу емітента про зменшення статутного капіталу;
- порушення справи про банкрутство емітента, винесення ухвали про його санацію;
- рішення вищого органу емітента або суду про припинення або банкрутство емітента.
Строки, порядок та форми подання особливої інформації про емітента встановлюються Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
Особлива інформація про емітента є відкритою і оприлюднюється шляхом опублікування її в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку і розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів.
Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку встановлює додаткові вимоги до розкриття особливої інформації про емітента та вживає заходів щодо її розкриття.
Згідно п. 1, глави 3, розділу ІІ «Положення про розкриття інформації емітентам цінних паперів», розкриття особливої інформації має здійснюватись шляхом оприлюднення у стрічці новин, опублікування в офіційному друкованому виданні та подання до Комісії.
Розкриття особливої інформації здійснюється у такі строки:
- у стрічці новин - протягом двох робочих днів з дати вчинення дії, але не пізніше 10.00 години третього робочого дня, з дня вчинення дії;
- в офіційному друкованому виданні - протягом п'яти робочих днів з дати вчинення дії;
- подання до Комісії - протягом десяти робочих днів з дати вчинення дії.
Відповідно до п. 10 ст. 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства.
Згідно до п. 14 ст. 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Згідно п. 1 розділу ХІV Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери (далі - розпорядження про усунення порушень) виноситься уповноваженою особою за наслідками розгляду справи про правопорушення одночасно з постановою про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у разі, якщо на момент розгляду справи порушення не усунуто.
Відповідно до п. 7 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно п. 1.8 розділу ХVІІ Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, за правопорушення на ринку цінних паперів до юридичних осіб застосовуються такі фінансові та інші санкції: за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Комісії або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Комісії щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від п'яти до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до п. 4 мотивувальної частини рішення Конституційного суду від 8.04.1999 р. № 3-рп/99 прокурор або його заступник в кожному конкретному випадку самостійно визначає, в чому є порушення інтересів держави, обґрунтовуючи в позовній заяві необхідність захисту, та визначає орган, який уповноважений державою виконувати відповідні функції в спірних правовідносинах.
Згідно ст. 6 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку звертається до суду з позовами (заявами) у зв'язку з порушенням законодавства України про цінні папери.
Також, згідно ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Відповідно до ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру», підставою представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчинюються у відносинах між ними або з державою.
Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які він посилається.
Відповідно до ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, при вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково, у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення.
Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що з урахуванням положень зазначеної статті необхідно позов задовольнити повністю, оскільки у позивача наявні докази несплати відповідачем, у визначені законодавством строки, штрафу за порушення на ринку цінних паперів та фондового ринку в розмірі 85000 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Оскільки позивач, як субєкт владних повноважень, довів правомірність заявлених позовних вимог, а відповідач будь-яких заперечень проти позовної заяви суду не надав, суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог позивача в повному обсязі шляхом примусового стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Капітал Лізінг Фінанс»штрафу в розмірі 85000 грн.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 69-71, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов задовольнити.
2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Капітал Лізінг Фінанс»(03050, м. Київ, вул. Анрі Барбюса, 16, код ЄДРПОУ 34730114) на користь Державного бюджету України 85000 гривень на рахунок, відкритий у Управлінні Державного казначейства за місцезнаходженням платника, за балансовим рахунком 3111, код бюджетної класифікації 21081100, символ звітності банку 106.
Стягувач - Територіальне Управління в м. Києві та Київській області Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (03680, м. Київ, вул. Горького, 51)
Строк і порядок набрання судовим рішенням законної сили встановлені у статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України.
Суддя Я.І.Добрянська
Дата складання та підписання постанови в повному обсязі 26.04.2011 р.