Єдиний державний реєстр судових рішень
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 квітня 2011 року м.ПолтаваСправа № 2а-6698/10/1670 Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Удовіченко С.О., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у м.Полтавідо Товариства з обмеженою відповідальністю "Сантрансагро плюс"про стягнення боргу, -
В С Т А Н О В И В:
20 грудня 2010 року Державна податкова інспекція у м.Полтавізвернулась до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмежною відповідальністю "Сантрансагро плюс"про стягнення боргу у розмірі 1009,73 грн.
В обґрунтування своїх позовних вимог посилається на наявність у відповідача податкової заборгованості в загальному розмірі 1009,73 грн, а саме: по податку на додану вартість в розмірі 331,43 грн, по податку на прибуток в розмірі 510 грн. та по комунальному податку в розмірі 168,30 грн.
Відповідач заперечення на позов не надав, ухвала направлена відповідачу на адресу: вул. Ст. Кондратенка, 6, м. Полтава, 36000, повернулась до суду з відміткою поштового відділення "Організація вибула". Відповідно до Довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців відповідач зареєстрований за вищезазначеною адресою та відомості про зміну свого місця знаходження державному реєстратору не надавав.
Згідно із частиною восьмою статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України, вважається, що повістку вручено особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.
Зважаючи, що доставка ухвали суду на адресу відповідача згідно із даними в Свідоцтві про державну реєстрацію підтверджується підписом листоноші та печаткою поштового відділення, суд виконав свій обов'язок щодо повідомлення відповідача про розгляд справи.
Суд, вивчивши та дослідивши наявні в матеріалах справи документи, прийшов до наступних висновків.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Сантрансагро Плюс" зареєстроване Полтавською районною державною адміністрацією Полтавської області 10.11.2008, номер запису 1 588 102 0000 008146, свідоцтво серії А00 № 189653.
На підставі статті 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” Державною податковою інспекцією у м. Полтаві, проведено невиїзні документальні перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю "Сантрансагро Плюс" з питань своєчасності подання декларації з податку на додану вартість за жовтень 2009 року та своєчасності повернення свідоцтва платника податку на додану вартість, за результатами яких складено акти № 54/15-2/36195518 від 04.01.2010 та 3111/15-2/36195518 від 03.12.2009.
На підставі актів перевірки відповідно до статті 17 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ, позивачем винесено податкові повідомлення - рішення № 0000121502/0 від 04.01.2010 та 0015241502/0 від 15.12.2009, яким відповідачу визначено податкове зобов'язання з податку на додану вартість на загальну суму 340 грн.
Вказані податкові повідомлення-рішення направлено відповідачу рекомендованими поштовими відправленнями з повідомленням про вручення та отримані 04.01.2010 та 10.12.2009 відповідно.
Також, проведено невиїзні документальні перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю "Сантрансагро Плюс" з питань своєчасності подання податкової звітності, за результатами яких складено акти № 2872/15-01/36195518 від 25.11.2009, 1236/1501/36195518 від 25.02.2010, 5592/15-01/36195518 від 07.06.2010.
За результатами перевіркок встановлено порушення відповідачем підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ, із змінами та доповненнями.
На підставі актів відповідно до статті 17 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ, позивачем винесено податкові повідомлення - рішення № №0014211501/0 від 08.12.2009, 0001271501/0 від 11.03.2010, 420005471501/0 від 25.06.2010, якими відповідачу визначено податкове зобов'язання з податку на додану вартість в сумі 510 грн.
Вказані податкове повідомлення-рішення направлено відповідачу рекомендованими поштовими відправленнями з повідомленням про вручення, з яких перше отримано 08.12.2009, а останні два повернулись та розміщені на дошці оголошень.
Також проведено невиїзну документальну перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю "Сантрансагро Плюс" з питання своєчасності подання розрахунку комунального податку за 3 квартал 2009 року, за результатами якої складено акт № N0 3253-1505-36195518 від 04.12.2009.
За результатами перевірки встановлено порушення підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ, а саме: відповідачем не подано розрахунок комунального податку за 3 квартал 2009 року.
На підставі акту перевірки відповідно до статті 17 Закону України № 2181-ІІІ позивачем винесено податкове повідомлення - рішення № 0091731505/0 від 04.12.2009, яким відповідачу визначено суму податкового зобов’язання з комунального податку в сумі 170 грн, яке направлено відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення та отримано 15.12.2009.
Підпунктом 6.2.4 пункту 6.2 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" встановлено, щоу разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Згідно із підпунктом 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Докази на підтвердження того, що спірні податкові повідомлення-рішення оскаржувались відповідачем у адміністративному або судовому порядку суду не надані.
Згідно з підпунктом 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до підпункту 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону № 2181-ІІІ у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов’язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
З урахуванням наявних переплат загальна сума боргу становить 1009,73 грн та на момент подання позовної заяви в добровільному порядку відповідачем не сплачено.
Відповідно до підпункту 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону № 2181 активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
На підставі пункту 11 статті 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-162, 1832 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у м.Полтаві до Товариства з обмеженою відповідальністю "Сантрансагро плюс" про стягнення боргу задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Сантрансагро плюс" на рахункові рахунки:
- 31117029700002 код бюджетної класифікації платежу 14010100 в Державний бюджет, одержувач ВДК у місті Полтаві, ЗКПО 34698804, банк одержувач УДК у Полтавській області МФО 831019 заборгованість з податку на додану вартість в сумі 331(триста тридцять одна) гривня 43 копійки;
- 31115009700002, код бюджетної класифікації платежу 11021000, до Державного бюджету, одержувач УДК у місті Полтаві ЗКПО 34698804, банк одержувача: ГУДКУ у Полтавській області МФО 831019 заборгованість по податку на прибуток в розмірі 510 (п'ятсот десять) гривень;
- 33219828700002, код бюджетної класифікації платежу 16010200, до Місцевого бюджету, одержувач Полтавська міська рада ЗКПО 34698804, банк одержувача: ГУДКУ у Полтавській області МФО 831019 заборгованість по комунальному податку в розмірі 168(сто шістдесят вісім) гривень 30 копійок.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя С.О. Удовіченко