Постанова № 15129084, 31.03.2011, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.03.2011
Номер справи
2а-0770/657/11
Номер документу
15129084
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Cправа № 2а-0770/657/11

Ряд стат. звіту № 8.1.5

Код - 06

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 березня 2011 року м. Ужгород

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої судді Большакової О.О.,

при секретарі судового засідання Кречко Л.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Ужгороді адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Тячівському районі Закарпатської області до Дубівського виробничого управління житлово комунального господарства про стягнення заборгованості перед бюджетом, -

встановив:

28 лютого 2011 року Державна податкова інспекція у Тячівському районі Закарпатської області звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом до Дубівського виробничого управління житлово комунального господарства про стягнення заборгованості перед бюджетом з Дубівського виробничого управління житлово комунального господарства в сумі 73286 гривень 78 копійок.

Позивач позовні вимоги підтримав в повному обсязі, подав суду до початку судового засідання письмову заяву про розгляд справи за наявними у справі матеріалами за відсутності представника позивача.

Представник відповідача в судове засідання повторно не зявився, належним чином повідомлявся про час та місце слухання справи за юридичною адресою за сім днів до початку розгляду справи. Відповідач заяви про відкладення слухання справи не подав, про причини неявки суду не повідомив. Письмових заперечень щодо задоволення позовних вимог до суду не надійшло.

Суд, дослідивши письмові докази, наявні в матеріалах справи, дійшов висновку про повне задоволення позовних вимог з наступних підстав.

12 лютого 1998 року посадовою особою органу державної реєстрації Тячівської районної державної адміністрації Закарпатської області було зареєстрованосубєкт підприємницької діяльності юридичну особу Дубівське виробниче управління житлово комунального господарства за адресою: Закарпатська область, Тячівський район, селище міського типу Дубове, вулиця Гагаріна, будинок 79. Факт реєстрації підтверджується наявною в матеріалах справи копією Свідоцтва про державну реєстрацію (перереєстрацію) субєкта підприємницької діяльності юридичної особи від 12 лютого 1998 року.

Згідно Довідки № 484, виданої Закарпатським обласним управлінням статистики, юридичну особу Дубівське виробниче управління житлово комунального господарства було включено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, якому присвоєно код ЄДРПОУ № 22074565.

Юридична особа Дубівське виробниче управління житлово комунального господарства є платником податків і зборів, передбачених Законом України “Про систему оподаткування”, взято на податковий облік в Державній податковій інспекції у Тячівському районі, що підтверджується копією наявної в матеріалах справи Довідки про взяття на облік платника податків від 16.04.2010 року за № 41/29-00/10.

01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства. Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Податкового кодексу України з 01.01.2011 року Закони України «Про податок з доходів фізичних осіб»втратив чинність.

Проте, у звязку з тим, що правовідносини в даному позові виникли до набрання чинності Податковим Кодексом України, суд приходить до висновку, що в даному випадку слід застосовувати норму Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб».

Відповідно до частини 1 статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки, збори, інші обов'язкові платежі до держбюджету в порядку і розмірах, встановлених законом.

12.01.2011 року працівниками Державної податкової інспекції у Тячівському районі Закарпатської області було здійснено планову перевірку Дубівського виробничого управління житлово комунального господарства, код ЄДРПОУ 22074565 з правильності обчислення та своєчасності внесення до бюджету сум податку з доходів фізичних осіб та податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів за період з 01.10.2007 року по 30.09.2010 року. Перевіркою було встановлено порушення вимог пп. 8.1.2 п. 8.1 ст. 8 ЗУ від 22.05.2003 року № 889-ІУ «Про податок з доходів фізичних осіб», що полягає у неперерахуванні до бюджету податку з доходів фізичних осіб. Перевіркою правильності обчислення податку з доходів фізичних осіб з найманих працівників встановлено, що заробітна плата протягом періоду, що перевірявся виплачувалась своєчасно. Станом на 30.09.2009 року заборгованості по заробітній платі немає та сума заборгованості по податку з доходів фізичних осіб з найманих працівників з виплаченої заробітної плати станом на 30.09.2009 року становить 73286 гривень 78 копійок. За наслідками перевірки було складено довідку № 12/17-0118/22074565 від 12.01.2011 року. З даною довідкою було ознайомлено директора Дубівського виробничого управління житлово комунального господарства Савулу І.І.

Згідно вимог ст.5 Закону України від 21.12.2000р. №2181-111 "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (що діяв на момент здійснення перевірки) у разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобовязання або прийняв будь яке рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законодавством, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати. Скарга повинна бути подана контролюючому органу протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання платником податків податкового повідомлення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується.

Оскільки відповідачем вказані суми не оскаржувались в адміністративному та судовому порядку, вони являються узгодженими відповідно до ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”.

Відповідно до пп. 5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у визначені Законом строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідачем не було сплачено вказані суми податкових зобов'язань своєчасно та в повному обсязі, а тому за ним рахується загальна податкова заборгованість в розмірі 73286 гривень 78 копійок, яка є не сплаченою та підлягає стягненню.

Заборгованість відповідача підтверджена копією довідки № 12/17-0118/22074565 від 12.01.2011 року,яка є наявною в матеріалах справи.

Згідно п. п. 16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до підпункту 20.1.28 пункту 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим. Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.

Відповідно до пункту 102.4 статті 102 Податкового кодексу України, у разі якщо грошове зобов'язання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або визначення боргу безнадійним.

Згідно п. 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу" органи державної податкової служби подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Таким чином, податкові зобовязання є узгодженими, але не виконаними, що є підставою для стягнення коштів до бюджету.

Тому позовні вимоги підлягають задоволенню.

Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.

На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 19, 94, 104-106, 160, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

постановив:

Позовні вимоги Державної податкової інспекції у Тячівському районі Закарпатської області до Дубівського виробничого управління житлово комунального господарства про стягнення заборгованості перед бюджетом задовольнити повністю.

Стягнути заборгованість перед бюджетом з Дубівського виробничого управління житлово комунального господарства (Тячівський район, смт. Дубове, вул. Гагаріна, 79, код 220745654) в сумі 73286 (сімдесят три тисячі двісті вісімдесят шість) гривень 78 (сімдесят вісім) копійки.

Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова відповідно до ч.1 ст.254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку не було подано.

Головуюча О.О. Большакова