ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
13 квітня 2011 р. (15:10) Справа №2а-1483/11/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Радчука А.А., при секретарі судового засідання Щепанській А.В., без участі сторін, розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Джанкойської об'єднаної державної податкової інспекції в АР Крим
до Комунального підприємства районне сільське комунальне підприємство " Крим"
про стягнення.
Суть спору: Джанкойська ОДПІ АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до Комунального підприємства районне сільське комунальне підприємство " Крим" про стягнення заборгованості у сумі 1133,34 грн. Позов мотивовано положеннями п. 11 ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”, наявністю у відповідача заборгованості з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів.
Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 11.02.11р. відкрито провадження по справі, після закінчення підготовчого провадження справу призначено до судового розгляду.
Представник відповідача у судове засідання не зявилась, надала заяву про розгляд справи за її відсутності, в якій позовні вимоги підтримала у повному обсязі, просила задовольнити.
Представник відповідача у судове засідання не зявився, про день та час розгляду справи повідомлений належним чином, рекомендованою кореспонденцією, а також через засоби масової інформації, про причини неявки суд не повідомив.
Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів зясування обставин по справі, керуючись ст.ст.33,128 КАС України, суд вважає можливим розглядати справу у відсутності сторін.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 17 КАС України до компетенції адміністративного суду віднесено спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Пунктом 7 ч. 1 ст. 3 КАС України визначено поняття субєктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший субєкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до ст. ст. 1, 4 Закону України від 04.12.1990 року №509-ХІІ “Про державну податкову службу в Україні” (далі Закон №509) державні податкові інспекції в районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах входять до складу органів державної податкової служби і є органами виконавчої влади.
Згідно із п. 11 ст. 10 Закону №509 державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Пунктом 8 частини першої статті 3 КАС України визначено, що позивачем в адміністративній справі може бути суб'єкт владних повноважень, на виконання повноважень якого подана позовна заява до адміністративного суду. Такий суб'єкт владних повноважень може бути позивачем у адміністративній справі лише у випадках, передбачених частиною четвертою статті 50 КАС України, до переліку яких віднесено також випадки, встановлені іншими законами (пункт п'ятий частини першої статті 50 КАС України).
Враховуючи зазначене, позивач у справі є суб'єктом владних повноважень, законом передбачено право звернення позивача до суду із позовом про стягнення заборгованості перед бюджетом, спір належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.
Відповідач Комунальне підприємство районне сільське комунальне підприємство " Крим" зареєстроване як юридична особа, ідентифікаційний код 20668668 та знаходиться на обліку в Джанкойській ОДПІ АР Крим, як платник податків.
Відповідно до ст.2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» завданнями органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Згідно з ч.1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» від 25.06.1991р. №1251-XII (в редакції на час виникнення правовідносин, далі Закон №1251-XII) платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Відповідно до п.п.4.1.1. п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами» (в редакції на час виникнення правовідносин, далі - Закон) платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї статті.
Відповідно до п.1.3 ст.1 Закону податковий борг (недоїмка) податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійне узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи в судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.
Згідно з ст.ст.14,15 Закону №1251-XII зазначені види зборів і податків, є податковими зобовязанням. Згідно з п.п. 4.1.1. п. 4.1 ст. 4 Закону платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку зазначає в податковій декларації.
Відповідно до п.5.1 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами» податкове зобовязання, самостійне визначене платником податків в податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобовязання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
01.03.2010 року відповідачем самостійно надано в Джанкойську ОДПІ АР Крим надано розрахунок суми податку з власників транспортних засобів на 2010 рік, однак станом на 17.01.2011 року останнє сплачено частково в сумі 383,66 коп., заборгованість складає 1133,34грн. Станом на день розгляду справи податковий борг відповідача з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів не сплачений.
Згідно з п.1.3 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами» податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання;
Право позивача як субєкта владних повноважень контролюючого органа у сфері оподаткування звертатися до суду з позовом до відповідача про стягнення зазначеної заборгованості обґрунтовано п.11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні».
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України від 11.12.1991 №1963-XII “Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів” платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи (далі - юридичні особи), а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства (далі - фізичні особи), які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є об'єктами оподаткування. Статтею 5 Закону визначені строки сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів. Згідно з ч. 2 ст. 5 Закону юридичними особами податок підлягає сплаті щоквартально рівними частинами до 15 числа місяця, що настає за звітним кварталом.
Виходячи з наведеного, приймаючи до уваги те, що заборгованість відповідачем по сплаті податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів добровільно не сплачена, позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.94, 158 163 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Комунального підприємства районне сільське комунальне підприємство " Крим" (Джанкойський район, с.Майське, вул.Залізничнодорожна,2 ЄДРПОУ 20668668) у дохід місцевого бюджету Майської сільської ради Джанкойського району АР Крим (код платежу 12020102, р/р 3328807700098 в ГУДКУ в АРК, МФО 824026, ЗКПО 34740824) заборгованість в розмірі 1133 (одна тисяча сто тридцять три) гривні 34 копійки.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення.
Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Радчук А.А.