Україна
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження у частині позовних вимог
05 квітня 2011 року Справа № 1170/2а-1269/11
Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Г.П. Нагібіна, розглянувши матеріали позовної заяви товариства з обмеженою відповідальністю «Метал Торг Трейд - П»до Кіровоградської обєднаної державної податкової інспекцій про визнання незаконними дій та скасування рішення,
ВСТАНОВИЛА:
ТОВ «Метал Торг Трейд - П»звернулося до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд:
- визнати неправомірними дії Кіровоградської ОДПІ щодо проведення невиїзної позапланової документальної перевірки з питань дотримання товариством вимог податкового законодавства за період з 01.12.2010 р. по 31.01.2011 р. та скасувати акт перевірки від 17.03.2011 р. № 18/2302/37231640;
- скасувати рішення № 62 від 12.03.2011 р. № 19106/10/1520 про анулювання свідоцтва платника податку на додану вартість.
Розглянувши матеріали позовної заяви, суддя вважає, що ТОВ «Метал Торг Трейд - П»належить відмовити у відкритті провадження у частині вимоги про скасування акту перевірки з наступних підстав.
Пунктом 1 ч. 1 ст. 3 КАС України встановлено, що справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Згідно п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Виходячи з аналізу зазначених норм КАС України суддя зазначає, що справою адміністративної юрисдикції є, зокрема, публічно правовий спір щодо оскарження рішень (у формі нормативно правових актів або правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень.
КАС України не містить визначення нормативно - правового акту або правового акту індивідуальної дії, проте усталеними в теорії права поняттями, під нормативно-правовим актом слід розуміти офіційний письмовий документ, прийнятий уповноваженим на це суб'єктом нормотворення у визначеній законодавством формі та за встановленою законодавством процедурою, спрямований на регулювання суспільних відносин, що містить норми права, має неперсоніфікований характер і розрахований на неодноразове застосування.
Правовий акт індивідуальної дії виданий субєктом владних повноважень документ, прийнятий з метою реалізації положень нормативно-правового акту щодо конкретних обставин, та стосується прав і обовязків конкретного субєкта суспільних відносин та якому він адресований.
Обовязковою ознакою нормативно-правового акта чи правового акта індивідуальної дії, а також відповідних дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень є створення ними юридичних наслідків у формі прав, обовязків, їх зміни чи припинення..
Відповідно до абз. 1 та 2 п. 3 Порядку оформлення результатів документальних перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, затвердженого наказом ДПА України від 22.12.2010 р. № 984 результати документальних перевірок оформлюються у формі акта або довідки. У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт, а у разі відсутності порушень - довідка.
Акт - службовий документ, який підтверджує факт проведення документальної перевірки фінансово-господарської діяльності платника податків і є носієм доказової інформації про виявлені порушення вимог податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби.
Враховуючи викладене, акт перевірки, складений органом державної податкової служби, у розумінні п. 1 ч. 1 ст. 3, ч. 2 ст. 2, п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України не є нормативно правовим актом або правовим актом індивідуальної дії, оскільки не встановлює, не змінює та не припиняє жодних прав та обовязків для ТОВ «Метал Торг Трейд - П», акт перевірки є службовим документом органу державної податкової служби, який підтверджує сам факт проведення перевірки, а також містить встановлені у ході проведення перевірки ті чи інші обставини та факти.
Відтак вимога про скасування акту перевірки органу державної податкової служби не може бути розглянута у порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
На виконання вимог ч. 6 ст. 109 КАС України суддя розяснює ТОВ «Метал Торг Трейд - П», що спір про скасування акту перевірки органу державної податкової служби не може бути віднесений до юрисдикції будь-якого іншого суду, оскільки вирішення даного питання не віднесено до будь якого виду судочинства.
На підставі вищенаведеного, ст.ст. 2, 3, 17, 109, 165 КАС України, суддя
У Х В А Л И Л А:
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі № 1170/2а-1269/11 за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Метал Торг Трейд - П»до Кіровоградської обєднаної державної податкової інспекцій про визнання незаконними дій та скасування рішення у частині вимоги щодо скасування акту перевірки Кіровоградської ОДПІ від 17.03.2011 р. № 18/2302/37231640.
Ухвалу про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі надіслати позивачу.
Ухвала суду набирає законної сили і порядку та строки, визначені ст. 254 КАС України.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги в 5-денний строк з дня постановлення ухвали, а особою, без виклику якої було постановлено ухвалу - в той же строк з дня отримання нею копії ухвали.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду Г.П. Нагібіна