Постанова № 15101502, 17.01.2011, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
17.01.2011
Номер справи
2а-14098/10/5/0170
Номер документу
15101502
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95043

ПОСТАНОВА

Іменем України

17 січня 2011 р. (17:09) Справа №2а-14098/10/5/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Сидоренка Д.В., при секретарі Мородецькій Ю.В., за участю представника позивача Ліпницької Г.Ю., довіреність № 12980/10/10-0 від 30.11.2010 року, розглянувши в судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції в м. Євпаторії АР Крим

до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2

про стягнення 580,64 грн. заборгованості,

Обставини справи: Державна податкова інспекція в м. Євпаторії АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 580,64 грн. заборгованості з фінансових санкцій, нарахованих за порушення законодавства в сфері патентування деяких видів підприємницької діяльності.

Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 04.11.2010 року відкрито провадження в адміністративній справі, закінчено підготовче провадження по справі та справу призначено до судового розгляду.

Представник позивача, присутній у судовому засіданні 17.01.2011 року, наполягав на задоволенні позовних вимог з підстав, зазначених у адміністративному позові.

Відповідач у судове засідання не зявився, про час, дату та місце його проведення повідомлений належним чином. Так, на адресу відповідача, зазначену у довідці з ЄДРПОУ (97400, АР Крим, м. Євпаторія, вул. Чапаєва, 3, гурт.) було направлено судову повістку. Однак, документи повернулись до суду з відміткою УДППЗ «Укрпошта»: «за закінченням терміну зберігання».

Згідно з ч. 11 ст. 35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Враховуючи зазначене вище, суд вважає, що відповідача належним чином повідомлено про дату, час та місце судового розгляду.

Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору, суд

ВСТАНОВИВ:

Згідно з ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до п.5 ч.2 ст.17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.

Пунктом 7 ч.1 ст.3 КАС України дано визначення субєктів владних повноважень, яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший субєкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Статус державної податкової служби в Україні, її функції та правові основи діяльності на час виникнення спірних правовідносин було визначено Законом України «Про державну податкову службу в України», відповідно до ст.4 якого Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади, якому підпорядковуються зокрема Державна податкова інспекція в АРК.

Відповідно до ст.8 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» Державна податкова адміністрація України здійснює функції, зокрема щодо здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), контролю за валютними операціями, контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, а також контролю за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності та ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів; обліком платників податків, інших платежів; виявленням і веденням обліку надходжень податків, інших платежів.

Враховуючи обсяг повноважень, наданих державній податковій службі законодавством, суд дійшов висновку, що Державна податкова інспекція в м. Євпаторії АР Крим у відносинах з фізичними та юридичними особами є субєктом владних повноважень та даний спір належить до розгляду у порядку, передбаченому Кодексом адміністративного судочинства України.

Виконавчим комітетом Євпаторійської міської ради АР Крим 27.09.2005 року проведено державну реєстрацію фізичної особи-підприємця ОСОБА_2, про що свідчить довідка з ЄДРПОУ № 6689298 станом на 13.08.2010 року (а.с.5-6).

Згідно з довідкою № 790/28-1 від 29.09.2005 року відповідач з 29.09.2005 року перебуває на податковому обліку за № 574 (а.с.8).

Посадовими особами ДПІ в м. Євпаторії АР Крим згідно з наказом № 394 від 18.05.2010 року (а.с.9), на підставі направлення від 18.05.2010 року № 436 (а.с.10) проведено виїзну позапланову документальну перевірку ФОП ОСОБА_2 (іпн. НОМЕР_1) з питання дотримання вимог Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» за період з 21.03.2010 року по 03.05.2010 року.

За результатами перевірки складено акт № 872/17-1-20-2485421669 від 20.05.2010 року (а.с.12-14), в якому зафіксовано порушення відповідачем ст.3, ст. 7 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», що виявилось у здійсненні торговельної діяльності без придбання торгівельного патенту за адресою: м. Євпаторія, вул. 60 Років Жовтня, 30, у період з 21.03.2010 року по 03.05.2010 року.

Відповідач, присутній при проведенні перевірки, з актом перевірки ознайомлений, акт перевірки ним підписаний, один примірник акту отриманий.

Порядок патентування торговельної діяльності за готівкові кошти, а також з використанням інших форм розрахунків та кредитних карток, діяльності у сфері торгівлі іноземною валютою, діяльності з надання послуг у сфері грального бізнесу та побутових послуг, що провадиться суб'єктами підприємницької діяльності на час виникнення спірних правовідносин було визначено Законом України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» № 298/96-ВР від 23.03.1996 року (далі по тексту Закон № 298), відповідно до ч. 1 ст. 2 якого під торговим патентом слід розуміти державне свідоцтво, яке засвідчує право суб'єкта підприємницької діяльності чи його структурного (відокремленого) підрозділу займатися зазначеними у цьому Законі видами підприємницької діяльності.

Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону № 298 патентуванню підлягає торговельна діяльність, що здійснюється суб'єктами підприємницької діяльності або їх структурними (відокремленими) підрозділами у пунктах продажу товарів.

Під торговельною діяльністю у цьому Законі слід розуміти роздрібну та оптову торгівлю, діяльність у торговельно-виробничій (громадське харчування) сфері за готівкові кошти, інші готівкові платіжні засоби та з використанням кредитних карток (ч. 2 ст. 3 Закону № 298).

Вартість торгового патенту на здійснення торговельної діяльності встановлюється органами місцевого самоврядування залежно від місцезнаходження пункту продажу товарів та асортиментного переліку товарів.

Оплата вартості торгового патенту на здійснення торговельної діяльності провадиться щомісячно до 15 числа місяця, який передує звітному, а оплата вартості короткотермінового торгового патенту здійснюється не пізніше ніж за один день до початку здійснення торговельної діяльності (ч.ч.4,5 ст. 3 Закону № 298).

Порядок використання торгового патенту встановлений ст. 7 Закону № 298, відповідно до якої торговий патент повинен бути розміщений: на фронтальній вітрині магазину, а у разі її відсутності - біля касового апарату;на фронтальній вітрині малої архітектурної форми; на табличці - для автомагазинів, розвозок та інших видів пересувної торговельної мережі, а також для лотків, прилавків та інших видів торгових точок, відкритих у відведених для торговельної діяльності; у пунктах обміну іноземної валюти; у приміщеннях для надання послуг у сфері грального бізнесу та надання побутових послуг.

Торговий патент має бути відкритим та доступним для огляду.

Торговий патент є чинним на території органу, який здійснив реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності чи з яким погоджено місцезнаходження його структурного (відокремленого) підрозділу за місцем видачі торгового патенту цьому суб'єкту. Передача торгового патенту іншому суб'єкту підприємницької діяльності або іншому структурному (відокремленому) підрозділу суб'єкта підприємницької діяльності не дозволяється.

Суб'єкти підприємницької діяльності, що здійснюють торговельну діяльність, операції з торгівлі готівковими валютними цінностями, операції з надання послуг у сфері грального бізнесу та побутових послуг, у разі порушення вимог цього Закону несуть таку відповідальність: за здійснення операцій, передбачених цим Законом, без одержання відповідних торгових патентів або з порушенням порядку використання торгового патенту, передбаченого частиною другою статті 7 цього Закону, сплачують штраф у подвійному розмірі вартості торгового патенту за повний термін діяльності суб'єктів підприємницької діяльності із зазначеним порушенням (ч. 1 ст. 8 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності»).

Враховуючи зазначене вище, на підставі даних акту перевірки № 872/17-1-20-2485421669 від 20.05.2010 року позивачем було прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 27.05.2010 року № 0001781701/0 у розмірі 580,64 грн. за порушення вимог Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» (а.с.20).

У встановленому законом порядку, відповідачем рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій оскаржено не було.

В порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, відповідачем не було надано доказів сплати заборгованості у повному розмірі. У звязку з цим станом на день розгляду справи заборгованість відповідача становить 580,64 грн.

Права органів державної податкової служби на час розгляду справи передбачені ст. 20 Податкового кодексу України.

Згідно з п.п. 20.1.29 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), за наявності свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до законів, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, які видали ці документи, торгових патентів.

Відповідно до п.п. 20.1.28 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.

За таких умов, суд вважає правомірними вимоги позивача про стягнення з відповідача 580,64 грн. заборгованості.

У судовому засіданні, яке відбулось 17.01.2011 року оголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Відповідно до вимог ст. 163 КАС України постанова оформлена та підписана 24.01.2011 року.

На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Позовні вимоги задовольнити.

2. Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 АДРЕСА_1 ідентифікаційний код НОМЕР_1; відомості про відкриті рахунки в установах банків в матеріалах справи відсутні) 580,64 грн. штрафних санкцій за порушення Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» на користь державного бюджету м. Євпаторії (код платежу 21080900-30, до державного бюджету на р/р №31112104700015 в Управлінні Державного казначейства в м. Євпаторії ГУ ДКУ в АР Крим, м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740798).

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Сидоренко Д.В.