Постанова № 1508679, 31.03.2008, Господарський суд Кіровоградської області

Дата ухвалення
31.03.2008
Номер справи
17/34
Номер документу
1508679
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Кіровоградської області

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

"31" березня 2008 р.

Справа № 17/34

Господарський суд Кіровоградської області в складі судді Хилька Ю.І.,за участю секретаря судового засідання Волоткевича А.В. розглянув адміністративну справу № 17/34

за позовом: прокурора Кіровоградського району Кіровоградської області в інтересах держави в особі Міністерства палива та енергетики України, якому підпорядковано Державне підприємство "Національна енергетична компанія "Укренерго" м. Київ, в інтересах якої діє відокремлений підрозділ "Держенергонагляд у Дніпровському регіоні", м. Запоріжжя

до відповідача: Державного підприємства "Бережинське", с. Бережинка Кіровоградського району Кіровоградської області

про стягнення 510 грн.

час прийняття постанови 15 год. 15 хв.

Представники:

від прокуратури: участі не брав;

від позивача: участі не брав;

від відповідача: участі не брав.

Позивачем до суду направлено клопотання від 28.03.08 року про розгляд справи без участі його представника.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, причини неявки суду не відомі. Про дату, час та місце проведення судового засідання відповідач повідомлений належним чином, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення № 2868137 від 13.03.08 року.

Заявлено позов про стягнення 510 грн. штрафу за невиконання припису Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії.

Розглянувши наявні матеріали справи, господарський суд,-

ВСТАНОВИВ:

Позовні вимоги обґрунтовано наступним.

Відповідно до ст. 9 Закону України “Про електроенергетику” державний нагляд в електроенергетиці здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Кіровоградській області створена у відповідності до Положення про Державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії", затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 929, та здійснює свою діяльність у складі регіональної державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Дніпровському регіоні та є її структурним підрозділом.

Відповідно до п. 13 Положення про державну інспекцію з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Кіровоградській області", затвердженого головним державним інспектором України з енергетичного нагляду - заступником директора державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго", мета діяльності Інспекції є сприяння забезпеченню сталого функціонування об'єднаної енергетичної системи України, посилення впливу на суб'єктів електроенергетики та споживачів щодо дотримання ними встановлених режимів виробництва, постачання й споживання енергії та забезпечення споживачами належного технічного стану електричних та тепловикористовуючих установок і теплових мереж.

У відповідності до припису ст. 26 Закону України "Про електроенергетику" споживач енергії зобов'язаним додержуватись вимог нормативно-технічних документів та договору про постачання енергії та несе відповідальність за порушення умов договору з енергопостачання та правил користування електричною і тепловою енергією, а також виконання приписів державних інспекцій з енергетичного нагляду згідно із законодавством України.

Згідно із ст. 9 Закону України Про електроенергетику" інспекція здійснює нагляд за електричними установками споживачів та має право надавати споживачам обов'язкові для виконання приписи і застосовувати до них в установленому порядку санкції за порушення норма нормативно-правових актів.

22 січня 2007 року державним інспектором з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Кіровоградській області проведено обстеження електроустановок відповідача. За результатами обстеження складено акт № 30 від 22.01.07 року. На підставі вказаного акту-обстеження державним інспектором з енергетичного нагляду відповідачу видано припис № 73 від 03.03.07 року з визначенням заходів, спрямованих на усунення порушень та визначення строків для усунення виявлених порушень. Обидва документи були вручені особисто директору підприємства Споденюку С.О. про що свідчать його підписи, скріплені печаткою установи. При проведенні контрольної перевірки 25.09.07 року на предмет виконання викладених в приписі вимог, виявлено факти невиконання одного пункту припису, про що було складено акт обстеження № 524 від 25.09.07 року. та акт перевірки від 25.09.07 року.

За результатами перевірки дотримання законодавства про електроенергетику підприємств відповідача встановлено, що споживач не додержується вимог підпунктів 4, 5, 13 пункту 10.2 "Правил користування електричною енергією» та частин 2 і 3 ст. 26 Закону України "Про електроенергетику" та не виконує припис № 73 від 03.03.07 року, за що несе відповідальність, передбачену частиною 4 ст. 26 Закону України "Про електроенергетику".

За порушення вимог пункту 10.2 "Правил користування електричною енергією", ухилення від виконання припису інспекції Держенергонагляду, керуючись ст. 27 Закону України "Про електроенергетику", "Положенням про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.99 № 1312, інспекцією на державне підприємство “Бережинське” накладено штраф у розмірі 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а саме 510 грн. згідно до постанови № 168/07 від 23.10.2007 року, який необхідно було сплатити до Державного бюджету протягом 30 днів з дня прийняття Постанови.

Постанова № 168/07 від 23.10.2007 року про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику отримана 23.10.2007 року уповноваженою особою відповідача Каменецьким С.В., про що свідчить відповідна відмітка про отримання постанови (а.с. 21об).

Доказів оскарження вищезазначеної постанови або доказів сплати відповідачем вказаної суми до суду не надано.

Відповідно до ст. 27 Закону України „Про електроенергетику" штрафи за порушення законодавства про електроенергетику стягуються до державного бюджету України.

Відповідно до п. 10 зазначеного вище Положення суб'єкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.

Проаналізувавши правовідносини між учасниками спору та надавши їм правову оцінку, господарський суд приходить до переконання, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають до задоволення повністю.

Судом отримані та досліджені в судовому засіданні безспірні докази про те, що позивач звернувся до суду обґрунтовано. Наявність підстав для стягнення суми штрафу в примусовому порядку повністю доведено дослідженими в судовому засіданні матеріалами справи: Положення про державну інспекцію з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Кіровоградській області (а.с. 6-11), Акту обстеження (перевірки) №30 (а.с. 12), припису № 73 (а.с. 13), Акту перевірки (а.с.20), постанови (а.с. 21).

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 160, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд

ПОСТАНОВИВ :

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з державного підприємства “Бережинське”, 27605, Кіровоградська область, Кіровоградський район, с. Бережинка, (р/р 26008420105960 в КОФ АКБ ”Укрсоцбанк”, МФО 323293, код 00853820) несплачену суму штрафу в розмірі 510 грн. на користь Державного бюджету України р/р 31116106700194, банк одержувача ГУДК у Кіровоградській області, МФО 823016, код одержувача 23684886, одержувач УДК в Кіровоградському районі.

Після набрання судовим рішенням законної сили, за заявою стягувача, буде виданий виконавчий лист.

Сторони мають право оскаржити в апеляційному порядку постанову в порядку і строки відповідно до ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України. Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Постанова набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.

Постанова виготовлена в повному обсязі 01.04.2008 року.

Суддя

Ю. І. Хилько