Справа № 2-114/2011 рік
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 березня 2011 р. Олександрівський районний суд Донецької області у складі :
головуючого судді Щербак Ю.В.
при секретарі - Осадчій Л.В.,
за участю представника позивача Камака Р.В.,
відповідачки - ОСОБА_2,
розглянув на попередньому судовому засіданні в залі суду смт. Олександрівка
справу за позовом ВАТ «Донецькобленерго»Кировських електричних мереж в інтересах Олександрівського РЕМ до ОСОБА_2 про стягнення збитку ,
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з позовом про відшкодування відповідачкою споживачем електроенергії завданої позивачеві шкоди внаслідок безоблікового споживання ним електроенергії.
Так, ОСОБА_2 є споживачем електроенергії за адресою: АДРЕСА_1
При проведенні перевірки дотримання відповідачкою Правил користування електроенергією 21 вересня 2009 року встановлено порушення п.48 Правил, яке виявилось у тому, що відповідачка допустила безоблікове споживання електроенергії шляхом самовільного підключення до мережі енергопостачальника поза лічильником. Факт допущеного порушення підтверджується складенним актом № 034830 від 21 вересня 2009 року . Розмір заподіяної шкоди складає 1496,47 грн., яку просить стягнути з відповідачки разом з судовими витратами.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Відповідачка визнала позов в повному обсязі, пояснивши, що дійсно проживає за зазначеною в позові адресою з 24 жовтня 2008 року. В будинок електроенергія не постачалась в зв`язку з існуючою заборгованістю інших мешканців. За таких обставин вона самовільно підключилась до мережі, зробивши накид дротів на лінію .
Проаналізувавши надані докази, суд встановив наступне.
Порушеня Правил користування електроенергією відповідачкою підтверджується актом № 034830 від 21 вересня 2009 року - безоблікове споживання електроенергії шляхом самовільного підключення до мережі енергопостачальника поза лічильником.
Акти були складені за участю трьох представників постачальника електроенергії Олександрівського РЕМу.
Споживач- відповідачка по справі від підпису акту відмовилась, про що зроблена відповідна відмітка в акті. Скарг, заперечень з приводу складання акту від відповідачки не надійшло.
На підставі викладеного, суд вважає доведеним факт порушення відповідачкою Правил користування електричною енергією для населення у вигляді безоблікового споживання нею електроенергії.
Згідно зі ст. 26, 27 Закона України «Про електроенергетику», передбачено, що споживачі несуть відповідальність за споживання електроенергії без приладу обліку, порушення Правил користування електроенергією.
Відповідно п. 53 Правил користування електричною енергією для населення, у разі виявлення порушення споживачем правил користування електричною енергією, складається акт, який підписується представником енергопостачальника та споживачем.
На підставі акта енергопостачальник має право визначити величину збитків, завданих йому протиправними діями споживача.
Розмір збитків розраховується відповідно до оформленого акта про виявлення порушення за добовою величиною розрахункового споживання електричної енергії за кількістю днів з дня останнього контрольного зняття представником енергопостачальника показань чи технічної перевірки приладу обліку до моменту усунення порушення за тарифами для населення, що діяли у період, за який нараховується розмір збитків.
Розмір заподіяної шкоди встановлен згідно Методики обчислювання розміру відшкодування збитків, заподіяних енергопостачальнику внаслідок порушення споживачем правил користування електроенергією для населення, затвердженої постановою НКРЕ від 22 листопада 1999 р. № 1416, що відповідає п. 53 Правил.
При виконанні розрахунку позивач обгрутовано взяв до уваги період з 12 лютого 2009 року по 21 вересня 2009 року. Розрахунок збитків за актом затверджено начальником Олександрівського РЕМу. Розмір відшкодування становить 1496,47грн.
Відповідачка заперечень з цього приводу не надала.
Керуючись ст.1166 ЦК України, 10, 212-214, 215 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 на користь Олександрівського РЕМ Кировських електричних мереж ВАТ «Донецькобленерго»(р.р. 260323051291 в Олександрівському ВАТ «Державний ощадний банк України» МФО 335106, код ОКПО 00130915) у відшкодування збитків 1496,47 грн., у відшкодування витрат на інформаційно-технічне забезпечення справи 30 грн., а разом 1526,47 ( одну тисячу пятсот двадцять шість грн. 47 коп.).
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір на користь держави в сумі 51 (п`ятьдесят одна) грн.
Рішення суду набирає чинності після закінчення строку подання апеляційної скарги , якщо скаргу не було подано.
Апеляційна скарга може бути подана позивачем до апеляційного суду Донецької області через Олександрівський районний суд Донецької області протягом десяти днів з дня оголошення рішення суду.
Суддя Щербак Ю.В.
Судове рішення № 15043188, Олександрівський районний суд Донецької області було прийнято 28.03.2011. Форма судочинства - Цивільне, форма рішення - Рішення. На цій сторінці ви зможете знайти необхідні дані про це судове рішення. Ми забезпечуємо зручний та швидкий доступ до поточних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі недавніх судових прецедентів. Наша база даних включає повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам легко знаходити необхідні дані.
Це рішення відноситься до справи № 2-114/11. Юридичні особи, які зазначені в тексті цього судового документа: