ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 квітня 2011 року м.ПолтаваСправа № 2а-1670/2080/11 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Бойка С.С.,
при секретарі Пехоті М.О.,
за участю:
представника позивача - Фелоненко Г.М.
представник відповідача - не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у м. Полтавідо Приватного підприємства рекламно-поліграфічної агенції "Бочка Діогена"про стягнення боргу, -
В С Т А Н О В И В:
14 березня 2011 року Державна податкова інспекція у м. Полтавізвернулась до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Приватного підприємства рекламно-поліграфічної агенції "Бочка Діогена"про стягнення боргу в сумі 339,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на те, що відповідачем не сплачено заборгованість в сумі 339,00 грн., яка виникла внаслідок несплати відповідачем штрафних санкцій застосованих до нього згідно податкових повідомлень-рішень від 19 жовтня 2010 року № 0009751501/0 та від 24 січня 2011 року № 0002061501/0.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав та просив задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився хоча про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Надав до суду заперечення у яких просив відмовити в задоволенні позову посилаючись на те, що відповідачем своєчасно подано до ДПІ у м. Полтава декларації на прибуток за І півріччя та 9 місяців 2010 року та за 2010 рік, що підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення.
Розглянувши подані сторонами документи, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що Приватне підприємство Рекламно-поліграфічна агенція "Бочка Діогена" (ідентифікаційний код 32174929) 26.09.2002 року зареєстровано розпорядженням Полтавського міськвиконкому № 732-р та з 02.10.2002 року перебуває на обліку у ДПІ у м. Полтава, як платник податків.
21.09.2010 року працівниками ДПІ у м. Полтава проведено невиїзну документальну перевірку Приватного підприємства "Рекламно-поліграфічної агенції Бочка Діогена" з питань своєчасності подання податкової звітності.
За результатами перевірки складено акт, яким встановлено порушення п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та п. 16.4 ст. 16 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", а саме неподання станом 21.09.2010 року до ДПІ у м. Полтава декларації з податку на прибуток за І півріччя 2010 року по терміну подання 09.08.2010 року.
За результатами розгляду вказаного акту ДПІ у м. Полтаві винесено податкове повідомлення-рішення № 0009751501/0 від 19.10.2010 року на суму 170,00 грн., яке було направлено на адресу відповідача рекомендованим листом. У зв'язку з поверненням поштового відправлення 02.12.2010 року вказане податкове повідомлення-рішення розміщено на дошці податкових оголошень.
21.12.2010 року працівниками ДПІ у м. Полтава проведено невиїзну документальну перевірку Приватного підприємства "Рекламно-поліграфічної агенції Бочка Діогена" з питань своєчасності подання податкової звітності.
За результатами перевірки складено акт, яким встановлено порушення п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та п. 16.4 ст. 16 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", а саме неподання станом 21.12.2010 року до ДПІ у м. Полтава декларації з податку на прибуток за 9 місяців 2010 року по терміну подання 09.11.2010 року.
За результатами розгляду вказаного акту ДПІ у м. Полтаві винесено податкове повідомлення-рішення № 0002061501/0 від 24.01.2011 року на суму 170,00 грн., яке було направлено на адресу відповідача рекомендованим листом. У зв'язку з поверненням поштового відправлення вказане податкове повідомлення-рішення розміщено на дошці податкових оголошень.
Відповідно до 6.2.3 пункту 6.2 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами ” у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Відповідно до підпункту 6.2.1. пункту 6.2 статті 6 Закону № 2181, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
На виконання вказаної норми ДПІ у м. Полтава винесено першу податкову вимогу № 1/2190 від 16.12.2010 року, яка отримана відповідачем про що свідчить підпис на корінці податкової вимоги.
Згідно розрахунку заборгованості наявного в матеріалах справи, сума заборгованості станом на день судового розгляду справи з урахуванням переплати становить 339,00 грн.
Відповідно до п. 16.4 ст. 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, розраховану наростаючим підсумком з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових періодів у разі його наявності відповідно до пункту 6.1 статті 6 цього Закону. При цьому за звітні квартал, півріччя та три квартали платники податку подають спрощену декларацію, а за результатами звітного року - повну. Форми декларацій з цього податку встановлюються центральним податковим органом за узгодженням з комітетом Верховної Ради України, що відповідає за проведення податкової політики.
Згідно з п.п. 4.1.2 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»прийняття податкової декларації є обов'язком контролюючого органу. Податкова декларація приймається без попередньої перевірки зазначених у ній показників через канцелярію, чий статус визначається відповідним нормативно-правовим актом. Відмова службової (посадової) особи контролюючого органу прийняти податкову декларацію з будь-яких причин або висування нею будь-яких передумов щодо такого прийняття (включаючи зміну показників такої декларації, зменшення або скасування від'ємного значення об'єктів оподаткування, сум бюджетних відшкодувань, незаконного збільшення податкових зобов'язань тощо) забороняється та розцінюється як перевищення службових повноважень такою особою, що тягне за собою її дисциплінарну та матеріальну відповідальність у порядку, визначеному законом.
Якщо службова (посадова) особа контролюючого органу порушує норми абзацу першого цього підпункту, платник податків зобов'язаний до закінчення граничного строку подання декларації надіслати таку декларацію поштою з описом вкладеного та повідомленням про вручення, до якої долучається заява на ім'я керівника відповідного контролюючого органу, складена у довільній формі, із зазначенням прізвища службової (посадової) особи, яка відмовилася прийняти декларацію, та/або із зазначенням дати такої відмови. При цьому декларація вважається поданою в момент її вручення пошті, а граничний десятиденний строк, встановлений для поштових відправлень підпунктом 4.1.7, не застосовується.
Податкова звітність, отримана контролюючим органом від платника податків як податкова декларація, що заповнена ним всупереч правилам, зазначеним у затвердженому порядку її заповнення, може бути не визнана таким контролюючим органом як податкова декларація, якщо в ній не зазначено обов'язкових реквізитів, її не підписано відповідними посадовими особами, не скріплено печаткою платника податків. У цьому випадку, якщо контролюючий орган звертається до платника податків з письмовою пропозицією надати нову податкову декларацію з виправленими показниками (із зазначенням підстав неприйняття попередньої), то такий платник податків має право: надати таку нову декларацію разом зі сплатою відповідного штрафу; оскаржити рішення податкового органу в порядку апеляційного узгодження.
Відповідно до п.п. 4.1.7 вказаної статті платник податків має право не пізніше ніж за десять днів до закінчення граничного строку подання декларації, визначеного згідно з підпунктом 4.1.4 цього пункту, надіслати декларацію (розрахунок) на адресу податкового органу поштою з повідомленням про вручення.
Судом встановлено, що відповідачем 07.08.2010 року та 15.10.2010 року на адресу податкового органу направлено декларації з податку на прибуток, які отримані ДПІ у м. Полтава 10.08.2010 року та 18.10.2010 року відповідно, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Відповідно вимог п.п. 4.1.2 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»вказані декларації вважаються поданими у встановлений чинним законодавством строк.
В судовому засіданні представником позивача не надано доказів не визнання (не прийняття) податкових декларацій та звернення до платника податків з письмовою пропозицією надати нові податкові декларації з виправленими показниками.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що Державною податковою інспекцією у м. Полтаві безпідставно та протиправно застосовано до відповідача штрафні (фінансові) санкції згідно податкових повідомлень-рішень від 19.10.2010 року № 0009751501/0 та від 24 січня 2011 року № 0002061501/0.
Враховуючи викладене, суд вважає, що позовні вимоги є необґрунтованими та задоволенню не підлягають.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -
П О С Т А Н О В И В:
В задоволенні адміністративного позову відмовити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено 20 квітня 2011 року.
СуддяС.С. Бойко