Постанова № 14997304, 18.04.2011, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.04.2011
Номер справи
2а-1670/1289/11
Номер документу
14997304
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 квітня 2011 року м.ПолтаваСправа № 2а-1670/1289/11 Полтавський окружний адміністративний суд у складі судді –Бойка С.С., розглянувши у письмовому провадженні справу за адміністративним позовом Карлівської міжрайонної податкової інспекціїдо Карлівського колективного будівельно-монтажного об'єднання "Райагробуд"про стягнення боргу, -

В С Т А Н О В И В:

16 лютого 2011 року Карлівська міжрайонна податкова інспекціязвернулась до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Карлівського колективного будівельно-монтажного об'єднання "Райагробуд"про стягнення боргу в сумі 92 634,61 грн. який виник у зв'язку з несплатою відповідачем узгодженою суми боргу за поданими до податкового органу деклараціями з ПДВ, орендною плати за землю та по розрахункам податків з власників транспортних засобів.

04 квітня 2011 року до суду надійшла заява позивача про збільшення позовних вимог згідно якої він просив стягнути з Карлівського колективного будівельно-монтажного об'єднання "Райагробуд" заборгованість у сумі 301 976,68 грн., яка виникла у зв'язку з несплатою відповідачем узгодженої суми податного боргу та визначенням податкового зобов'язання з податку на прибуток приватних підприємств згідно податкового повідомлення-рішення № 0000102301/0.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, надав клопотання про розгляд справи за його відсутності.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився хоча про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином.

Відповідно до частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених даною статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Розглянувши подані позивачем документи, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що Карлівське колективне будівельно-монтажне об'єднання "Райагробуд" (ідентифікаційний код 03585745) 17.08.1999 року зареєстровано Карлівською районною державною адміністрацією Полтавської області.

З 30.10.1999 року відповідач перебуває на обліку у Карлівській міжрайонній ДПІ, як платник податків.

Карлівським колективним будівельно-монтажним об'єднанням "Райагробуд" подано до Карлівської міжрайонної ДПІ податкові декларації з ПДВ № 8476, № 10144, № 11300 та № 11601 згідно яких загальна сума що підлягає сплаті в бюджет становить 84291,00 грн. в тому числі самостійно нарахована платником штрафна санкція в розмірі 2 167,00 грн.

Крім того, відповідачем подано до Карлівської МДПІ податкову декларацію з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, згідно якої сплаті підлягає сума 3 326,69 грн. Відповідачем подано уточнюючий розрахунок згідно якого нараховану суму по сплаті орендною плати за землю зменшено на 321,94 грн.

Також відповідачем подано до позивача розрахунок суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів по яких станом на 14.01.2011 року відповідачем не сплачено суму 1 361,91 грн.

30.09.2010 року між Карлівською МДПІ та ККБМО "Райагробуд" було укладено договір про розстрочення податкових зобов'язань за серпень 2010 року в сумі 26 842,00 грн. в цей же день Карлівською ОДПІ прийнято рішення № 33 про розстрочення податного зобов'язання вказаної суми.

У зв'язку з виникненням у відповідача боргу по податку на додану вартість та у відповідності до п. 6.4 вказаного договору Кременчуцькою МДПІ 05.11.2010 року прийнято рішення № 4 про скасування розстрочення податкових зобов'язань.

18.02.2011 року позивачем проведено позапланову виїзну перевірку Карлівського колективного будівельно-монтажного об'єднання "Райагробуд" з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.04.2006 року по 15.12.2010 року валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2006 року по 15.12.2010 року.

В ході перевірки встановлено порушення підприємством п.п. 4.1.1 п. 4.1 ст. 4, п. 5.1 п. 5.2, пп. 5.3.9 п. 5.3, п. 5.9, пп. 5.6.1, пп. 5.6.2 п. 5.6, пп. 5.7.1 п. 5.7, пп. 5.2.5 п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»в результаті заниження підприємством податку на прибуток в сумі 167 463 грн.

Зa результатами перевірки Карлівською МДПІ 03.03.2011 року винесено податкове повідомлення-рішення №0000102301/0, яким визначено підприємству до сплаті збов'язання з податку на прибуток приватних підприємств у загальному розмірі 209 328,75 грн.

Вказане податкове повідомлення-рішення в адміністративному та судовому порядку не оскаржувалося.

Крім того, відповідачем подано розрахунок комунального податку від 17.01.2011 року № 13117 у розмірі 13,32 грн., який самостійно на час розгляду справи не сплачено.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів»платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи (далі - юридичні особи), а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства (далі - фізичні особи), які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є об'єктами оподаткування.

Згідно ст. 5 вказаного Закону податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сплачується: юридичними особами - щоквартально рівними частинами до 15 числа місяця, що настає за звітним кварталом.

Відповідно до ст. 2 Закону України "Про плату за землю" використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Розміри податку за земельні ділянки, грошову оцінку яких не встановлено, визначаються до її встановлення в порядку, визначеному цим Законом.

Згідно з ч. 1 ст. 14 "Про плату за землю" платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.

Відповідно до ст. 17 Закону України "Про плату за землю" податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Пунктом 16.1 ст. 16 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" передбачено, що платники податку самостійно визначають суми податку, що підлягають сплаті.

Згідно з п. 16.4 ст. 16 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, розраховану наростаючим підсумком з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових періодів у разі його наявності відповідно до пункту 6.1 статті 6 цього Закону

Відповідно до п. 20.1 ст. 20 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" відповідальність за правильність нарахування, своєчасність сплати податку та дотримання податкового законодавства несе платник податку у порядку та розмірах, визначених законом.

Статтею 15 Закону України «Про систему оподаткування»встановлено, що до місцевих податків належать комунальний податок.

Згідно ст. 15 Декрету Кабінету міністрів України «Про місцеві податки і збори»комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств. Його граничний розмір не повинен перевищувати 10 відсотків річного фонду оплати праці, обчисленого виходячи з розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

Відповідно до п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами ” від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ (надалі –Закон № 2181) податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року; г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним. Якщо податкова декларація за квартал, півріччя, три квартали або рік розраховується наростаючим підсумком на підставі показників базових податкових періодів, з яких складаються такі квартал, півріччя, три квартали або рік (без урахування авансових внесків) згідно з відповідним законом з питань оподаткування, така декларація подається у строки, визначені цим пунктом для такого базового податкового періоду. Для цілей підпункту 4.1.4 цього пункту під терміном "базовий податковий період" слід розуміти перший податковий період звітного року, визначений відповідним законом з питань оподаткування, зокрема календарний квартал для цілей оподаткування прибутку підприємств.

На підставі п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону № 2181 узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до п.п. 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 Закону № 2181 у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов’язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

На виконання вимог статті 6 цього Закону податковим органом було сформовано першу податкову вимога від 05.11.2010 року та другу податкову вимогу від 06.12.2010 року.

          Відповідно до п.п. 16.1.1, п.п.16.1.2 п. 16.1 ст. 16 Закону № 2181 після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Нарахування пені розпочинається: а) при самостійному нарахуванні суми податкового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного цим Законом; б) при нарахуванні суми податкового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні згідно з нормами цього Закону.

Згідно з п.п. 16.4.1 та 16.4.2 п. 16.4 ст. 16 Закону № 2181 пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті. Зазначений розмір пені діє щодо всіх видів податків і зборів (обов'язкових платежів), крім пені щодо порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності, що встановлюється окремим законодавством.

Відповідно до п.п. 54.3.2 п. 54.3 ст. 53 Податкового кодексу України контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо: дані перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових (митних) деклараціях, уточнюючих розрахунках.

Пунктом 123.1 ст. 123 Податкового кодексу України встановлено, що у разі якщо контролюючий орган самостійно визначає суми податкового зобов'язання, зменшення суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків на підставах, визначених підпунктами 54.3.1, 54.3.2, 54.3.5, 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, тягне за собою накладення на платника податків штрафу в розмірі 25 відсотків суми нарахованого податкового зобов'язання, неправомірно заявленої до повернення суми бюджетного відшкодування та/або неправомірно заявленої суми від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість.

Відповідно до п. 176.1 ст. 176 Податкового Кодексу України платники податку зобов'язані: своєчасно сплачувати узгоджену суму податкових зобов'язань, а також суму штрафних (фінансових) санкцій, нарахованих органом державної податкової служби, та пені, за винятком суми, що оскаржується в адміністративному або судовому порядку.

Згідно з п. 14.1.175 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг - це сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений Кодексом строк, а також пеня, нараховано на суму такого грошового зобов'язання.

          Відповідно до ч. 1 ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

          Згідно із ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Відповідач істотних заперечень проти позову та доказів сплати податкового боргу в сумі 301 976,68 грн. суду не надав.

Таким чином, із врахуванням вищевикладених обставин, суд вважає, що позовні вимоги правомірні, обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-

П О С Т А Н О В И В:

Позов задовольнити.

Стягнути з Карлівського колективного будівельно-монтажного об'єднання "Райагробуд" (код ЄДРПОУ 03585745) заборгованість в сумі:

- 84 900,05 грн. (вісімдесят чотири тисячі дев'ятьсот гривень 05 копійок) зі сплати податку на додану вартість на р/р 31114029700146, одержуач державний бюджет Карлівського району, ГУДК у Полтавській області МФО 831019, код одержувача 34698453;

- 1 361,91 грн. (одна тисяча триста шістдесят одна гривня 91 копійка) зі сплати податку з власників транспортних засобів юридичних осіб р/р 33214807700147, місцевий бюджет Карлівської міської ради, УДК у Полтавській області, МФО 831019, код одержувача 34698453;

- 6 372,65 грн. (шість тисяч триста сімдесят дві гривні 65 копійок) зі сплати орендної плати за землю р/р 33210812700147, місцевий бюджет Карлівської міської ради, МФО 831019, код одержувача 34698453;

- 13,32 грн. (тринадцять гривень 32 копійки) зі сплати комунального податку на р/p 33215828700147, місцевий бюджет Карлівської міської ради, УДК у Полтавській області, МФО 831019, код одержувача 34698453;

- 209 328,75 (двісті дев'ять тисяч триста двадцять вісім гривень 75 копійок) зі сплати податку на прибуток приватних підприємств р/р 31114029700146, державний бюджет Карлівського району, ГУДК у Полтавській області, МФО 831019, код одержувача 34698453.                    Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

          Суддя                                                                                С.С. Бойко