Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 березня 2011 р. справа № 2а/0570/2694/2011
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді
при секретарі
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Лазарєва В.В.,
при секретарі Хлопові А.А.,
за участю представника позивача Еллі В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду за адресою: м. Донецьк-52, вул. 50 Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про примусове стягнення суми економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін відповідно до рішення від 15.12.2010 року № 494 на суму у розмірі 243,36 грн., -
В С Т А Н О В И В:
Державна інспекція з контролю за цінами в Донецькій області звернулася до суду з адміністративним позовом до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про примусове стягнення суми економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін відповідно до рішення від 15.12.2010 року № 494 на суму у розмірі 243,36 грн., мотивуючи свої вимоги там, що відповідно до ст. 13 Закону України «Про ціни і ціноутворення», п.4,5 Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами, на виконання наказу від 06 грудня 2010 року № 133, рішення засідання КМУ від 28.01.2010 р., окремих доручень ДЦІ, була проведена позапланова перевірка магазину «Гострономчик», належного фізичній особі підприємцю ОСОБА_2, з питань дотримання державної дисципліни цін на продукти харчування, щодо яких запроваджено державне регулювання, за результатами якої було прийнято рішення від 15 грудня 2010 року 494 про застосування економічних санкцій до відповідача за порушення державної дисципліни цін на загальну суму 243,36 грн. Разом із рішенням відповідачу було направлено претензію від 15.12.2010 року № 05-04/494-494 на зазначену суму економічних санкцій. Інформації щодо виконання зазначеного рішення відповідачем не надано. Просив задовольнити позовні вимоги.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала та просила позов задовольнити.
Представник відповідача у судове засідання не зявилась, про дату, час та місце розгляду справи повідомлялась судом належним чином. Про причини неявки суду не повідомила. Заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи за її відсутності від відповідача до суду не надходило. За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності відповідача, на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з огляду на наступне.
Судом встановлено, що Державна інспекція з контролю за цінами в Донецькій області відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України “Питання Державної інспекції з контролю за цінами” № 1819 від 13 грудня 2000 року є урядовим органом, що діє у системі Мінекономіки, відповідальний перед Кабінетом Міністрів України, підзвітний та підконтрольний Міністрові економіки. У межах своєї компетенції Держцінінспекція організує виконання актів законодавства і здійснює систематичний контроль за їх реалізацією, узагальнює практику застосування законодавства з питань, що належать до її компетенції, розробляє пропозиції щодо його вдосконалення та вносить їх на розгляд Міністру економіки. Крім того, на позивача покладені контрольно-наглядові функції з питань додержання центральними та місцевими органами виконавчої влади та субєктами господарювання вимог щодо формування, встановлення та застосування цін і тарифів.
Статтею 6 Закону передбачено, що в народному господарстві застосовуються вільні ціни і тарифи, державні фіксовані та регульовані ціни і тарифи.
Відповідно до статті 7 Закону вільні ціни і тарифи встановлюються на всі види продукції, товарів і послуг, за винятком тих, по яких здійснюється державне регулювання цін і тарифів.
Відповідно до статті 8 Закону державне регулювання цін і тарифів здійснюється шляхом встановлення: державних фіксованих цін (тарифів); граничних рівнів цін (тарифів) або граничних відхилень від державних фіксованих цін і тарифів.
Порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами визначений Інструкцією «Про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами», розробленою відповідно до вимог Закону України "Про ціни і ціноутворення", постанови Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2000 року N 1819 та інших законодавчих актів, які визначають порядок формування, установлення та застосування цін (тарифів) і встановлюють відповідальність за його порушення, та затвердженою наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерства фінансів України від 03.12.2001 N 298/519 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 18 грудня 2001 р. за N 1047/6238).
Пунктами 1.3, 1.4 Інструкції визначено, що необґрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін підлягає вилученню і зараховується в дохід відповідного бюджету із застосуванням штрафу у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки за належністю. Підставою для застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін є одержання суб'єктами господарювання необґрунтованої виручки, в результаті порушення ними чинного в періоді, що перевіряється, порядку встановлення та застосування цін і тарифів, які регулюються уповноваженими органами відповідно до вимог законодавства.
Відповідно до п. 1.6 Інструкції, необґрунтовано одержані суб'єктами господарювання, унаслідок порушень порядку встановлення і застосування цін суми виручки та штрафи підлягають вилученню згідно із законодавством на підставі рішень, прийнятих органами державного контролю за цінами.
Як вбачається із матеріалів справи, Державною інспекцією з контролю за цінами в Донецькій області було проведено позапланову перевірку магазину «Гастрономчик» м. Донецьк, належного ФОП ОСОБА_2, з питань дотримання державної дисципліни цін на продукти харчування, щодо яких запроваджено державне регулювання. За наслідками проведеної перевірки посадовими особами позивача був складений АКТ від 09.12.2010 № 934 (а.с. 33-36).
За результатами проведеної перевірки заступником начальника інспекції було прийнято рішення від 15 грудня 2010 року № 494 про застосування економічних санкцій до відповідача за порушення державної дисципліни цін на загальну суму 243,36 грн., яке було відправлено відповідачеві рекомендованим листом від 30.12.2010 року для виконання в 10-денний термін шляхом самостійного перерахування суми застосованих економічних санкцій.
Відповідно до вимог чинного законодавства разом з рішенням відповідачу було направлено претензію від 15.12.2010 року № 05-04/494-494 на вищевказану загальну суму економічних санкцій.
Вказані рішення та претензія були надіслані відповідачу.
Сума економічних санкцій визначена у зазначених рішенні та претензії у добровільному порядку відповідачем сплачена не була.
Згідно п.1.7 «Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами» вилученню в доход бюджету підлягають суми, які одержані внаслідок порушень державної дисципліни цін, визначених на підставі матеріалів перевірок, незалежно від фінансового стану порушника та його розрахунків з бюджетом.
Відповідно до ст. 14 Закону України “Про ціни та ціноутворення” вся необґрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Держбюджету України, Місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки. Вказані суми списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду.
Таким чином, оскільки відповідачем у добровільному порядку не було виконане рішення від 15.12.2010 року № 494 про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін на загальну суму 243,36 грн., суд задовольняє позовні вимоги Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про примусове стягнення суми економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін відповідно до рішення від 15.12.2010 року № 494 на суму у розмірі 243,36 грн.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 159, 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про примусове стягнення суми економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін відповідно до рішення від 15.12.2010 року № 494 на суму у розмірі 243,36 грн. - задовольнити.
Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_2 (ід.н. НОМЕР_1) на користь Державного бюджету (д/р № 31111106700003 в УДК Будьонівського району м. Донецька, одержувач УДК Будьонівського району м. Донецька, код ЄДРПОУ 34686940, банк одержувач ГУДКУ в Донецькій області, МФО 834016, код надходжень за бюджетною класифікацією 21081100) суму економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін відповідно до рішення від 15.12.2010 року № 494 у розмірі 243 (двісті сорок три) грн. 36 коп.
Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та проголошена її вступна та резолютивна частини 29 березня 2011 року.
Повний текст постанови складений 04 квітня 2011 року.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову Донецького окружного адміністративного суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Лазарєв В.В.