Єдиний державний реєстр судових рішень ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 квітня 2011 року Справа № 2а/2370/1573/2011
15год. 15хв. м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Новікової Т.В.,
при секретарі Найдьон А.В.,
за участю представника позивача Звєрєва Є.В. (за довіреністю), за відсутності відповідача, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у місті Черкаси до товариства з обмеженою відповідальністю «Український центр експертизи та реконструкції» про стягнення податкового боргу,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом від 16.03.2011р. №6360/2011 до ТОВ «Український центр експертизи та реконструкції», в якому просить стягнути з відповідача штрафні санкції зі сплати податку на прибуток приватного підприємства за неподання звітних декларацій у сумі 626 грн. 00 коп. та штрафні санкції зі сплати податку на додану вартість за несвоєчасне неподання декларацій у сумі 1064 грн. 00 коп. на загальну суму 1690 грн. 00 коп.
Представник позивача в судове засідання зявився, позовні вимоги просив задовольнити в повному обсязі.
Відповідач до зали судового засідання не зявився, заперечення на позов не надавав, явку своїх представників на судовий розгляд справи не забезпечив, хоча про час та місце судового засідання був повідомлений належним чином.
Виходячи з положень ч.2 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає, що неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, неповідомлення ними про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.
Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, заслухавши пояснення представника позивача, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд зазначає наступне.
ТОВ «Український центр експертизи та реконструкції»зареєстроване як юридична особа виконавчим комітетом Черкаської міської ради Черкаської області 17.10.2002 року, ідентифікаційний код 32235923, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 01.02.2011р. (а.с.4-5).
11.05.2010р. на підставі акта №2903/15-2/32235923 від 11.05.2010р. за неподання декларації з податку на додану вартість за грудень 2009 року, січень 2010 року, лютий 2010 року, березень 2010 року, позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення №0007301502/0 від 11.05.2010 року на суму 680 грн. 00 коп., яке направлено на адресу відповідача, але невручено по причині відсутності відповідача за юридичною адресою, в звязку з чим дане рішення було розміщено на дошці податкових оголошень.
25.08.2010р. на підставі акта №4993/15-2/32235923 від 25.08.2010р. за неподання декларації з податку на додану вартість за період з квітня 2010 по червень 2010 року, позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення №0011601502/0 від 25.08.2010р. на суму 680 грн. 00 коп., яке направлено на адресу відповідача, але невручено по причині відсутності відповідача за юридичною адресою, в звязку з чим дане рішення було розміщено на дошці податкових оголошень.
неподання декларацій з податку на прибуток:
за 2009р. та за І квартал 2010р. з граничним строком подання до 09.02.2010р. та 11.05.2010р., згідно акту №4490/15-1/32235923 від 29.07.2010р. невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності, за І півріччя 2010р. та 9 місяців 2009 року з граничним строком подання до 09.08.2010р. та 09.11.2010р., згідно акту №6683/15-1/32235923 від 18.11.2010р. невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності.
Виходячи з аналізу податкового законодавства, суд зазначає, що за недотримання суб'єктами господарювання податкової звітності передбачено застосування штрафних санкцій, визначених до пп. 17.1.1 ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-ІІІ у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 гривень) за кожне таке неподання або її затримку.
Як вбачається з матеріалів перевірки, на підставі зазначеної норми закону та акту перевірки №4490/15-1/32235923 від 29.07.2010р. позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення №0015721501/0 від 02.08.2010р. про застосування до відповідача штрафної санкції в сумі 340 грн. за неподання декларації з податку на прибуток; на підставі акту перевірки №6683/15-1/32235923 від 18.11.2010р. прийнято податкове повідомлення-рішення №0023551501/0 від 23.11.2010р. про застосування до відповідача штрафної санкції в розмірі 340 грн. Вказані податкові повідомлення-рішення були направлені на адресу відповідача.
Відповідно до ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» відповідачу було направлено першу податкову вимогу № 1/1111 від 03.06.2010 року на суму 384 грн. 00 коп. та другу податкову вимогу №2/1746 від 13.09.2010 року на суму 1064 грн. 00 коп., які направлені на адресу відповідача, але невручені, в звязку з чим розміщені на дошці податкових оголошень.
Згідно зворотнього боку облікової картки платника станом на 31.12.2010р. податковий борг зі сплати податку на додану вартість становить 1064,00 грн. (а.с.18) та зворотнім боком облікової картки платника станом 23.02.2011р. податковий борг з податку на прибуток становить 626,00 грн. (а.с.20).
08.06.2010р. у державному реєстрі рухомого майна зареєстрована податкова застава з терміном дії до 08.06.2015р., відповідно до копії витягу про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна (а.с.6).
Заступником начальника ДПІ у місті Черкаси прийнято рішення від 12.11.2010р. №970/24-109 про стягнення коштів та продаж інших активів відповідача в рахунок погашення його податкового боргу.
Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України (п. 1.2 ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами").
Пунктом 1.3 ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Статтею 5 Закону «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку для подання податкової декларації. У разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності - протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.
Відповідно до п. 5.2 ст. 5 вказаного вище Закону, податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту, а саме у разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати.
Згідно з пп. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені статтею 5 вказаного Закону, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Підпунктом 1 пункту 3 статті 5 Закону №2181 встановлено десятиденний строк сплати податкового зобовязання, самостійно визначеного в поданій відповідачем до територіального податкового органу декларації.
Оскільки податкове зобов'язання відповідача не було сплачене в установлені строки, таке зобов'язання визнається судом податковим боргом.
Відповідно до п.8.1 ст. 8 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»активи платника податків, що має податковий борг, передаються в податкову заставу. Пунктом 8.2.2. ст. 8 зазначеного Закону передбачено, що право податкової застави поширюється на будь-які види активів платника податків, які перебували в його власності (повному господарському віданні) у день виникнення такого права, а також на будь-які інші активи, на які платник податків набуде прав власності у майбутньому, до моменту погашення його податкових зобов'язань або податкового боргу.
Виходячи з п. п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№ 2181 від 21.12.2000 року активи платника податків можуть бути стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
В свою чергу, п. 11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990р. № 509-ХІІ передбачено право податкових органів подавати до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами, за рахунок їх майна.
Беручи до уваги те, що суму боргу до ДПІ у м. Черкаси в сумі 1690грн. 00коп., відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив, доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості станом на день розгляду цього спору не надавав, тому суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
На підставі ч.3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 14.04.2011р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі здійснюватиметься з урахуванням вимог ст. 167 КАС України, про що повідомлено в судовому засіданні.
Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 9, 69-71, 94, , ч.2 ст. 128, ст.ст. 158-159, 161-163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Український центр експертизи та реконструкції» (18003, Черкаська область, м. Черкаси, вул. Фрунзе, 132, ідентифікаційний код 32235923) на користь бюджету через державну податкову інспекцію у місті Черкаси (18000, м. Черкаси, вул. Хрещатик, 235) податковий борг у сумі 1690 грн. 00 коп. (одна тисяча шістсот девяносто гривень 00 коп.).
Постанова набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд в порядку, передбаченому ст. ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови виготовлений 18 квітня 2011 року.
Суддя Т.В. Новікова