ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"05" квітня 2011 р. Справа № 2a-939/11/0970
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Остапюк С.В., розглянувши в порядку скороченого провадження в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в м. Івано-Франківську до товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Оволайн ЛТД»про стягнення штрафних санкцій в сумі 1570,00 гривень, -
ВСТАНОВИВ:
21.03.2011 року Державна податкова інспекція в м. Івано-Франківську (далі позивач) звернулася до суду з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Оволайн ЛТД»(далі відповідач) про стягнення штрафних санкцій в сумі 1570,00 гривень.
Позовні вимоги мотивовані тим, що при здійсненні торгівлі відповідачем порушені вимоги Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»(зі змінами та доповненнями), а саме: не забезпечено проведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій та не видано розрахункового документа встановленого зразка на загальну суму 8,00 гривень, не забезпечено друкування та зберігання контрольних стрічок реєстратора розрахункових операцій протягом встановленого законодавством терміну (три роки), не забезпечено зберігання використаних книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок протягом встановленого терміну та відсутність обліку товарних запасів за місцем їх реалізації. У звязку з цим, до відповідача рішенням за № 0005332304 від 11.10.2010 оку застосовані штрафні (фінансові) санкції в розмірі 1570,00 гривень, які ним не сплачені.
22.03.2011 року відповідно до пункту 4 частини 1 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України судом винесена ухвала про відкриття скороченого провадження по даній адміністративній справі, копія якої разом з копією позовної заяви та доданих до неї документів була направлена відповідачу та яка ним отримана 24.03.2011 року.
Відповідно до частини 3 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України суд виносить ухвалу про відкриття скороченого провадження, копія якої невідкладно надсилається відповідачу разом з копією позовної заяви та доданих до неї документів. Відповідач у десятиденний строк з дня одержання такої ухвали та копій документів може подати заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову.
Проте, заперечення або заяви про визнання позову від відповідача на адресу суду в строки, передбачені статтею 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, не надходили.
Відповідно до пункту 2 частини 5 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України справа повинна бути розглянута в порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.
Суд, в порядку скороченого провадження, відповідно до вимог статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, розглянувши матеріали адміністративної справи, оцінивши повідомлені сторонами обставини, прийшов до висновку про підставність позовних вимог.
Судом встановлено, що 10.09.2010 р., податковими інспекторами-ревізорами ДПІ в місті Херсоні на підставі направлення № 618/237 проведено перевірку господарської одиниці кіоску № 23, який розташований в місті Херсоні за адресою: проспект Ушакова, 70 б, ринок «Комунальний»та належить товариству з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Оволайн ЛТД», щодо дотримання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій.
При здійсненні перевірки встановлені порушення вимог пунктів 1, 6, 10 та 12 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»(далі - Закон), а саме: не забезпечено проведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій та не видано розрахункового документа встановленого зразка на загальну суму 8,00 гривень, не забезпечено друкування та зберігання контрольних стрічок реєстратора розрахункових операцій протягом встановленого законодавством терміну (три роки), не забезпечено зберігання використаних книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок протягом встановленого терміну та відсутність обліку товарних запасів за місцем їх реалізації (а.с. 9).
За результатами перевірки складено акт за № 16029/09/15/23/34623849 від 10.09.2010 року, на підставі якого ДПІ в м. Івано-Франківську прийнято рішення за № 0005332304 від 11.10.2010 року про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 1570,00 гривень, яке відповідачем було отримано 11.10.2010 року (а.с. 8). Відповідач з актом перевірки ознайомився та надав письмові пояснення, у яких не погодився з встановленими податковим органом порушеннями.
Відповідно до пунктів 1, 6, 10 та 12 статті 3 зазначеного Закону субєкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; забезпечувати зберігання використаних книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок протягом трьох років після їх закінчення; друкувати або створювати в електронній формі на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) контрольні стрічки і забезпечувати їх зберігання протягом трьох років; вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг).
Згідно з наведеним в абзаці 15 статті 2 Закону визначенням, розрахунковим документом є документ установлених форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, купівлі-продажу іноземної валюти, надрукований у випадках, передбачених цим Законом, і зареєстрований у встановленому порядку реєстратором розрахункових операцій або заповнений вручну.
Відповідальність за невиконання зазначеного обовязку передбачена пунктами 1, 3, 5, статті 17 Закону у вигляді фінансової санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об'єкті такого суб'єкта господарювання; двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або незберігання розрахункових книжок протягом встановленого терміну; десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі якщо контрольну стрічку не надруковано або не створено в електронній формі на реєстраторах розрахункових операцій або не збережено контрольну стрічку протягом трьох років, або виявлено спотворення даних про проведені розрахункові операції, інформація про які міститься на контрольній стрічці, створеній в електронній формі. Тому, за вказані порушення до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції в розмірі 1570,00 гривень.
Відповідно до статті 20 Закону до суб'єктів господарювання, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів, які не обліковані за місцем реалізації та зберігання, за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Оскільки відповідачем не були виконані вимоги пунктів 1, 6, 10 та 12 статті 3 Закону, позивач правомірно застосував до нього штрафну (фінансову) санкцію в розмірі 1570,00 гривень.
Приписами статті 25 Закону встановлено, що суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до відповідного місцевого бюджету за місцем їх реєстрації в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Відповідачем не вжиті заходи до оскарження рішення податкового органу № 0005332304 від 11.10.2010 року на загальну суму штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 1570,00 гривень.
Виходячи з вищенаведеного, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає задоволенню.
Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.
Враховуючи вищевикладене, на підставі статті 124 Конституції України, керуючись статтями 2, 8-14, 86, 160-163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Оволайн ЛТД» (ідентифікаційний код ЄДРПОУ 34623849) в доход бюджету фінансові санкції в розмірі 1570 (однієї тисячі пятисот сімдесяти) гривень 00 копійок.
Відповідно до частини 9 статті 183-2 постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України, апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її складення.
Відповідно до статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України у разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.
Суддя(підпис) Остапюк С.В.
Постанова складена 05.04.2011 року.