Ухвала суду № 14929499, 25.03.2011, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.03.2011
Номер справи
0670/2784/11
Номер документу
14929499
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

У Х В А Л А

про повернення позовної заяви

25 березня 2011 р. Справа № 0670/2784/11

Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Семенюк М.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1, Виробничо-комерційної фірми "Зевс" до Державної податкової адміністрації в Житомирській області, Голови Державної податкової адміністрації у Житомирській області, Першого заступник голови-начальника Управління податкової міліції Державної податкової адміністрації у Житомирській області, Новоград - Волинської об'єднаної державної податкової інспекції, Першого заступника начальника-начальника податкової міліції Новоград-Волинської об'єднаної державної податкової інспекції про визнання неправомірними дій та бездіяльності, -

в с т а н о в и в :

Однією з позовних вимог є

"з метою гарантії і дотримання та захисту прав, свобод, інтересів ОСОБА_1, як людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень, постановити іншу постанову, при цьому визнати щодо,-

-станом на 08 липня 1999р. в м.Новоград-Волинському та районі не існувало,-

-Новоград-Волинської об'єднаної державної податкової інспекції,- що повністю підтверджується та стверджується,-

-НАКАЗОМ №66 від "09" липня 1999р. Начальника Новоград-Волинської об'єднаної державної податкової інспекції Ющука О.І.,-

-Про внесення змін в назву Новоград-Волинської ДШ;

-відсутності відповідної і належної компетенції (повноважень) з 09 липня 1999р. по 05 травня 2006р. у,-

-Новоград-Волинської об'єднаної державної податкової інспекції,-

як у юридичної особи, державної установи та суб'єкта владних повноважень, що підтверджується та стверджується,-

-вимогами,-

-статті 26 Цивільного кодексу Української РСР від 18 липня 1963 року із змінами внесеними до нього, в частині щодо,-

-Юридична особа має цивільну правоздатність відповідно до встановлених цілей її діяльності;

-Правоздатність юридичної особи виникає з моменту затвердження її статуту або

ПОЛОЖЕННЯ, а у випадках,коли вона повинна діяти на підставі загального положення або організації даного виду,-з моменту видання компететним органом постанови про її утворення. Якщо статут підлягає реєстрації, правоздатність юридичної особи виникає в момент реєстрації;

-частини 3 статті 8 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" із змінами,внесеними до нього,в частині щодо, -

-Установчі документи (установчий акт, статут або засновницький договір, положення) юридичної особи повинні містити відомості, передбачені законом. Відповідальність за відповідність установчих документів законодавству несуть засновники (учасники) юридичної особи.

-ПОЛОЖЕННЯМ про Новоград-Волинську об'єднану державну податкову інспекцію, яке затверджено Головою ДПА у Житомирській області М.Д.Горбатюком 05 травня 2006р.;

-листом №2015/10/10-010 від 05.02.2008р. Державної податкової адміністрації у Житомирській області за підписом,-

-Голови Б.Д.Буряченко,-

в частині щодо,-

-До того ж, Положення - є нормативним документом, який визначає завдаїння, обов'язки, права, відповідальність і організацію роботи безпосередньо податкового органу в цілому, а штатний розпис - перелік посад в установі із зазначенням кількості і розмірів посадових окладів,-

згідно якого головою Державної податкової адміністрації у Житомирській області особисто визнано, що,-

-Положення - є нормативним документом, який визначає завдання, обов'язки, права, відповідальність і організацію роботи безпосередньо податкового органу в цілому".

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший субєкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Субєкт владних повноважень згідно з пунктом 7 частини 1 вищезгаданої статті КАС України це орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший субєкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Пунктом 1 частини 2 статті 17 КАС України передбачено, що до компетенції адміністративних судів віднесено спори фізичних чи юридичних осіб із субєктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Пунктами 3,4 цієї ж статті встановлено, що до компетенції адміністративних судів відносяться спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, а також спори, які виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів

З аналізу вищевказаних норм Закону вбачається, що адміністративний позов може мати вимогу про встановлення компетенції (на це прямо вказує ст. 105 КАС України), проте, такі вимоги можуть мати місце у спорі між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень.

З позовної заяви та доданих до неї матеріалів вбачається, що встановити наявність чи відсутність повноважень (компетенції) в Новоград-Волинської об'єднаної державної податкової інспекції, її не існування в м.Новоград-Волинському та районі просить ОСОБА_1 та виробничо-комерційна фірма "Зевс", які не є суб"єктами владних повноважень.

Відповідно до ст.48 КАС України фізичні особи, які досягли повноліття і не визнані судом недієздатними, підприємства, установи, організації (юридичні особи) наділені адміністративною процесуальною дієздатністю, тобто здатністю особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки. Дієздатність особи випливає із здатності мати процесуальні права та обов'язки в адміністративному судочинстві, тобто з адміністративної процесуальної правоздатності.

Зважаючи на висновок, що заявлена позивачами вимога може мати місце виключно у спорі між суб"єктами владних повноважень, вважаю, що позивачі в спірних правовідносинах не наділений здатністю, тобто правом, звертатися до суду з таким позовом, а відтак і не мають адміністративної процесуальної дієздатності, що відповідно до п.3 ч.3 ст.108 КАС України є підставою для повернення позовної заяви позивачам в цій частині.

Керуючись п. 3 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, -

у х в а л и в :

Позовну заяву ОСОБА_1, Виробничо-комерційної фірми "Зевс" до Державної податкової адміністрації в Житомирській області, Голови Державної податкової адміністрації у Житомирській області, Першого заступник голови-начальника Управління податкової міліції Державної податкової адміністрації у Житомирській області, Новоград - Волинської об'єднаної державної податкової інспекції, Першого заступника начальника-начальника податкової міліції Новоград-Волинської об'єднаної державної податкової інспекції про визнання протиправними дій та бездіяльності в частині щодо

"з метою гарантії і дотримання та захисту прав, свобод, інтересів ОСОБА_1, як людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень, постановити іншу постанову, при цьому визнати щодо,-

-станом на 08 липня 1999р. в м.Новоград-Волинському та районі не існувало,-

-Новоград-Волинської об'єднаної державної податкової інспекції,- що повністю підтверджується та стверджується,-

-НАКАЗОМ №66 від "09" липня 1999р. Начальника Новоград-Волинської об'єднаної державної податкової інспекції Ющука О.І.,-

-Про внесення змін в назву Новоград-Волинської ДШ;

-відсутності відповідної і належної компетенції (повноважень) з 09 липня 1999р. по 05 травня 2006р. у,-

-Новоград-Волинської об'єднаної державної податкової інспекції,-

як у юридичної особи, державної установи та суб'єкта владних повноважень, що підтверджується та стверджується,-

-вимогами,-

-статті 26 Цивільного кодексу Української РСР від 18 липня 1963 року із змінами внесеними до нього, в частині щодо,-

-Юридична особа має цивільну правоздатність відповідно до встановлених цілей її діяльності;

-Правоздатність юридичної особи виникає з моменту затвердження її статуту або

ПОЛОЖЕННЯ, а у випадках,коли вона повинна діяти на підставі загального положення або організації даного виду,-з моменту видання компететним органом постанови про її утворення. Якщо статут підлягає реєстрації, правоздатність юридичної особи виникає в момент реєстрації;

-частини 3 статті 8 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" із змінами,внесеними до нього,в частині щодо, -

-Установчі документи (установчий акт, статут або засновницький договір, положення) юридичної особи повинні містити відомості, передбачені законом. Відповідальність за відповідність установчих документів законодавству несуть засновники (учасники) юридичної особи.

-ПОЛОЖЕННЯМ про Новоград-Волинську об'єднану державну податкову інспекцію, яке затверджено Головою ДПА у Житомирській області М.Д.Горбатюком 05 травня 2006р.;

-листом №2015/10/10-010 від 05.02.2008р. Державної податкової адміністрації у Житомирській області за підписом,-

-Голови Б.Д.Буряченко,-

в частині щодо,-

-До того ж, Положення - є нормативним документом, який визначає завдаїння, обов'язки, права, відповідальність і організацію роботи безпосередньо податкового органу в цілому, а штатний розпис - перелік посад в установі із зазначенням кількості і розмірів посадових окладів,-

згідно якого головою Державної податкової адміністрації у Житомирській області особисто визнано, що,-

-Положення - є нормативним документом, який визначає завдання, обов'язки, права, відповідальність і організацію роботи безпосередньо податкового органу в цілому"

повернути позивачу.

Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу.

Позовна заява з доданими до неї матеріалами була повернута позивачу 22.06.2010 року, відповідно до ухвали про повернення позовної заяви від 16.06.2010 року (а.с. 89).

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Житомирського апеляціного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

СуддяМ.М. Семенюк