справа № 2а-8983/10/0670
категорія 6.19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 січня 2011 р. м.Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Капинос О.В. ,
при секретарі - Господарчук І.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу
за позовом Прокурора Корольовського району м. Житомира в інтересах держави в особі Житомирського територіального управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку
до Відкритого акціонерного товариства "Агротех"
про стягнення 3400.00 грн.,-
встановив:
Прокурор Корольовського району м.Житомира звернувся до суду з позовом в інтересах держави в особі Житомирського територіального управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства "Агротех" про стягнення санкції за порушення вимог ст.40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" та вимог абз. 5п.1 Гл.7 Розд.5 Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням ДКЦПФР від 19.12.06 №1591 в розмірі 3400,00 грн.
В судовому засіданні прокурор та представник позивача позовні вимоги підтримали у повному обсязі з підстав зазначених в позовній заяві.
Представник відповідача в судове засідання не з"явився. Про день, час та місце розгляду справи повідомлений вчасно та належним чином. Про причини неявки не повідомив. Заперечення проти позову не надав.
Заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.
Відповідно до ст.40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" регулярна інформація про емітента - річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка подається Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку (в тому числі в електронному вигляді). Звітним періодом для складання річної інформації про емітента є календарний рік.
Річна інформація про емітента повинна містити такі відомості: найменування та місцезнаходження емітента, розмір його статутного капіталу; орган управління емітента, його посадові особи та засновники; господарська та фінансова діяльність емітента; цінні папери емітента (вид, форма випуску, тип, кількість), розміщення та лістинг цінних паперів; річна фінансова звітність; аудиторський висновок. Строки, порядок та форми подання регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) встановлюються Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Річна інформація про емітента є відкритою і підлягає оприлюдненню емітентом у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом опублікування її в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку і розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів.
Відповідно до ч.6 ст. 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" строки, порядок та форми подання регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) встановлюються Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку встановлює додаткові вимоги до розкриття регулярної інформації про емітента та вживає заходів щодо її розкриття.
Відповідно до п.1 глави 1 розділу 5 Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням ДКЦПФР від 19.12.2006 року № 1591 емітенти цінних паперів зобов'язані розкривати регулярну річну інформацію (далі - річна інформація) у повному обсязі.
Відповідно до п.1 глави 7 розділу 5 вказаного Положення розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні та подання до Комісії.
Розкриття річної інформації здійснюється у такі строки:
розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;
опублікування у офіційному друкованому виданні - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним.
З матеріалів справи вбачається, що відповідач всупереч вимогам ст.40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" та вимогам абзацу 5 пункту 1 глави 7 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням ДКЦПФР від 19.12.2006 року № 1591, внаслідок чого спеціалістом Житомирського територіального управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку складені акти про правопорушення на ринку цінних паперів:
- №76-ЖИ від 19.08.2010 року. На підставі вказаного акту, за не подання річної інформації за 2009 рік до Житомирського територіального управління Державної комісії, постановою №94-ЖИ від 31.08.2010 року до відповідача застосовано санкцію у вигляді накладення штрафу у розмірі 1700,00 грн.;
- №75-ЖИ від 19.08.2010 року. На підставі вказаного акту, за не розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії річну інформацію за 2009 рік, постановою №93-ЖИ від 31.08.2010 року до відповідача застосовано санкцію у вигляді накладення штрафу у розмірі 1700,00 грн.;
Вказані обставини підтверджуються копіями названих документів про накладення штрафних санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів та іншими документами, що є у матеріалах справи.
На день розгляду справи сума штрафів, накладених на ВАТ "Агротех", добровільно не сплачена і складає 3400,00 грн. Даних щодо оскарження в установленому порядку постанов про накладення штрафу відповідачем суду не надано.
Відповідно до ст.ст. 11, 12 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку накладає на юридичних осіб штрафи за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірах, встановлених цим Законом. Штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.
Враховуючи викладене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, заявленими відповідно до чинного законодавства і такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
На підставі викладеного, відповідно до Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" від 23.02.2006, Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням ДКЦПФР від 19.12.2006 року № 1591 та керуючись ст.ст. 86,158 –163, 167, 186, 254 КАС України, суд -
постановив:
Позов задовольнити.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Агротех" на користь Державного бюджету України (р/р 31113106700338 в ГУДКУ у Житомирській області, МФО 811039, код одержувача платежу 22062390, код 21081100) штрафні санкції у розмірі 3400,00 грн.
Постанова суду може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення.
Уразі застосування судом ч.3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.
Головуючий суддя: О.В. Капинос