Постанова № 14929092, 03.03.2011, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.03.2011
Номер справи
2а/0470/592/11
Номер документу
14929092
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ 03 березня 2011 р. Справа № 2а/0470/592/11

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Голобутовського Р.З. при секретаріВербному Д.С., за участю представників сторін: представник позивача: представник відповідача: представник відповідача: Лукашевич Я.С., Брез В.І., Калга С.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Дніпропетровську до Відкритого акціонерного товариства "Дніпровський машинобудівний завод" про стягнення заборгованості, - ВСТАНОВИВ:

06.01.2011 до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Дніпропетровську (далі - Позивач) до Відкритого акціонерного товариства "Дніпровський машинобудівний завод" (далі - Відповідач) про стягнення заборгованості з земельного податку в розмірі 1490810,48 грн. (один мільйон чотириста дев'яносто тисяч вісімсот десять гривень сорок вісім копійок).

03.03.2011 в судовому засіданні до початку розгляду справи по суті Відповідач, надав клопотання №92/23 від 03.03.2011 про спосіб, строки і порядок виконання судового рішення в якому просив суд: задовольнити позовні вимоги в повному обсязі;

Відстрочити до 01.07.2012 виконання постанови Дніпропетровського окружного адміністративного суду у справі №2а/0470/592/11 за позовом Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Дніпропетровську до Відкритого акціонерного товариства «Дніпровський машинобудівний завод» заборгованості зі сплати земельного податку у сумі 1490810,48 грн. (один мільйон чотириста дев'яносто тисяч вісімсот десять грн.48 коп.) із відображенням відстрочки суми боргу в особистому рахунку платника податків.

Встановити порядок виконання постанови у даній справі, відповідно до якого Відповідач має сплатити заборгованість зі сплати земельного податку рівними частинами у період з 01.07.2012 по 30.06.2014 шляхом здійснення щомісячних платежів.

Дане клопотання обґрунтоване тим, що на сьогоднішній день склалася реальна об'єктивна ситуація, при якій виконання судового рішення в повному обсязі є не можливим через важкий фінансовий стан підприємства. На відновлення економічного стану підприємства укладено з Державною службою спеціального зв'язку та захисту інформації України господарські договори. Значна частина грошових коштів, що надходять до підприємства від здійснення господарської діяльності йде на погашення поточних податкових зобов'язань.

Представник позивача Лукашевич Яна Сергіївна проти задоволення даного клопотання не заперечувала.

Клопотання приймається судом і приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову з огляду на наступне.

Відповідно до частини третьої статті 112 Кодексу адміністративного судочинства України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

З матеріалів справи вбачається, що станом на 09.12.2010 у зв'язку з непогашенням у строки встановленні законодавством, податкового зобов'язання по земельному податку виник податковий борг в загальній сумі 10356434,89 грн.. Із зазначеної суми Відповідачем заявлено до суду адміністративні позови про стягнення активів боржника в рахунок погашення податкового боргу в загальній сумі 8865624,41 грн.. Проте, залишок податкового боргу становить - 1490810,48 грн..

З огляду на викладене, на підставі ст.6 Закону України від 21.12.2000 року №2181-III про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними кільовими фондами" що діяв на момент правовідносин (далі - Закон №2181) Позивачем було направлено в адресу Відповідача: першу податкову вимогу від 23.10.2008 №1/13 на суму 63015,02 грн., другу податкову вимогу від 02.12.2008 №2/21 на суму 1 499 837,14 грн..

У зв'язку зі збільшенням податкового боргу 28.12.2009 Позивачем було описано для подальшої реалізації в рахунок погашення податкового боргу, самостійно виділене Відповідачем для продажу наступне майно:

- будівля інв. №24373195 літ. „РВ-1" кафе „Молодіжне" на суму 788 554,00 грн. згідно з актом опису активів, самостійно виділених платником податків для продажу від 28.12.2009 №2/14313332;

-будівля інв. №24370175 літ. „ПБ-2" „Їдальня" №1029 на суму 2 017 388,00 грн. згідно з актом опису активів, самостійно виділених платником податків для продажу від 28.12.2009 №2/14313332;

-комплекс будівель та споруд на суму 6 900 829,00 грн. згідно з актом опису активів, самостійно виділених платником податків для продажу від 28.12.2009 №4/14313332.

Для подальшої реалізації описаних активів Позивачем укладено договори на організацію аукціонів від 02.02.2010 з ТОВ СП „Укрспецторг" та від 02.02.2010 з Товарною біржею "Катеринославська" для продажу вищезазначеного майна.

Окрім зазначених дій Позивачем, керуючись ст.8 Закону №2181 24.04.2010, було проведено опис активів Відповідача на суму 18 944 215,91 грн., а саме:

- будівля інв. №1000021 (корпус №76 ливарний цех) на суму 4 779 112,80 грн. згідно з актом опису активів, самостійно виділених платником податків для продажу від 24.03.2010 №1/14313332;

- будівля інв. №1000056 (корпус №41 - відділення кування і штампування) на суму 5476 261,20 грн. згідно з актом опису активів, самостійно виділених платником податків для продажу від 24.03.2010 №2/143133324;

- морський пасажирський теплохід „Федір Шаляпін", інв. №31484429 на суму 525074,00 грн. гідно з актом опису активів, самостійно виділених платником податків для продажу від 24.03.2010 №3/14313332;

- будівля інв. №11200207 літ. „Щ-1" корпус №127 та літ. „ЩА-1" споруда №127 (бойня) на суму 6346977,21 грн. згідно з актом опису активів, самостійно виділених платником податків для продажу від 24.03.2010 №4/14313332;

- триповерхова будівля інв. №11200209, кулінарний корпус №146 на суму 1816120,70 грн. гідно з актом опису активів, самостійно виділених платником податків для продажу від 24.03.2010 №5/14313332.

Після чого 09.01.2009 Позивачем прийнято рішення про продаж активів, які віднесено до додаткових джерел погашення податкового боргу платника податків (Відповідача) №1/14313332.

У зв'язку з відсутністю покупців на вищенаведене майно аукціон з реалізації майна- Відповідача не відбувся, про що Товарною біржею „Катеринославська" та ТОВ СП «Укрспецторг" було повідомлено Позивача листами від 18.03.2010 №1803-02 та від 08.04.2010 №31 відповідно. Для подальшої реалізації описаних активів Відповідачем складено відповідні документи (договори-доручення на продаж майна на аукціоні та договір на організацію аукціону Позивача 28.09.2010 передані Товарній біржі „Катеринославська" і ТОВ „ПРОМСНАБ-СІГМА" (брокерська контора). Інформація про продаж зазначеного майна була опублікована в друкованому засобі масової інформації - в газеті „Авізо" від 12.10.2010.

Позивачем отримано лист ТОВ „ПРОМСНАБ-СИГМА" від 18.11.2010 №044 в якому повідомлено про те, що було декілька звернень від потенційних покупців, але переговори не були результативними у зв'язку з особливостями об'єктів (великий розмір, велика ціна).

Таким чином, станом на 09.12.2010 Відповідач має непогашений податковий борг з земельного податку в загальній сумі 10 356 434,89 грн., зокрема, сума, яка підлягає стягненню до місцевого бюджету в межах даного адміністративного позову складає 1490810,48 грн. згідно з податковим розрахунком земельного податку від 27.01.2010 №344, а також податковими, повідомленнями - рішеннями від 08.02.2010 №0000148811/0 та від 08.02.2010 №0000158811/0.

Наведеними діями Відповідачем порушено наступні норми діючого законодавства: Відповідно до вимог статті 67 Конституції України кожний зобов'язаний сплачувати податки в порядку і в розмірах, встановлених законодавством.

Пунктом 3 частини 1 статті 9 Закону України від 25.06.1991 №1251-ХІІ „Про систему оподаткування" (далі - Закон №1251) встановлюється обов'язок платників податків сплачувати збори до бюджетів та до державних цільових фондів та місцевих фондів у порядку та на умовах, що визначаються законами України про оподаткування.

Відповідно до п.8 ч.І ст.14 Закону №1251 плата за землю (земельний податок, а також плата за земельні ділянки державної і комунальної власності) належить до загальнодержавних податків і зборів (обов'язкових платежів).

Згідно п.19 ст.2 Бюджетного кодексу України доходи бюджету - усі податкові, не податкові та інші надходження на безповоротній основі, справляння яких передбачено законодавством України (включаючи трансферти, дарунки, гранти);.

Згідно зі ст.9 Бюджетного кодексу України доходи бюджету класифікуються за такими розділами: податкові надходження, неподаткові надходження, доходи від операцій з капіталом, трансферти.

Згідно ч.2 ст.9 вказаного Кодексу податковими надходженнями визнаються передбачені законами України загальнодержавні і місцеві податки, збори та інші обов'язкові платежі.

Статтею 20 Закону України від 03.07.1992 №2535-ХІІ „Про плату за землю" (далі - Закон №2535) передбачено, що платежі за землю зараховуються до відповідних місцевих бюджетів у порядку, визначеному Бюджетним кодексом України для плати за землю.

Таким чином, земельний податок є дохідною частиною місцевого бюджету, власністю держави.

Отже, несплачений Відповідачем земельний податок внаслідок невиконання податкових зобовязань призводить до порушення інтересів держави.

Статтею 20 Закону №1251 передбачено, що контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими державними органами в межах повноважень, визначених законами.

Частина 1 статті 14 Закону №2535 передбачає, що платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і по 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.

Частина 1 статті 2 Закону України від 04.12.1990 №509-ХІІ (далі - Закон №509) передбачає здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обовязкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі податки та інші платежі), як одне із завдань державної податкової служби.

Підпунктом 2.1.4 пункту 2.1 статті 2 Закону №2181 встановлено, що податкові органи є контролюючими стосовно податків і зборів (обов'язкових платежів), які справляються до державних цільових фондів, крім зазначених у підпунктах 2.1.1 -2.1.3 цього пункту.

Отже, контролюючими органами у сфері податків і зборів, в тому числі земельного податку, є органи державної податкової служби України.

Відповідно до п.5.1 ст.5 Закону №2181 податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Підпункт 5.3.1. пункту 5.3 статті 5 Закону №2181 платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Пунктом 5.4 статті 5 Закону №2181 узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, являється сумою податкового боргу платника податків.

Враховуючи викладене, суд приймає визнання адміністративного позову Відповідача та згідно частини 3 статті 112 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов задовольняє.

Керуючись ст.ст.67 Конституції України, пп.3.1.1 п.3.1 ст.3, п.п.2.1.4 п.2.1 ст.2 Закону №2181, ч.І ст.2 Закону №509, ст.ст.6, 17, 49, 51, 94, ч.2 ст. 99, 104, 106, 162 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м.Дніпропетровську до Відкритого акціонерного товариства «Дніпровський машинобудівний завод» - задовольнити в повному обсязі.

Відстрочити до 01.07.2012 виконання постанови Дніпропетровського окружного адміністративного суду по справі №2а/0470/592/11 за позовом Спеціалізованої державної податкової інспекціії по роботі з великими платниками податків у м.Дніпропетровську до Відкритого акціонерного товариства «Дніпровський машинобудівний завод» заборгованості зі сплати земельного податку у сумі 1490810,48грн. (один мільйон чотириста дев'яносто тисяч вісімсот десять грн.48 коп.) із відображенням відстрочки суми боргу в особистому рахунку платника податків.

Встановити порядок виконання постанови Дніпропетровського окружного адміністративного суду у справі №2а/0470/592/11, відповідно до якого Відкрите акціонерне товариство «Дніпровський машинобудівний завод» має сплатити заборгованість зі сплати земельного податку рівними частинами у період з 01.07.2012 по 30.06.2014 шляхом здійснення щомісячних платежів.

Постанова суду набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови складений 04.03.2011.

Суддя Р.З. Голобутовський