Ухвала суду № 14926496, 14.04.2011, Господарський суд м. Києва

Дата ухвалення
14.04.2011
Номер справи
Номер документу
14926496
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98

________________

УХВАЛА

про відмову у прийнятті позовної заяви

14.04.2011№ 05-6- 47 / 145 Суддя , розглянувши

позовну заяву Міністерство транспорту та зв'язку України

до Головне управління комунальної власності м. Києва

про про визнання неправомірними дій

ВСТАНОВИВ:

Міністерство транспорту та зв"язку України звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Головного управління комунальної власності м.Києва, треті особи - Київське міське бюро технічної інвестаризації та реєстрації права власності на об"єкти нерухомого майна та Державне підприємство водних шляхів "Укрводшлях" про визнання неправомірними дій Головного управління комунальної власності м. Києва щодо відмови в реєстрації за державою в особі Міністерства транспорту та зв'язку України права власності на об'єкти нерухомого майна, а саме: майстерня - службове приміщення (Інв. номер - 10310060), склад газобалонів (Інв. номер - 10310058), склад (Інв. номер - 10310059), сміттєзбірник (Інв. номер - 10310049), туалет з вигрібною ямою (Інв. номер - 10310023), трансформаторна підстанція (Інв. номер - 10310054), зарядна станція (акумуляторна) (Інв. номер - 10310027), які розташовані за адресою: м. Київ, о. Водників, вул. Лютнева 58-Л та знаходяться в управлінні Міністерства транспорту та зв'язку України, а також зобов"язання Головного управління комунальної власності м. Києва зареєструвати за державою в особі Міністерства транспорту та зв"язку України право власності на вищезазначені об"єкти нерухомості.

Згідно з ст.12 Господарського процесуального кодексу України господарським судам підвідомчі справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні господарських договорів, у тому числі щодо приватизації майна, та з інших підстав, крім спорів, що виникають із публічно-правових відносин та віднесені до компетенції Конституційного Суду України та адміністративних судів.

          Відповідно до п. 1, 3 ч.2 ст.17 Кодексу адміністративного судочинства України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень.

Пунктом вісім ч.1 ст.3 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що позивачем у адміністративній справі також є суб'єкт владних повноважень, на виконання повноважень якого подана позовна заява до адміністративного суду. За положеннями п.5 ч.4 ст.50 КАС суб'єкти владних повноважень можуть бути позивачами у справі у випадках, встановлених законом.

З аналізу зазначених вище процесуальних норм випливає, що до адміністративної юрисдикції також відносяться спори, позивачем у яких є суб'єкт владних повноважень, на виконання повноважень якого подана позовна заява до іншого суб’єкта владних повноважень.

Пунктом 1 ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Пунктом 7 ч. 1 ст. 3 Кодексу дано визначення суб'єкта владних повноважень, згідно з яким - це орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 27.10.2009 N 1227 було затверджено Положення про порядок оформлення права власності на об'єкти нерухомого майна (далі –Положення № 1227), яке визначає порядок оформлення права власності та видачі свідоцтв про право власності на об'єкти нерухомого майна фізичних та юридичних осіб, у тому числі іноземців та осіб без громадянства, іноземних юридичних осіб, міжнародних організацій, іноземних держав, а також територіальних громад в особі органів місцевого самоврядування та держави в особі органів, уповноважених управляти державним майном.

          Пунктом 4 Положення № 1227 визначено, що Головне управління комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) визначено, що Головне управління здійснює оформлення права власності та видає свідоцтва про право власності на об'єкти нежитлового фонду усіх форм власності (крім нежитлових приміщень в будинках, реконструкція або будівництво яких фінансується Головним управлінням житлового забезпечення виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), право власності на які оформляється Головним управлінням житлового забезпечення виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Відтак, необхідною ознакою суб'єкта владних повноважень є здійснення цим суб'єктом владних управлінських функцій, причому ці функції повинні здійснюватися відповідним суб'єктом саме у тих правовідносинах, у яких виник спір.

Даний спір не є спором про право, оскільки спором про право є спір між двома або більше суб’єктами, які заявляють свої права (власності, користування тощо) на відповідний об’єкт, а також заперечення наявності такого права у особи іншою особою.

В даному випадку, між сторонами відсутні договірні/господарські відносини, врегульовані Цивільним кодексом України, Господарським кодексом України, іншими актами господарського і цивільного законодавства. У спірних правовідносинах відповідач виступає суб'єктом, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства відносно позивача. Спір у даній справі виник з приводу реалізації відповідачем визначеної законом компетенції у сфері саме оформлення права власності, а не його заперечення або не заперечення відповідачем, оскільки позивач наголошує саме на неправомірності дій субєкта владних повноважень, який з дійснює владні управлінські функції на основі законодавства щодо оформлення права власності. Жодних вимог в розумінні статті 12 Господарського процесуального кодексу України позивачем не заявлено, а тому подана позивачем позовна заява не підлягає розгляду в порядку господарського судочинства.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 62 Господарського процесуального кодексу України суддя відмовляє у прийнятті позовної заяви, якщо заява не підлягає розгляду в господарських судах України.

Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 62 Господарського процесуального кодексу України, -

УХВАЛИВ:

          У прийнятті позовної заяви Міністерства транспорту та зв"язку - відмовити.

Позовні матеріали повернути Міністерству трагспорту та зв"язку України.

Повернути Міністерству трагспорту та зв"язку України (код ЄДРПОУ 00017584) з Державного бюджету України державне мито у сумі 102 (сто дві) грн. 00 коп., перераховане платіжними дорученнями № 445 від 09.03.2010 та № 339 від 25.03.2011, а також послуги з інформаційно-технічного забезпечення судового процесу в сумі 236 (двісті тридцять шість) грн. 00 коп., перераховані платіжним дорученням № 446 від 09.03.2010.

Суддя                                                                                           С.Р.Станік