Постанова № 149083, 27.09.2006, Господарський суд Львівської області

Дата ухвалення
27.09.2006
Номер справи
5/2429-25/264-а
Номер документу
149083
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

ПОСТАНОВА

27.09.06 Справа№ 5/2429-25/264-А

Господарський суд Львівської області розглянувши в судовому засіданні справу:

за позовом:

Державної податкової інспекції у Жовківськомурайоні Львівської області, м.Жовква

до відповідача:

Суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1, с. Гряда

про :

припинення підприємницької діяльності суб'єкта підприємницької діяльністі -фізичної особи.

Суддя : Пазичев В.М.

В.М. Пазичев

При секретарі : Цікало А.І.

А.І. Цікало

Представники сторін:

Від позивача:

Тістечко Ю.Я. -представник (довіреність № 11523/10-0 від 28.08.2006 р.)

Від відповідача:

не з'явився

Представникам сторін, присутнім у судовому процесі, роз'яснено зміст ст.ст. 30, 49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме їх процесуальні права та обов'язки, зокрема, право заявляти відводи.

Суть спору : До Господарського суду Львівської області Державною податковою інспекцією у Жовківському районі Львівської області, м. Жовква в подано позов до Суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1, с. Гряда про припинення підприємницької діяльності суб'єкта підприємницької діяльністі -фізичної особи.

Ухвалою суду від 21.08.2006 р. розгляд справи в попередньому судовому засіданні призначено на 27.09.2006 р.

Позивач вимог ухвал суду про порушення провадження у справі від 21.08.2006 р. в повному обсязі не виконав, явку повноважного представника в судове засідання забезпечив.

Відповідач вимог ухвал суду про порушення провадження у справі від 21.08.2006 р. явку повноважного представника в судове засідання не забезпечив, хоча і був належно, відповідно до ст. 107 КАС України, повідомлений про місце, дату і час розгляду справи, що підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення НОМЕР_1 та НОМЕР_2.

04.09.2006 р. відповідачем подано відзив на позовну заяву відповідно до якого останній проти позову не заперечує та просить розгляднути справу за його відсутності.

Суду пред'явлено достатньо матеріалів, що дає можливість відповідно до ст.128 КАС України розглянути позов при відсутності представника відповідача.

Повний текс постанови виготовлено та підписано 27.09.2006 р.

Розглянувши документи і матеріали, подані сторонами, заслухавши пояснення представника позивача, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, сукупно оцінивши докази, які мають значення для справи, суд встановив наступне:

ОСОБА_1 зареєстрований, як суб'єкт підприємницької діяльності, Жовківською районною державною адміністрацією НОМЕР_3, за адресою : АДРЕСА_1.

Відповідно до матеріалів справи, відповідач звітності не подає з 29.06.2004 р., що підтверджується довідкою позивача від 09.08.2006 р.

Відповідач станом на 09.08.2006 р., заборгованості по платежам до бюджету не має, що підтверджується повідомленням ДПІ у Жовківському районі Львівської області.

При прийнятті рішення суд виходив з наступного :

Згідно із підп. 2 п. 1 ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обов'язових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів відповідно до закону декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані із обчисленням та сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).

Частиною 1 ст. 238 Господарського кодексу України передбачено, що за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків.

Відповідно до ст. 247 Господарського кодексу України -у разі здійснення суб'єктом господарювання діяльності, що суперечить закону чи установчим документам, до нього може бути застосовано адміністративно-господарську санкцію у вигляді скасування державної реєстрації.

Згідно з ч. 2 ст. 46 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців”, підставою для постановлення судового рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи -підприємця є, зокрема, неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

Відповідачем по справі не представлено суду доказів про подання до органів державної податкової служби документів звітності згідно із вимогами законодавства. Це свідчить про те, що будучи суб'єктом підприємницької діяльності відповідач не дотримується приписів законодавства щодо інформування контролюючих органів про результати власної господарської діяльності (не подає у встановленому порядку та у визначені терміни податкову звітність).

Згідно із ст. 19 Конституції України, правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Згідно із ч. 1 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах, кожна сторона повинна довести ті обставини та заперечення.

Виконавши вимоги процесуального права, всебічно і повно перевіривши обставини справи в їх сукупності, дослідивши представлені сторонами докази, у відповідності з нормами матеріального права, що підлягають застосуванню до даних правовідносин, згідно розяснень Пленуму Верховного Суду України, вказаних у пункті 1 Постанови від 29 грудня 1976 року № 11 “Про судові рішення” суд прийшов до висновку про обгрунтованість позовних вимог і вважає, що позов підлягає задоволенню.

Згідно ст. 87 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати і звільнення від сплати встановлюються законом. До витрат, пов'язаних з розглядом справи, належать:

1) витрати на правову допомогу;

2) витрати сторін та їхніх представників, що пов'язані із прибуттям до суду;

3) витрати, пов'язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів та проведенням судових експертиз;

4) витрати, пов'язані з проведенням огляду доказів на місці та вчиненням інших дій, необхідних для розгляду справи.

Сплата витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу нормами Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено.

Згідно п.п. 1, 2 ч.3 р.VІІ Прикінцевих положень Кодексу адміністративного судочинства України, до набрання чинності законом, який регулює порядок сплати і розміри судового збору:

судовий збір при зверненні до адміністративного суду сплачується у порядку, встановленому законодавством для державного мита;

розмір судового збору визначається відповідно до підпункту "б" пункту 1 статті 3 Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито", та становить 0,2 неоподаткованого мінімуму доходів громадян, тобто 3,4 грн.

Згідно ч. 2 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони -суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати.

На підставі наведеного, а також, в зв'язку з тим, що спір виник з вини відповідача, судові витрати підлягають віднесенню за рахунок відповідача.

Враховуючи наведене вище, керуючись ст.19 Конституції України, ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування”, ст.ст. 58, 59,60,238,247 Господарського кодексу України, ст. 46,47,49 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців”, ст.ст. 17, 48, 69, 71, 87, 89, 94, 121, 122, 123, 124, 128, 138, 139, 140, 151, 152, 153, 154, 162, 163, п. 3 розділу VII Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

В И Р І Ш И В :

1. Позов задоволити повністю.

2. Припинити підприємницьку діяльність, суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1 (АДРЕСА_1; код ЄДРПОУ НОМЕР_4; інші реквізити в матеріалах справи відсутні).

3. Зобов'язати ОСОБА_1 (АДРЕСА_1; код ЄДРПОУ НОМЕР_4; інші реквізити в матеріалах справи відсутні) здійснити заходи, пов'язані з ліквідацією суб'єкта господарювання у встановленому законом порядку, і в тримісячній строк подати органу державної реєстрації документи відповідно до ст. 47 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців”.

4. Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1; код ЄДРПОУ НОМЕР_4; інші реквізити в матеріалах справи відсутні) в дохід державного бюджету України (р/р 31112095600006 Банк УДК у Львівській області, МФО 825014, отримувач: ВДК Личаківського району м. Львова, код ЄДРПОУ 22389406, код платежу 22090200, символ звітності банку 092) -3 (три) грн. 40 коп. судового збору.

5. Виконавчий лист видати відповідно ст. ст. 258, 259 КАС України.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Главою І “Апеляційне провадження" Розділу IV Кодексу адміністративного судочинства України. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви на; апеляційне оскарження

Суддя Пазичев В.М.