ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07.03.08 Справа№ 25/81 А
14 год. 30 хв.
Господарський суд Львівської області розглянувши в судовому засіданні справу:
за позовом
Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м.Львова (м. Львів)
до відповідача :
Регіонального торгово-виробничого об”єднання “Україна-Захід” м.Львів
Про:
припинення підприємницької діяльності суб’єкта підприємницької діяльності –юридичної особи
Представники сторін:
Від позивача:
Мельничук В.А., представник, довіреність від 16.05.07 р. № 11021/10-010
Від відповідача:
не з‘явився.
Суть спору: До господарського суду Львівської області подано позов Державною податковою інспекцією у Шевченківському районі м.Львова (м.Львів) до Регіонального торгово-виробничого об”єднання “Україна-Захід” м.Львів про припинення підприємницької діяльності суб’єкта підприємницької діяльності –юридичної особи
Ухвалою суду від 29.02.2008 р. відкрито провадження і призначено справу до судового розгляду на 07.03.2008 р.
Позивач вимог ухвали суду про відкриття провадження у справі від 29.02.2008 р. виконав частково, явку повноважного представника в судове засідання забезпечив.
В судове засідання 07.03.2008 р. відповідач не з’явився, причин неявки суду не повідомив, вимог ухвали суду про відкриття провадження у справі не виконав, відзиву на позов не подав, хоча належним чином був повідомлений про час і місце розгляду справи, відповідно до вимог ст. 107 КАС України.
Враховуючи те, що суду представлено достатньо доказів для вирішення справи по суті, відповідно до ст. 128 КАС України, справу розглянуто у відсутності представника відповідача.
Постанову виготовлено оголошено та підписано 07.03.2008 р.
Розглянувши документи і матеріали, подані сторонами, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, сукупно оцінивши докази, які мають значення для справи, суд встановив наступне:
Регіональне торгово-виробниче об”єднання “Україна-Захід” м.Львів зареєстроване як суб”єкт підприємницької діяльності –юридична особа Виконавчим комітетом Львівської обласної ради народних депутатів за №554 від 15.10.1991 року.
Відповідно до матеріалів справи, відповідач звітності не подає з вересня 2004 року, що підтверджується актом ДПІ у Шевченківському районі м.Львова від 26.02.2008 року.
Згідно довідки ДПІ у Шевченківському районі –станом на 29.12.2007 року у відповідача заборгованості перед бюджетом немає.
При прийнятті рішення суд виходив з наступного:
Згідно із підп. 2 п. 1 ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обов’язових платежів) зобов’язані подавати до державних податкових органів відповідно до закону декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов’язані із обчисленням та сплатою податків і зборів (обов’язкових платежів).
Частиною 1 ст. 238 Господарського кодексу України передбачено, що за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб’єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб’єкта господарювання та ліквідацію його наслідків.
Відповідно до ст. 247 Господарського кодексу України –у разі здійснення суб’єктом господарювання діяльності, що суперечить закону чи установчим документам, до нього може бути застосовано адміністративно-господарську санкцію у вигляді скасування державної реєстрації.
Згідно з ч. 2 ст. 38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців”, підставою для постановлення судового рішення щодо припинення підприємницької діяльності юридичної особи є, зокрема, неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Відповідач по справі не представив суду доказів про подання до органів державної податкової служби документів звітності згідно із вимогами законодавства. Це свідчить про те, що будучи суб’єктом підприємницької діяльності відповідач не дотримується приписів законодавства щодо інформування контролюючих органів про результати власної господарської діяльності (не подає у встановленому порядку та у визначені терміни податкову звітність).
Згідно із ст. 19 Конституції України, правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Згідно із ч. 1 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах, кожна сторона повинна довести ті обставини та заперечення.
Виконавши вимоги процесуального права, всебічно і повно перевіривши обставини справи в їх сукупності, дослідивши представлені сторонами докази, у відповідності з нормами матеріального права, що підлягають застосуванню до даних правовідносин, згідно роз’яснень Пленуму Верховного Суду України, вказаних у пункті 1 Постанови від 29 грудня 1976 року № 11 “Про судові рішення” суд прийшов до висновку про обгрунтованість позовних вимог і вважає, що позов підлягає задоволенню.
Згідно ст. 87 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати і звільнення від сплати встановлюються законом. До витрат, пов'язаних з розглядом справи, належать:
1) витрати на правову допомогу;
2) витрати сторін та їхніх представників, що пов'язані із прибуттям до суду;
3) витрати, пов'язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів та проведенням судових експертиз;
4) витрати, пов'язані з проведенням огляду доказів на місці та вчиненням дій, необхідних для розгляду справи.
Сплата витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу нормами Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено.
Згідно п.п. 1, 2 ч.3 р.VІІ Прикінцевих положень Кодексу адміністративного судочинства України, до набрання чинності законом, який регулює порядок сплати і розміри судового збору:
судовий збір при зверненні до адміністративного суду сплачується у порядку, встановленому законодавством для державного мита;
розмір судового збору визначається відповідно до підпункту "б" пункту 1 статті 3 Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито", та становить 0,2 неоподаткованого мінімуму доходів громадян, тобто 3,4 грн.
Згідно ч. 2 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони –суб‘єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати.
На підставі наведеного, а також, в зв’язку з тим, що спір виник з вини відповідача, судові витрати підлягають віднесенню за рахунок відповідача.
Враховуючи наведене вище, керуючись ст.19 Конституції України, ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування”, ст.ст. 58, 59,60,238,247 Господарського кодексу України, ст. 38,47,49 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців”, ст.ст. 17, 48, 69, 71, 87, 89, 94, 122, 123, 124, 138, 139, 140, 151, 152, 153, 154, 162, 163, п. 3 розділу VII Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
П О С Т А Н О В И В :
1. Позов задоволити повністю.
2. Припинити підприємницьку діяльність Регіонального торгово-виробничого об”єднання “Україна-Захід” (що знаходиться за адресою 79056 м.Львів вул. Голоско,25, ЄДРПОУ 00126333, інші відомості в матеріалах справи відсутні)
3. Зобов’язати засновника Регіонального торгово-виробничого об”єднання “Україна-Захід” (що знаходиться за адресою 79056 м.Львів вул. Голоско,25, ЄДРПОУ 00126333, інші відомості в матеріалах справи відсутні) здійснити заходи, пов’язані з ліквідацією суб’єкта господарювання у встановленому законом порядку, і в тримісячній строк подати органу державної реєстрації документи відповідно до ст. 47 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців”.
4. Стягнути з Регіонального торгово-виробничого об”єднання “Україна-Захід” (що знаходиться за адресою 79056 м.Львів вул. Голоско,25, ЄДРПОУ 00126333, інші відомості в матеріалах справи відсутні) - в дохід державного бюджету України (р/р 31119095700006 Банк УДК у Львівській області, МФО 825014, отримувач: ВДК Личаківського району м. Львова, код ЄДРПОУ 22389406, код платежу 22090200, символ звітності банку 092) –3 (три) грн. 40 коп. судового збору.
5. Виконавчий лист видати відповідно ст. ст. 258, 259 КАС України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Главою І “Апеляційне провадження" Розділу IV Кодексу адміністративного судочинства України. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви на; апеляційне оскарження.
Суддя Пазичев В.М.