Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №10.1
ПОСТАНОВА
Іменем України
06 квітня 2011 року Справа № 2а-2245/11/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді: Островської О.П.,
при секретарі: Боровській М.Ф.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора Ленінського району м. Луганська в інтересах держави в особі Луганського міського центру зайнятості до Державного підприємства «Луганськвугілля» про стягнення пені в розмірі 1297,62 грн.,
ВСТАНОВИВ:
16 березня 2011 року прокурор Ленінського району м. Луганська в інтересах держави в особі Луганського міського центру зайнятості звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з позовом, в обґрунтування якого зазначив наступне. Відокремлений підрозділ «Управління якості та збагачення вугілля» є структурним підрозділом ДП «Луганськвугілля», з 09.07.2003 року зареєстрований у Луганському міському центрі зайнятості як платник страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття № 120118797.
Луганським окружним адміністративним судом були задоволені рішення від 23.11.2009 року по справі № 2а-25547/09/1270 у сумі 17385 грн., у тому числі недоїмка 16941,59 грн. та пеня 443,61 грн.; рішення від 17.01.2011 року по справі № 2а-9583/10/1270 у сумі 17073 грн.
Згідно поданого звіту «Розрахункова відомість про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття» за 2010 рік заборгованість складає 36225,59 грн., у тому числі недоїмка 26602,64 грн., пеня 1741,23 грн. та страхові внески строк сплати яких не настав 7881,72 грн.
Таким чином, станом на 01.01.2011 року заборгованість за відповідачем зі сплати страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття у добровільному порядку не сплачена. Сума пені, яка не була задоволена вищезазначеними рішеннями суду складає 1297,62 грн.
На підставі вищевикладеного, прокурор просить суд стягнути з відповідача на користь Луганського міського центру зайнятості пеню у розмірі 1297,62 грн.
Прокурор у судовому засіданні підтримав заявлені позовні вимоги в повному обсязі.
Представник позивача у судовому засіданні підтримала позовні вимоги в повному обсязі, надала суду пояснення, аналогічні викладеному в позові.
Представник відповідача в судове засідання не прибув, про місце, дату та час слухання справи повідомлявся належним чином, надав заяву про розгляд справи без його участі.
Вислухавши думку прокурора пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до положень ст. 60 КАС України, у випадках, встановлених законом, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, прокурор, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи можуть звертатися до адміністративного суду із адміністративними позовами про захист прав, свобод та інтересів інших осіб і брати участь у цих справах.
Відповідно до ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру» представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом.
Підставою представництва у суді інтересів громадянина є його неспроможність через фізичний чи матеріальний стан, похилий вік або з інших поважних причин самостійно захистити свої порушені чи оспорювані права або реалізувати процесуальні повноваження, а інтересів держави наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.
Згідно зі ст. 19 Закону України «Про зайнятість населення» Державна служба зайнятості має право стягувати з підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності, суми прихованих або занижених обовязкових зборів та недоїмок до державного фонду сприяння зайнятості населення.
Відповідно до ст. 8 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» Фонд загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття створюється для управління на випадок безробіття, провадження збору на акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду. Функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості (ст. 12 Закону).
Згідно ст. 34 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» Фонд має право застосовувати фінансові санкції, передбачені законом, у разі порушення порядку сплати страхувальниками страхових внесків, стягувати з посадових осіб та страхувальників передбачені законом штрафи та застосовувати інші фінансові санкції за недотримання цього Закону. Фонд зобовязаний забезпечувати збір страхових внесків, контролювати правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття.
Статтею 35 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» визначено, що роботодавець зобовязаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески, надавати виконавчій дирекції Фонду відомості в установленому порядку про сплату страхових внесків. Роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність реєстрації як платник страхових внесків, несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавця. Не сплачені в строк страхові внески, пеня і штраф стягуються в доход Фонду із страхувальників у безспірному порядку.
Відповідно до п.п. 5.6, 5.7 Інструкції про порядок обчислення та сплати внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000 № 339, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2001 за № 30/5221, перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплати доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі, або виручки від реалізації товарів (послуг). У разі нестачі коштів на рахунку платника на виплату заробітної плати та сплату страхових внесків у повному обсязі, видача коштів на оплату праці і перерахування страхових внесків до Фонду проводяться у пропорційних сумах.
Згідно з абзацами 1, 2 ч. 1 ст. 38 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через розрахунки роботодавців. У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.
Судом установлено, що відповідач Державне підприємство «Луганськвугілля» є платником страхових внесків до Фонду загальнообовязкового соціального страхування на випадок безробіття і зареєстрований у Луганському міському центрі зайнятості в якості платника вказаних страхових внесків з 09.07.2003 року за № 120118797. При проведенні планової перевірки відповідача з питань дотримання вимог законодавства щодо правильності нарахування та своєчасності сплати внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття було виявлено, що за період з 01.09.2009 по 23.11.2010 загальна сума заборгованості складає 36036,80 грн.
Луганським окружним адміністративним судом були задоволені рішення від 23.11.2009 року по справі № 2а-25547/09/1270 у сумі 17385 грн., у тому числі недоїмка 16941,59 грн. та пеня 443,61 грн.; рішення від 17.01.2011 року по справі № 2а-9583/10/1270 у сумі 17073 грн.
Згідно поданого відповідачем до позивача звіту «Розрахункова відомість про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття» за 2010 рік заборгованість складає 36225,59 грн., у тому числі недоїмка 26602,64 грн., пеня 1741,23 грн. та страхові внески строк сплати яких не настав 7881,72 грн.
Доказів сплати заборгованості зі сплати страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття у добровільному порядку суду не надано.
Сума пені складає 1297,62 грн. (1741,23 грн. 443,61 грн. = 1297,62 грн.), де 1741,23 грн. пеня, що нарахована відповідачу, згідно акту перевірки від 23.11.2010 № 615; 443,61 грн. пеня, що визнана за рішенням суду по справі № 2а-25547/09/1270 від 23.11.2009 року.
Вказані обставини підтверджуються копією акту перевірки від 23.11.2010 № 615 про результати проведення планової перевірки з додатками (а.с.6-9), копією розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття» за 2010 рік (а.с.10), копією постанови Луганського окружного адміністративного суду від 23.11.2009 року по справі № 2а-25547/09/1270 (а.с.11-13), копією постанови Луганського окружного адміністративного суду від 17.01.2011 року по справі № 2а-9583/10/1270 (а.с.14-16).
За таких обставин позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги прокурора Ленінського району м. Луганська в інтересах держави в особі Луганського міського центру зайнятості до Державного підприємства «Луганськвугілля» про стягнення пені в розмірі 1297,62 грн. - задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Державного підприємства «Луганськвугілля» (91055, м. Луганськ, вул. Лермонтова, 1в, код 32473323, р/р 2600833384767 у ЛЦВ «Промінвестбанк», МФО 304308) на користь Луганського міського центру зайнятості (р/р 37170971900003, код платежу 50040100, одержувач УДК в м. Луганську, код 24046582, банк ГУДКУ у Луганській області, МФО 804013) пеню у розмірі 1297,62 грн. (одна тисяча двісті девяносто сім грн. 62 коп.).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Постанову складено в повному обсязі та підписано 06 квітня 2011 року.
СуддяО.П. Островська