Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №8.1.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
29 березня 2011 року Справа № 2а-2173/11/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Судді: Борзаниці С.В.
при секретарі: Жиленку Д.В.
за участю:
представника позивача Кривошей А.М.,
відповідач не зявився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи за адміністративним позовом Державної податкової інспекції в Станично-Луганському районі до ОСОБА_1 про стягнення податкової заборгованості,-
ВСТАНОВИВ:
14 березня 2011 року Державна податкова інспекція в Станично-Луганському районі звернулася до Луганського окружного адміністративного суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу з єдиного податку у сумі 700,52 грн., в обґрунтування якого зазначив, що ОСОБА_1 зареєстрована як фізична особа - підприємець Станично-Луганською районною державною адміністрацією Луганської області, свідоцтво НОМЕР_1 та внесена до ЄДРПОУ. Позивач перебуває на обліку в ДПІ в Станично-Луганському районі з 09.04.2009 за НОМЕР_2. Відповідачем було обрано спрощену систему оподаткування. За відповідачем рахується податковий борг з єдиного податку у сумі 700,52 грн.
Тому позивач просив стягнути з ОСОБА_1 суму 700,52 грн в рахунок погашення податкового боргу з єдиного податку.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі, наполягав на їх задоволенні, надав суду пояснення, аналогічні викладеним у позові.
Представник відповідача у судове засідання не зявився, про дату, час та місце слухання повідомлявся, причини неявки суду не відомі.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наявних у матеріалах справи доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 69-72 КАС України, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявлених вимог з огляду на наступне.
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 зареєстрована як фізична особа - підприємець Станично-Луганською районною державною адміністрацією Луганської області, свідоцтво НОМЕР_1( а.с.11) та внесена до ЄДРПОУ (а.с.13).
Відповідач як платник податків знаходиться на обліку в Державній податковій інспекції в Станично-Луганському районі з 09.04.2009 за НОМЕР_2 (а.с.12).
Згідно заяви про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності відповідачем було обрано спрощену систему оподаткування.
Згідно Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва» від 28.06.1999 № 746/99 субєкти малого підприємництва фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку.
Згідно абз.2 п. 2 Указу Президента ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць.
Згідно рішення Станично Луганської районної ради від 19.06.2007 затверджено ставки єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб. Так ставка податку по виду діяльності роздрібна торгівля встановлена у розмірі 140 грн (а.с.14).
Згідно Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва» субєкт підприємницької діяльності фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
Згідно довідки позивача від 06.01.2011 №6 станом на 06.01.2011 за приватним підприємцем ОСОБА_1 рахується заборгованість з єдиного податку в сумі 700,52 грн. Заборгованість виникла з 22.06.2009 (а.с.4).
З метою погашення вищезазначеного податкового боргу відповідачу направлено першу податкову вимогу від 27.07.2009 №1/641 та другу податкову вимогу №2/723 від 04.09.2009. Вказані вимоги відповідач не оскаржував.
До теперішнього часу відповідачем не сплачено заборгованість з єдиного податку в сумі 700,52грн.
01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства. Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Податкового кодексу України з 01.01.2011 року Закон України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» втратив чинність.
Проте, у звязку з тим, що правовідносини, щодо наслідків несплати єдиного податку виникли до набрання чинності Податковим Кодексом України, суд приходить до висновку, що в даному випадку при вирішенні питання щодо стягнення з відповідача податкової заборгованості слід застосовувати саме норми Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно з п.3 ч.1 ст.9 Закону України „Про систему оподаткування ” платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законом терміни.
Згідно із підпунктом 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до статті 6 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Враховуючи те, що відповідач за час судового розгляду справи доказів, які б спростовували доводи позивача суду не надав, у добровільному порядку податкову заборгованість з єдиного податку у розмірі 700,52 грн. не сплатив, позовні вимоги визнаються судом обґрунтованими, доведеними і такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 71, 87, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції в Станично-Луганському районі до ОСОБА_1 про стягнення податкової заборгованості задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, код ДРФО 245592201, на користь місцевого бюджету р/р 34210379700326, код платежу 18050200, одержувач УДК у Станично-Луганському районі ГУДКУ в Луганській області, код одержувача 24048187, МФО 804013 заборгованість з єдиного податку в сумі 700,52 грн. (сімсот гривень пятдесят дві копійки).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанову в повному обсязі складено та підписано 01 квітня 2011 року.
СуддяС.В. Борзаниця