Україна
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 березня 2011 року Справа № 1170/2а-436/11
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сагуна А.В. розглянувши у порядку скороченого провадження в місті Кіровограді о 14 год. 10 хв. адміністративну справу за позовом Олександрійського міськрайонного центру зайнятості в Кіровоградській області до комунального підприємства „Житлово-експлуатаційна контора №1” про стягнення штрафу,-
ВСТАНОВИВ:
Олександрійський міськрайонний центр зайнятості звернувся в суд з адміністративним позовом до комунального підприємства „Житлово-експлуатаційна контора №1” (далі КП „ЖЕК №1”), в якому просив стягнути з відповідача штраф у сумі 850, судові витрати присудити на користь держави.
Заявлені позовні вимоги обґрунтовано тим, що ході перевірки відповідача виявлено працевлаштування іноземця - громадянки Російської Федерації ОСОБА_2, без отримання дозволу на працевлаштування, чим порушено ч. 2 ст. 8 Закону України „Про зайнятість населення” та п. 2 Порядку оформлення іноземцями та особами без громадянства дозволу на працевлаштування в Україні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.11.1999 року №2028. За наслідками виявленого порушення винесено рішення про застосування економічних санкцій за порушення законодавства про зайнятість населення від 13.12.2010 року №1108-42/03347342 в сумі 850 грн. Рішення не оскаржувалось, сума штрафних санкцій не сплачена.
Враховуючи те, що протягом строку, встановленого п.3 ч.5 ст.183-2 КАС України, до суду не надійшло заперечення відповідача проти позову або ж його заява про визнання позову, суд вважає необхідним провести розгляду справи за наявними в матеріалах справи доказами.
Суд, дослідивши письмові докази, оцінивши повідомлені позивачем обставини, вважає, що адміністративний позов належить задовольнити.
Відповідно до ст.18 Закону України „Про зайнятість населення” (в редакції чинній на час виникнення правовідносин) для реалізації державної політики зайнятості населення, професійної орієнтації, підготовки і перепідготовки, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово не працюючих громадян у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, створюється державна служба зайнятості, діяльність якої здійснюється під керівництвом Міністерства праці та соціальної політики України, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.
Державна служба зайнятості складається з: Державного центру зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України, центру зайнятості Автономної Республіки Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських, районних, міськрайонних, міських і районних у містах центрів зайнятості, центрів організації професійного навчання незайнятого населення і центрів професійної орієнтації населення, інспекцій по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення.
Згідно ст. 34 вказаного Закону контроль за додержанням законодавства України про зайнятість населення здійснюється, зокрема, інспекціями служби зайнятості.
Судом встановлено, що 08 грудня 2010 року інспекцією з контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Кіровоградського обласного центру зайнятості проведено перевірку КП „ЖЕК №1” на предмет дотримання законодавства України про зайнятість населення, за результатами якої складено акт контрольного заходу від 08.12.2010 року №306 (а.с.4-5). Як вбачається з акту виявлено використання праці у період з 01 липня 1999 року по 02 вересня 1999 року громадянки Російської Федерації ОСОБА_2 без отримання дозволу на працевлаштування (4-5, 10).
Згідно ч. 2, ч. 3 ст. 8 Закону України „Про зайнятість населення” (у редакції чинній на час виникнення правовідносин) іноземці та особи без громадянства, які прибули в Україну на визначений термін, одержують право на трудову діяльність лише за наявності в них дозволу на працевлаштування, виданого державною службою зайнятості України, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України. Порядок видачі, продовження терміну дії та анулювання дозволів на використання праці іноземців та осіб без громадянства визначається Кабінетом Міністрів України.
У разі використання праці іноземців або осіб без громадянства без дозволу державної служби зайнятості України з підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності, державна служба зайнятості стягує штраф за кожну таку особу у п'ятдесятикратному розмірі неоподатковуваного мінімуму доходів громадян. Ці кошти спрямовуються до державного фонду сприяння зайнятості населення.
13 грудня 2010 року рішенням №1108-42/03347342 начальника інспекції з контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Кіровоградського обласного центру зайнятості за вказане порушення на відповідача накладено санкції у вигляді штрафу в сумі 850 грн. (а.с. 6). Відповідач рішення отримав, не оскаржив, суму штрафу не сплатив (а. с. 11).
На підставі встановлених обставин та відповідних їм правовідносин, суд дійшов висновку правомірність застосування штрафу у розмірі 850 грн., сума штрафу не сплачена, а тому підлягає стягнення.
Згідно ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст., 94, 158 163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з комунального підприємства „Житлово-експлуатаційна контора №1”, код ЄДРПОУ 03347342, розташованому по вул. Шевченка, 86, м. Олександрія, Кіровоградська область, р/р №26004000528001, банк ОВ АКБ „Надра”, МФО 323624, на користь Олександрійського міськрайонного центру зайнятості на р/р №37171303901014 в УДК в Кіровоградській області, МФО 823016, код 23095859, штраф за порушення законодавства про зайнятість населення в сумі 850 грн. (вісімсот пятдесят гривень).
Судові витрати віднести на рахунок держави.
Постанову піддати негайному виконанню.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі її апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду А. В. Сагун