Постанова № 14873711, 30.03.2011, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.03.2011
Номер справи
2а/0570/3952/2011
Номер документу
14873711
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

30 березня 2011 р. справа № 2а/0570/3952/2011

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Христофорова А.Б.

при секретаріМалій С.Ю.

за участю :

представника позивача - Асадчого М.В.,

представника відповідача - не зявився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Дзержинську до Приватного підприємства «ВИБОР СЕРВІС» про стягнення податкового боргу на суму 679,11 гривень,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Державна податкова інспекція у м. Дзержинську, звернулась до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Приватного підприємства «ВИБОР СЕРВІС» про стягнення податкового боргу на суму 679,11 гривень.

В обґрунтування позову зазначила, що станом на 09.02.2011 року за відповідачем рахується заборгованість з єдиного податку, комунального податку та податку на прибуток та на загальну суму 679,11 гривень.

Вказана заборгованість утворилась у звязку із несплатою відповідачем у встановлений законом строк узгоджених податкових зобовязань визначених податковим органом згідно прийнятих податкових повідомлень-рішень.

Зазначає, що відповідач не сплачуючи заборгованість порушує інтереси держави, тому враховуючи викладене просить задовольнити позовні вимоги.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив їх задовольнити.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився про дату час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.

З огляду на зазначені обставини суд вважає за можливе розглянути справу за відсутність представника відповідача.

Суд, заслухавши представника позивача, дослідивши та проаналізувавши матеріали справи, встановив наступне.

Згідно абз.1-2 ст. 2 Закону України „Про державну податкову службу в Україні”,- завданнями органів державної податкової служби є, зокрема здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.

Згідно п. 1 ч.1 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні”,- державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані спеціалізовані державні податкові інспекції зокрема виконують такі функції як здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів.

Відповідно до п.п. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України,- органи державної податкової служби мають право, зокрема звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно до п.п. 41.1.1. п.4.1 ст.41 Податкового кодексу України,- контролюючими органами є, зокрема органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.

Відповідно до п.п. 14.1.137 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України,- орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.

Відповідно до п.4.15 ст.41 Податкового кодексу України,- органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.

Таким чином, позивач Державна податкова інспекція у м. Дзержинську (Далі за текстом ДПІ у м. Дзержинську), - є субєктом владних повноважень, який в даних правовідносинах реалізує повноваження надані йому Податковим кодексом та Законом України „Про державну податкову службу в Україні”.

Відповідач, Приватне підприємство «ВИБОР СЕРВІС», згідно свідоцтва про державну реєстрацію, - є юридичною особою, дата проведення державної реєстрації 11.04.2007 року, з 13.04.2007 року перебуває на обліку в ДПІ у м. Дзержинську (а.с.6-8).

Як вбачається із тексту позовної заяви, заборгованість відповідача на загальну суму 679,11 гривень, утворилась у звязку із несплатою відповідачем у встановлений законом строк узгоджених податкових зобовязань, визначених податковим органом, згідно прийнятих податкових повідомлень-рішень форми «Р» від 19.07.2010 року:

№ 0005421500/0, яким відповідачу визначено податкове зобовязання з комунального податку у вигляді штрафу на суму 170,00 гривень;

№ 0005401500/0, яким відповідачу визначено податкове зобовязання з єдиного податку у вигляді штрафу на суму 340,00 гривень;

№ 0005411500/0, яким відповідачу визначено податкове зобовязання з податку на прибуток у вигляді штрафу на суму 170,00 гривень (а.с.14).

Вказані податкові повідомлення-рішення прийнято податковим органом на підставі акта перевірки про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності від 04.06.2010 року № 428/15-34686385 (а.с.9-10).

На адресу відповідача було направлено запрошення на підписання акту перевірки, але у звязку із неможливістю його вручення було складено акти про неявку посадових осіб ПП «ВИБОР СЕРВІС» для підписання акту з питань неподання податкової звітності та про неможливість його вручення (а.с.12-13).

Ввищеказані податкові повідомлення-рішення були направлені на юридичну адресу відповідача та у звязку із неможливістю вручення були розміщені на дошці податкових оголошень, про що складено відповідний акт (а.с. 15).

На адресу відповідача направлялись перша та друга податкові вимоги, але у звязку із неможливістю вручення їх також було розміщено на дошці податкових оголошень (а.с.22).

Таким чином, дії позивача передбачені ст. 6 Закону України № 2181-ІІІ «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», не призвели до погашення заборгованості перед бюджетом.

Відповідно до абз.3 п.п. 5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України № 2181-ІІІ «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»,- у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Відповідно до пп. 5.4.1 п.5.4 ст.5 ст. 4 Закону України № 2181-ІІІ «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»,- узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування”, платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані, зокрема, сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Підпунктом 1.3 ст. 1 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами” встановлено, що податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Таким чином, станом на момент розгляду справи, сума податкових зобовязань щодо якої предявлено позовні вимоги не погашена та є податковою заборгованістю.

Проте, щодо заявлених позовних вимог, суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Приписами п.п. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України передбачено право податкового органу звертатися до суду із позовом щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно до ч.2 ст.11 КАС України,- суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.

Реалізація повноважень, наданих податковому органу Податковим кодексом України, щодо захисту інтересів держави, можлива, шляхом звернення до суду з вимогами про стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Водночас резолютивна частина позовних вимог не містить вимогу про стягнення заборгованості з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника.

Згідно ч.1 п.95.3 ст.95 Податкового кодексу України,- стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Отже, для повного та всебічного захисту інтересів держави, суд виходить за межі позовних вимог, та вважає за можливе задовольнити позовні вимоги шляхом стягнення заборгованості відповідача з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу у розмірі 679,11 гривень.

Таким чином, з урахуванням вищевикладених обставин, суд приходить до висновку про задоволення позову Державної податкової інспекції у м. Дзержинську до Приватного підприємства «ВИБОР СЕРВІС» про стягнення податкового боргу на суму 679,11 гривень.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 112, 159, 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

П О С Т А Н О В И В :

Позов Державної податкової інспекції у м. Дзержинську до Приватного підприємства «ВИБОР СЕРВІС» про стягнення податкового боргу на суму 679,11 гривень, задовольнити.

Стягнути кошти Приватного підприємства «ВИБОР СЕРВІС» (85294, Донецька область, м. Дзержинськ, смт. Кірове, вул. Юності, б.9, к. 32, код ЄДРПОУ 34686385) з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу з єдиного податку у розмірі 339,11 гривень (триста тридцять девять гривень одинадцять копійок) на р/р 34210378700030 в ГУДКУ в Донецькій області, МФО 834016, отримувач УДК у м. Дзержинську.

Стягнути кошти Приватного підприємства «ВИБОР СЕРВІС» (85294, Донецька область, м. Дзержинськ, смт. Кірове, вул. Юності, б.9, к. 32, код ЄДРПОУ 34686385) з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу з комунального податку у розмірі 170,00 гривень (сто сімдесят гривень) на р/р 3321182800030 в ГУДКУ в Донецькій області, МФО 834016, отримувач УДК у м. Дзержинську.

Стягнути кошти Приватного підприємства «ВИБОР СЕРВІС» (85294, Донецька область, м. Дзержинськ, смт. Кірове, вул. Юності, б.9, к. 32, код ЄДРПОУ 34686385) з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу з податку на прибуток у розмірі 170,00 гривень (сто сімдесят гривень) на р/р 31117009700029 в ГУДКУ в Донецькій області, МФО 834016, отримувач УДК у м. Дзержинську в ГУДКУ в Донецькій області, МФО 834016, отримувач УДК у м. Дзержинську.

Постанова ухвалена у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частини у судовому засіданні 30 березня 2011 року.

Повний текст постанови буде складений 04 березня 2011 року.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Христофоров А.Б.