ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Кіровоградської області
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"12" березня 2008 р.
Справа № 17/20
Господарський суд Кіровоградської області в складі судді С.В. Таран, розглянувши у відкритому судовому засіданні 12.03.2008 року о 17 год. 35 хв. при секретарі В.В. Іванові матеріали адміністративної справи №17/20
за позовом: Державної інспекції з контролю за цінами в Кіровоградській області, м. Кіровоград
до відповідача: відкритого акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації "Кіровоградгаз", м. Кіровоград
про стягнення 17704,26 грн.
ПРЕДСТАВНИКИ:
від позивача - Хаджаєва Н.А., довіреність №345-02 від 09.02.08р., заступник начальника;
від позивача - Куницький В.В., довіреність №10-02 від 08.01.08р., головний спеціаліст-юрисконсульт сектору організаційно-аналітичної та правової роботи;
від відповідача - участі не брали.
ВСТАНОВИВ:
Державною інспекцією з контролю за цінами в Кіровоградській області подано позов про стягнення з відкритого акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації "Кіровоградгаз" до державного бюджету 17704,26 грн. економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін згідно рішення №57 від 15.11.2007р.
Відповідач участі в судовому засіданні 12.03.2008 року не брав, причини неявки в суд не повідомив, хоча належним чином сповіщений про дату, місце та час проведення судового засідання, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення №2822056 від 05.03.2008р. (а.с. 45); в своїх письмових поясненнях позовні вимоги визнав частково на суму 7476 грн. (а.с.46-48).
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників позивача, оцінивши наявні в матеріалах справи та досліджені в судовому засіданні докази, господарський суд встановив наступне.
Відповідно до Положення про державну інспекцію з контролю за цінами в Кіровоградській області, затвердженого наказом Державної інспекції з контролю за цінами №9 від 29.03.2001 р., державна інспекція з контролю за цінами в Кіровоградській області є територіальним органом державної інспекції з контролю за цінами у складі Міністерства економіки України і підпорядковується їй.
Згідно статті 13 Закону України "Про ціни і ціноутворення" державний контроль за цінами здійснюється при встановленні і застосуванні державних фіксованих та регульованих цін і тарифів.
Контроль за додержанням державної дисципліни цін здійснюється органами, на які ці функції покладено Урядом України.
Пунктом 3 Положення про державну інспекцію з контролю за цінами в Кіровоградській області визначено, що основним завданням державної інспекції з контролю за цінами в Кіровоградській області є організація та здійснення контрольно - наглядових функцій з питань додержання центральними та місцевими органами виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями вимог формування, встановлення та застосування цін і тарифів.
Державна інспекція з контролю за цінами в Кіровоградській області відповідно до правил статті 14 Закону України "Про ціни і ціноутворення" та п.п.5 п.5 Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами має право приймати рішення про вилучення до відповідного бюджету сум всієї необґрунтовано одержаної підприємством, установою, організацією виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та штрафу у двократному її розмірі, а також звертатись з позовами до судів про стягнення з підприємств, установ та організацій сум у разі невиконання ними рішень державних інспекцій з контролю за цінами.
Посадовими особами позивача за завданням прокуратури Кіровоградської області з питання додержання державної дисципліни цін при формуванні та застосуванні тарифів на транспортування та постачання природного газу розподільчими мережами ВАТ "Кіровоградгаз" та їх економічної обґрунтованості було проведено перевірку відкритого акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації "Кіровоградгаз" щодо додержання державної дисципліни цін по газопостачанню та газифікації за період з лютого місяця по жовтень місяць 2007 року.
За наслідками даної перевірки було складено акт №972 від 13.11.2007р., в якому зафіксовано порушення відкритим акціонерним товариством по газопостачанню та газифікації "Кіровоградгаз" державної дисципліни цін, а саме: за період з 18.06.2007 року по 22.08.2007 року структурними підрозділами відповідача було реалізовано скраплений газ для потреб населення по роздрібній ціні, яку сформовано з перевищенням торговельної надбавки 55 % до ціни придбання його на спеціалізованому аукціоні та витрат по транспортуванню до пункту зливу, а також порушення відповідачем державної дисципліни цін при застосуванні цін на скраплений газ, який реалізується ВАТ "Кіровоградгаз" для побутових потреб (а.с.15-19).
На підставі вказаного акту заступником начальника державної інспекції з контролю за цінами в Кіровоградській області винесено рішення від 15.11.2007р. №57 про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін (а.с.12), згідно якого на підставі статті 14 Закону України "Про ціни і ціноутворення" вирішено вилучити у відкритого акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації "Кіровоградгаз" у доход державного бюджету 5901,42 грн. додатково отриманої відповідачем виручки та 11802,84 грн. штрафу за вказане порушення.
Рішення про застосування фінансових санкцій відповідачеві надіслано 16.11.2007р. та отримано ним 19.11.2007 р. (а.с. 14).
На вимогу господарського суду Кіровоградської області відповідачем не подано доказів оскарження рішення №57 від 15.11.2007р. про застосування фінансової санкції в сумі 17704,26 грн. за порушення державної дисципліни цін.
За повідомленням представників позивача вказане рішення в передбаченому чинним законодавством порядку відповідачем не оскаржувалось (а.с.50-53).
Оскільки докази сплати фінансових санкцій в повному обсязі в матеріалах справи відсутні, позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 160, 162, 163, частинами 1-4 статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, пунктом 6 "Прикінцевих та перехідних положень" Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги задовольнити повністю.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації "Кіровоградгаз" (25006, м. Кіровоград, вул. Володарського, 67, р/р 26000300050554 в ОД УСБ м. Кіровограда, МФО 323293, код 03365222) в дохід Державного бюджету (р/р 31112106700002, одержувач коштів – УДК у м.Кіровоград, код одержувача – 24145329, код бюджетної класифікації – 21081100, банк одержувача – ГУДК у Кіровоградській області, МФО 823016) – 17704 грн. 26 коп. економічних санкцій.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через господарський суд Кіровоградської області. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, і копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови виготовлено 14.03.2008 р.
Суддя
С.В. Таран