ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
_______________
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"22" лютого 2008 р. Справа №20/9264-А
за позовом Старокостянтинівського міжрайонного прокурора в інтересах держави та органу державного управління, який її уособлює - Старокостянтинівської об'єднаної державної податкової інспекції, м. Старокостянтинів
до сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Новий шлях", с. Ілляшівка Старокостянтинівського району
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - головне управління державного казначейства України у Хмельницькій області, м. Хмельницький
про стягнення 1375,00 грн. заборгованості
Суддя
Секретар судового засідання Малінковський Г. М.
Представники сторін:
позивача - Вонсович М. М. за довіреністю № 5 від 22.01.2008 р.;
відповідача - не з'явився;
третьої особи - Овчарук А. С. за довіреністю від 09.01.2008 р.;
за участю прокурора відділу прокуратури області Котика І. О.
Суть спору:
Прокурор звернувся до суду з адміністративним позовом про стягнення з відповідача - сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Новий шлях", с. Ілляшівка Старокостянтинівського району, на користь позивача - Старокостянтинівської об'єднаної державної податкової інспекції, м. Старокостянтинів, 1375,00 грн. простроченої реструкторизованої заборгованості по бюджетній позичці за постановами Кабінету Міністрів України № 220 від 26.02.1998 р. "Про фінансове забезпечення підготовки до проведення весняно - польових робіт в 1998 році" та № 1953 від 10.12.1998 р. "Про забезпечення сільськогосподарських товаровиробників матеріально-технічними та фінансовими ресурсами в 1999 році" та укладених між сторонами угод від 06.11.1998 р. "Про надання та проведення фінансової допомоги для забезпечення підготовки техніки для проведення весняно - польових робіт в 1998 році" та від 16.02.1999 р. "Про надання та проведення фінансової допомоги для забезпечення підготовки техніки для проведення весняно - польових робіт в 1999 році".
Повноважний представник позивача у судових засіданнях 23.01.2008 р., 11.02.2008 р. та 22.02.2008 р. позовні вимоги підтримав.
Відповідач, не зважаючи на належне повідомлення про дату, час та місце засідань суду, явку повноважного представника не забезпечив, вимог ухвал суду від 20.12.2007 р., 23.01.2008 р., 11.02.2008 р. не виконав, письмового заперечення проти позовних вимог суду не надав.
Прибулий у судові засідання представник третьої особи просив суд задоволити заявлений позивачем позов та стягнути з сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Новий шлях", с. Ілляшівка Старокостянтинівського району в дохід державного бюджету 1375,00 грн. (письмове пояснення № 12-14/719 від 11.02.2008 р.).
Розглядом наявних в справі матеріалів судом встановлено наступне:
У відповідності до доповнення до Статуту сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Новий шлях", с. Ілляшівка Старокостянтинівського району (затверджене рішенням зборів засновників сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Новий шлях", с. Ілляшівка, протокол № 2 від 21.04.2000 р. та зареєстроване Старокостянтинівською районною державною адміністрацією 25.04.2000 р.) останній є правонаступником реорганізованої селянської спілки "Ілляшівка", усіх майнових і особистих немайнових, в тому числі всіх трудових прав і обов'язків.
На виконання постанови Кабінету Міністрів України № 220 від 26.02.1998 р. "Про фінансове забезпечення підготовки до проведення весняно - польових робіт в 1998 році" між відділенням Державного казначейства у Старокостянтинівському районі, м. Старокостянтинів та селянською спілкою "Ілляшівка", с. Ілляшівка Старокостянтинівського району укладено угоду від 06.11.1998 р. "Про надання та проведення фінансової допомоги для забезпечення підготовки техніки для проведення весняно - польових робіт в 1998 році".
Окрім того, на виконання постанови Кабінету Міністрів України № 1953 від 10.12.1998 р. "Про забезпечення сільськогосподарських товаровиробників матеріально-технічними та фінансовими ресурсами в 1999 році" між відділенням Державного казначейства у Старокостянтинівському районі, м. Старокостянтинів та селянською спілкою "Ілляшівка", с. Ілляшівка Старокостянтинівського району укладено угоду від 16.02.1999 р. "Про надання та проведення фінансової допомоги для забезпечення підготовки техніки для проведення весняно - польових робіт в 1999 році".
Укладені угоди підписано представниками та скріплено печатками сторін. Згідно п. 4 угод договори вступили в дію з моменту підписання сторонами і діють до повного виконання сторонами своїх зобов’язань.
На виконання вказаних вище угод відділенням державного казначейства надало, а селянською спілкою "Ілляшівка" прийнято за угодою від 06.11.1998 р. на умовах повернення до 01.10.1998 р. - 2000,00 грн. (платіжні доручення № 1531 та № 1532 від 09.11.1998 р.) та за угодою від 16.02.1999 р. на умовах повернення до 01.10.1999 р. - 1000,00 грн. (платіжне доручення № 1 від 16.02.1999 р.)
При цьому, за п.п. 3.2 п. 3 угод відповідач зобов’язався забезпечити повне повернення фінансової допомоги у сумі 2000,00 грн. - до 01.10.1998 р. та 1000,00 грн. - до 01.10.1999 р.
Згідно вимог Закону України "Про врегулювання заборгованості за бюджетними позичками, наданими державним та іншим сільськогосподарським підприємствам усіх форм власності і господарювання через обслуговуючі, заготівельні і переробні підприємства, та реструктуризацію заборгованості зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) переробних підприємств агропромислового комплексу" № 2237 від 18.01.2001 р. заборгованість сільгосптоваровиробників по фінансовим допомогам реструкторизовано на 8 років з виплатою щороку рівними частинами починаючи з 01.01.2004 р.
Так, відповідно до Переліку підприємств та сум заборгованості, що підлягають урегулюванню, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики України № 139 від 22.05.2002 р. та Порядку визначення переліку підприємств та урегулювання відповідних сум заборгованості за бюджетними позичками, наданими державним та іншим сільськогосподаорським підприємствам усіх форм власності і господарювання через обслуговуючі, заготівельні і переробні підприємства, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики України № 207/335 від 11.07.2001 р. заборгованість сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Новий шлях", с. Ілляшівка Старокостянтинівського району реструктуризовано згідно їз розпорядженням Кабінету Міністрів України № 186-р від 03.04.2002 р. по Старокостянтинівському району на 8 років з виплатою щороку рівними частинами, починаючи з 01.01.2004 р., згідно графіків погашення сум заборгованостей, реструктуризованих згідно їз розпорядженням Кабінету Міністрів України від 03.04.2002 р. № 186-р по Старокостянтинівському району.
Проте, внаслідок невиконання сільськогосподарським товариства з обмеженою відповідальністю "Новий шлях" своїх зобов'язань по поверненню бюджетної позички, станом на 10.10.2007 р. прострочена заборгованість відповідача по бюджетній позичці за постановою Кабінету Міністрів України № 220 від 26.02.1998 р. "Про фінансове забезпечення підготовки до проведення весняно - польових робіт в 1998 році" склала 916,64 грн., за постановою № 1953 від 10.12.1998 р. "Про забезпечення сільськогосподарських товаровиробників матеріально-технічними та фінансовими ресурсами в 1999 році" - 458,36 грн., всього 1375,00 грн. (підписаний керівником та скріплений печаткою відповідача акти звірки)
Відмова відповідача сплатити суму простроченої заборгованості по бюджетній позичці у розмірі 1375,00 грн. у добровільному порядку стала підставою для звернення прокурора з позовною заявою в інтересах позивача до суду.
Досліджуючи наявні в матеріалах справи докази, наведені доводи та міркування, оцінюючи їх в сукупності, судом враховується наступне.
Надання бюджетної позички (фінансової допомоги) передбачено постановами Кабінету Міністрів України № 220 від 26.02.1998 р. "Про фінансове забезпечення підготовки до проведення весняно - польових робіт в 1998 році" та № 1953 від 10.12.1998 р. "Про забезпечення сільськогосподарських товаровиробників матеріально-технічними та фінансовими ресурсами в 1999 році".
Як вбачається з вищезазначених доказів (платіжні доручення, акт звірки), наданих в матеріали справи, відповідачу надано фінансову допомогу, яка не погашена, у т. ч. після реструктуризації. Доказів про погашення останньої відповідачем не надано.
Згідно п. 11 ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Згідно ч. 4 ст.17 Бюджетного кодексу України у разі невиконання юридичними особами своїх зобов’язань щодо погашення та обслуговування наданих на умовах повернення кредитів, залучених державою або під державні гарантії, інших гарантованих державою зобов’язань, та стягнення заборгованості перед Державним бюджетом України з наданих підприємствам та організаціям позичок із державного бюджету, позичок, наданих за рахунок коштів, залучених державою або під державні гарантії, плати за користування цими позичками органи стягнення застосовують механізм стягнення цієї заборгованості у порядку, передбаченому законом про стягнення не внесених у строк податків та неподаткових платежів, включаючи погашення такої заборгованості за рахунок майна божника.
Згідно ст. 2 Закону України „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” органом стягнення є податковий орган.
Згідно ч. 1 ст. 21 Закону України “ Про Державний бюджет України на 2007 рік “ визнано в 2007 році органи державної податкової служби України органами стягнення простроченої заборгованості юридичних осіб перед державою за кредитами, залученими державою або під державні гарантії, та бюджетними позичками.
За таких обставин, позовні вимоги обґрунтовані матеріалами справи, відповідають чинному законодавству та підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст.4, 14, 69-71, 86, 104, 158-163, 167, 254-255, п.6 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В :
Позов Старокостянтинівського міжрайонного прокурора в інтересах держави та органу державного управління, який її уособлює - Старокостянтинівської об'єднаної державної податкової інспекції, м. Старокостянтинів до сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Новий шлях", с. Ілляшівка Старокостянтинівського району, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - головне управління державного казначейства України у Хмельницькій області, м. Хмельницький, про стягнення 1375,00 грн. заборгованості простроченої заборгованості по бюджетних позичках задоволити.
Стягнути з сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Новий шлях" (с. Ілляшівка, Старокостянтинівського району, код 03789666) на користь Старокостянтинівської об'єднаної державної податкової інспекції (м. Старокостянтинів, вул. Красовського, 4, код 33965291) 1375,00 (одна тисяча триста сімдесят п'ять гривень 00 копійок) простроченої заборгованості по бюджетних позичках.
Згідно ст.ст. 185-186 КАС України сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції.
Згідно ст. 254 КАС України Постанова, якщо інше не встановлено КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи
Суддя
Віддрук. 6 прим.:
1 –до справи,
2 –позивачу,
3 –відповідачу,
4,5 –прокуратурі,
6 - третій особі.