Рішення № 1484704, 26.02.2008, Господарський суд Хмельницької області

Дата ухвалення
26.02.2008
Номер справи
8/5472
Номер документу
1484704
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98

_______________

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"26" лютого 2008 р.

Справа № 8/5472

За позовом Прокурор Ізяславського району в інтересах держави в особі Ізяславська районна державна адміністрація м. Ізяслав до 1. Ізяславської міської Ради м. Ізяслав

2. приватного підприємства "ТЕОйФІЛІЯ" м. Ізяслав

про 1. визнання недійсним рішення п'ятої сесії Ізяславської міської ради від 09.08.06р. "Про надання дозволу на продаж об'єктів комунальної власності";

2. визнання недійсним рішення десятої сесії Ізяславської міської ради 23 скликання від 24.12.99р. "Про виділення приміщення по вул. Грушевського, 15 в оренду";

3. визнання недійсним договору купівлі-продажу будівлі по вул. Грушевського, 15 від 29.12.06р.;

4. зобов'язання передати приміщення по вул. Грушевського, 15 на баланс СЗОШ I-III ступенів № 5 для використання в освітніх цілях.

Суддя

Представники сторін:

Позивача : 1. Голудзяк Н.О. - за дорученням № 02-09-1239/2007 від 27.08.07р.;

2. не з'явився;

Відповідача : 1. Хомяк О.А. - заступник міського голови;

2. Кедрун Л.С. - за довіреністю № 45 від 27.08.07р.;

від прокуратури: Шкадько В.В. - прокурор відділу облпрокуратури;

Шугра Ю.В. - помічник прокурора Ізяславської районної прокуратури.

Суть спору: прокурор в інтересах позивача у позовній заяві просить суд: визнати недійсним рішення п'ятої сесії Ізяславської міської ради від 09.08.06р. "Про надання дозволу на продаж об'єктів комунальної власності"; визнати недійсним рішення десятої сесії Ізяславської міської ради 23 скликання від 24.12.99р. "Про виділення приміщення по вул. Грушевського, 15 в оренду"; визнати недійсним договір купівлі-продажу будівлі по вул. Грушевського, 15 від 29.12.06р.; зобов'язати Із'яславську міську раду передати приміщення по вул. Грушевського, 15 на баланс СЗОШ І-ІІІ ступенів №5 м. Ізяслав для використання в освітніх цілях.

У доповненнях до позовної заяви та додаткових поясненнях стосовно позовних вимог прокуратурою надано нормативно-правове обгрунтування кожної окремо позовної вимоги та зміст позовних вимог щодо кожного відповідача окремо. Так, щодо визнання недійсним договору купівлі-продажу будівлі по вул. Грушевського, 15 від 29.12.2006 року, зазначається, що вказане приміщення було відчужене Ізяславською міською радою з грубими порушенням вимог законодавства щодо порядку приватизації, та зокрема, порядку приватизації об'єктів групи Ж.

Вимоги стосовно визнання недійсним рішення п'ятої сесії Ізяславської міської ради від 09.08.2006 року "Про надання дозволу на продаж об'єктів комунальної власності" обгрунтовауються тим, що в порушення вимог чинного законодавства, будівля по вул. Грушевського, 15 взагалі не включена до переліку об'єктів комунальної власності, які підлягають приватизації. Крім того, відчуження приміщення по вул. Грушевського, 15 не погоджувалось Ізяславською райдержадміністрацією, як того вимагає Порядок, в зазначені строки інформація про майбутній продаж вказаного об'єкта в місцевій пресі оприлюднена не була, так само інформація про викуп будівлі по вул. Грушевського, 15 в місцевій пресі також не друкувалась. На думку прокуратури міською радою прийнято рішення про надання дозволу на продаж об'єкта комунальної власності по вул. Грушевського, 15 з грубими порушеннями норм чинного законодавства щодо порядку приватизації об'єктів комунальної власності.

Вимоги щодо визнання недійсним рішення десятої сесії Ізяславської міської ради 23 скликання від 24.12.1999 року "Про виділення приміщення по вул. Грушевського, 15 в оренду" обгрунтовуються тим, що приміщення по вул. Грушевського, 15 до 1999 року використовувалось виключно як приміщення дитячого садка № 4 "Теремок". Рішення про реорганізацію або ліквідацію дошкільного навчального закладу дитячий ясла-садок № 4, а також рішення про зміну цільового призначення приміщення по вул. Грушевського, 15 Ізяславською міською радою не приймалось. Таким чином прокурор стверджує, що міською радою прийнято рішення про виділення об'єкта комунальної власності по вул. Грушевського, 15 в оренду з грубими порушеннями норм чинного законодавства в частині повноважень сесії ради щодо скасування розпорядження міського голови, виділення приміщення в оренду особі, не яка клопотала про надання в оренду вказаного приміщення, а також порушення вимог щодо виключного використання приміщення дитячого садка в освітніх цілях.

Щодо зобов'язання Ізяславської міської ради передати приміщення по вул. Грушевського, 15 на баланс СЗОШ І-ІІІ ступенів № 5 м. Ізяслав для використання в освітніх цілях, то згідно ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", міська рада не наділена компетенцією скасовувати, відміняти розпорядження міського голови, а згідно Законів України "Про освіту", "Про дошкільну освіту" об'єкти освіти і науки, що фінансуються з бюджету, а також підрозділи, технологічно пов'язані з навчальним та науковим процесом, не підлягають приватизації, перепрофілюванню або використанню не за призначенням, а також майно, що є державною або комунальною власністю (земельні ділянки, будівлі, споруди, обладнання тощо), придбання чи відокремлення якого призначене для здобуття дітьми дошкільної освіти використовуються виключно із зазначеною метою.

Відповідач-1 - Ізяславська міська рада у письмових запереченнях на позов, повноважні представники у судовому засіданні проти заявлених позовних вимог заперечують, вважають їх безпідставними, необгрунтованими. Як стверджує відповідач-1, дитячий садок ясла №4 перебував на балансі Ізяславської міської ради. Згідно розпорядження міського голови № 6 від 28.01.1999 року та акту від 14.12.1999 року був переведений у дошкільний комплекс в зв'язку з аварійністю будівлі. Вищевказане приміщення за адресою вул. Грушевського, 15 на баланс СЗОШ 1-ІІІ ступенів № 5 не передавалось, а постійно перебувало на балансі Ізяславської міської ради. Крім того відповідач-1 звертає увагу на те, що дане приміщення було об'єктом права комунальної власності. А тому всі питання купівлі-продажу даного майна відповідно до ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" вирішуються сесією міської ради. Тому погоджувати продаж даного об'єкту з Ізяславської районною державною адміністрацією згідно до вимог чинного законодавства необхідності немає. Крім того 22.03.2006 року за вих. № 242-06 на адресу Ізяславської міської ради надійшов припис прокуратури Ізяславського району про усунення порушень вимог законодавства про власність. В даному приписі було вказано, що виключно на пленарних засіданнях міської ради вирішуються питання прийняття рішень щодо відчуження відповідно до закону комунального майна. Було приписано усунути виявлені порушення Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" шляхом винесення даного питання про продаж на розгляд сесії, а винних осіб притягнути до передбаченої законом відповідальності.

Відповідач - 2 - ПП "ТЕО й ФІЛІЯ" відхиляє позовні вимоги. Свої заперечення обгрунтовує наступним: приватне підприємство „ТЕОйФІЛІЯ" на підставі рішення 25 сесії Ізяславської міської ради 4 скликання від 21.07.2005 року орендувало не будівлю закладу освіти по вул. Грушевського, 15 в м. Ізяславі, а стоматологічний кабінет, що підтверджується п.1 рішення сесії від 21.07.2005 року; п.1.1 Договору оренди від 22.07.2007 року, рішення виконкому Ізяславської міської ради від 28.02.2000 року №27 „Про надання дозволу на проведення реконструкції та виготовлення проектно-кошторисної документації приміщення по вул. Грушевського, 15" та від 27.02.2001 року №19 „Про затвердження акту державної технічної комісії по прийняттю закінченого об'єкта - реконструкція орендованого будинку в м. Ізяславі по вул. Грушевського, 15 під приватний стоматологічний кабінет підприємця Климчука В. В." і до прийняття Верховною радою України Закону України „Про дошкільну освіту" від 11.07-2001 року №2628-111, яким і були затверджені обмеження на реорганізацію або ліквідацію дошкільних навчальних закладів. Дитячий ясла-садок №4 в м.Ізяславі не був ліквідований або реорганізований, а в зв'язку з аварійністю будівлі був переведений в спеціально обладнаний дошкільний комплекс, що підтверджується актом від 14.12.1999 року та розпорядженням міського голови №6 від 28.01-1999 року. Відповідач-2 стверджує, що будівля №15 по вул. Грушевського в м. Ізяславі на баланс СЗОШ І-ІІІ ступенів №5 ніколи не передавалась, так як згідно вимог п.30, 31 ст.26 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні" дане питання віднесено виключно до компетенції міської ради, а не міського голови і дане рішення сесією не приймалось, акт прийому-передачі не складався. Вказана будівля була об'єктом права комунальної власності, а тому всі питання її відчуження (приватизації) регулюються п.30 ст. 26 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні", п.7 ст.7 Закону України „Про приватизацію державного майна", ч.4 п.4 Інформаційного листа Вищого арбітражного суду України від 25.04-2001 року №01-8/500 „Про деякі питання практики застосування у вирішенні спорів законодавства про приватизацію державного майна" і не потребують погодження з місцевими органами виконавчої влади. За таких обставин відповідач -2 вважає, що ним не порушено жодної законодавчої норми під час оренди і викупу будівлі та просить відмовити у задоволенні позову.

Розглядом матеріалів справи встановлено:

Проведеною прокуратурою Ізяславського району перевіркою встановлено, що рішенням Ізяславської міської ради п'ятої сесії 5 скликання від 09.08.2006 року надано дозвіл на продаж об'єкта комунальної власності по вул. Грушевського, 15, на підставі якого в подальшому укладено договір купівлі-продажу зазначеної будівлі по вул. Грушевського, 15.

12.04.2006 року до Ізяславської міської ради надійшла заява від директора ПП "ТЕО й ФІЛІЯ" Климчук А.С. з проханням включити до переліку об'єктів комунальної власності для приватизації шляхом викупу попередньо орендовану будівлю за адресою: м. Ізяслав, вул. Грушевського, 15.

Як вбачається з матеріалів справи, будівля по вул. Грушевського, 15 до 1999 року використовувалась як приміщення дитячого садка № 4 "Теремок". Згідно розпорядження міського голови № 6 від 28.01.1999 року дитячий садок № 4 переведено в приміщення по вул. Шевченка, 38, а вивільнене приміщення по вул. Грушевського передано на баланс СЗОШ І-ІІІ ступенів № 5 для використання як учбові приміщення початкових класів.

Пункт 3 розпорядження міського голови № 6 від 28.01.1999 року про передачу на баланс СЗОШ І-ІІІ ступенів № 5 приміщення по вул. Грушевського використання як учбові приміщення початкових класів був відмінений рішенням десятої сесії Ізяславської міської ради 23 скликання від 24.12.1999 року.

На підставі клопотання приватного підприємця Климчука Віталія Валентиновича зазначеним рішенням сесії міської ради приміщення по вул. Грушевського, 15 виділено в оренду підприємцю Климчуку Віталію Володимировичу.

29.12.2006 р. між Ізяславською міською радою та приватним підприємством "ТЕОйФІЛІЯ" був укладений договір купвлі-продажу, відповідно до якого Ізяславська міська рада продала, а приватне підприємство "ТЕОйФІЛІЯ" придбало належний Ізяславській міській раді на праві комунальної власності будинок з двома прибудовами та верандою за №15, що знаходиться по вул. Грушевського в м. Ізяслав. Основна площа відчужуваного будинку становить 154,5 кв.м. Продаж будинку, згідно рішення міської ради від 09.08.2006 року, вчиняється за 63 594,00 грн. Право власності на відчужуваний будинок у покупця виникає з моменту державної реєстрації договору. Вказаний договір 29.12.2006 р. посвідчено приватним нотаріусом Ізяславського районного нотаріального округу Дацишиним О. М., зареєстровано в реєстрі під № 3107.

Прокурор Ізяславського району, вважаючи, що продаж будівлі за вказаною адресою проведений з грубим порушенням норм чинного законодавства, суперечить інтересам суспільства, звернувся до суду з позовом про визнання недійсним рішення п'ятої сесії Ізяславської міської ради від 09.08.06р. "Про надання дозволу на продаж об'єктів комунальної власності"; визнання недійсним рішення десятої сесії Ізяславської міської ради 23 скликання від 24.12.99р. "Про виділення приміщення по вул. Грушевського, 15 в оренду"; визнання недійсним договір купівлі-продажу будівлі по вул. Грушевського, 15 від 29.12.06р. та просить суд зобов'язати Ізяславську міську раду передати приміщення по вул. Грушевського, 15 на баланс СЗОШ І-ІІІ ступенів №5 м. Ізяслав для використання в освітніх цілях.

Дослідивши та вивчивши матеріали справи, перевіривши правильність посилання прокурора на норми процесуального права судом враховується наступне.

Відповідно до ч. 2 ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

Пункт 1 ч. 1 ст. 3 КАС України встановлює, що справа адміністративної юрисдикції (адміністративна справа) - передана на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Згідно пункту 7 цієї ж статті суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Позивачем відповідно до п. 8 ст. 3 КАС України - є особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано адміністративний позов до адміністративного суду, а також суб'єкт владних повноважень, на виконання повноважень якого подана позовна заява до адміністративного суду, а відповідачем (п. 9 ст. 3 КАС України) - суб'єкт владних повноважень, а у випадках передбачених законом, й інші особи до яких звернена вимога позивача.

Відповідно до ст. 2 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" місцеве самоврядування в Україні - це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста - самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.

Місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.

Щодо частини позовних вимог про визнання недійсним рішення п'ятої сесії Ізяславської міської ради від 09.08.06р. "Про надання дозволу на продаж об'єктів комунальної власності" та визнання недійсним рішення десятої сесії Ізяславської міської ради 23 скликання від 24.12.99р. "Про виділення приміщення по вул. Грушевського, 15 в оренду", Ізяславська міська рада є органом місцевого самоврядування, що представляє відповідну територіальну громаду та здійснює від її імені та в її інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" та іншими законами (ч. 1 ст. 10 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні"). Виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи.

Оскільки при прийнятті вказаних вище рішень Ізяславська міська рада здійснювала (реалізувала) владні управлінські функції, то даний спір повинен розглядатись із урахуванням наведених вище норм за приписами КАС України.

За таких обставин провадження у справі в частині визнання недійсним рішення п'ятої сесії Ізяславської міської ради від 09.08.06р. "Про надання дозволу на продаж об'єктів комунальної власності" та визнання недійсним рішення десятої сесії Ізяславської міської ради 23 скликання від 24.12.99р. "Про виділення приміщення по вул. Грушевського, 15 в оренду" належить припинити у відповідності до п.1 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України.

Розглянувши вимоги щодо визнання недійсним договору купівлі-продажу будівлі по вул. Грушевського, 15 від 29.12.2006 р., судом враховується наступне. У відповідності до ст. 203 Цивільного кодексу України, зміст правочину не може суперечити цьому Кодексу, іншим актам цивільного законодавства, а також моральним засадам суспільства. Згідно ст. 215 ЦК України підставою недійсності правочину є недодержання в момент вчинення правочину стороною (сторонами) вимог, які встановлені частинами першою - третьою, п'ятою та шостою статті 203 цього Кодексу.

Відповідно до положень закону України "Про приватизацію державного майна", зокрема п. 4 ст. 3, відчуження майна, що є у комунальній власності регулюється положеннями цього Закону, інших законів з приватизації і здійснюється органами місцевого самоврядування. Тобто, реалізуючи приписи п. 30 ст. 26, п. 4,5 ст. 60 Закону України "Про місцеве самоврядування" Ізяславська міська рада повинна була дотримуватись вимог Закону України "Про приватизацію державного майна". У п. 7 ст. 7 вказаного закону зазначено, що продаж майна, що є у комунальній власності, здійснюють органи, створювані відповідними місцевими радами. Зазначені органи діють у межах повноважень, визначених відповідними місцевими радами, та є їм підпорядкованими, підзвітними і підконтрольними.

Порушення встановленого законодавством порядку приватизації або прав покупців є підставою для визнання недійсним договору купівлі-продажу об'єкта приватизації в порядку, передбаченому законодавством України.

Відповідно до п.2 ст.2 Закону України «Про приватизацію державного майна», приватизація здійснюється на основі таких принципів, зокрема, законності, повного, за своєчасного та достовірного інформування громадян про порядок приватизації та відомості про об'єкти приватизації. Законом України «Про державну програму приватизації»№ 1723-ІП від 18.05.2000 року затверджено Державну програму приватизації на 2000-2002 роки, яка діє до затвердження чергової Державної програми приватизації, та в якій у п. 5 якої вказано, що з метою раціонального та ефективного застосування способів приватизації відповідно до вказаної Програми здійснена класифікація об'єктів приватизації. Об'єкти охорони здоров'я, освіти, культури, мистецтва та преси, фізичної культури і спорту, телебачення та радіомовлення, видавничої справи, а також об'єкти санаторно-курортних закладів, профілакторії, будинки і табори відпочинку Програмою віднесені до об'єктів групи Ж.

Пунктом 2.5 Положення про порядок приватизації об'єктів групи Ж, затвердженого наказом Фонду державного майна України № 1693 від 14.08.2000 року передбачено, що державні органи приватизації формують переліки об'єктів групи Ж, що підлягають приватизації. Перелік повинен містити: назву об'єкта, його місцезнаходження, спосіб приватизації, умови приватизації - збереження профілю діяльності або відомості щодо можливого перепрофілювання. Сформований перелік, але не затверджений органом приватизації, разом з документами, які містять пропозиції щодо подальшого використання об'єктів подається на погодження відповідній державній адміністрації, на території якої розташований об'єкт. Крім того, згідно п. 2.11 вказаного Положення з метою залучення потенційних покупців, вивчення попиту на конкретний об'єкт приватизації та для забезпечення інформаційної відкритості процесу приватизації переліки о6'єктів, що підлягають приватизації, публікуються в інформаційних бюлетнях органів приватизації, місцевій пресі. Зазначена інформація публікується протягом 20 днів з дня затвердження переліку.

Згідно п.2 ст. 11 Закону України "Про приватизацію невеликих державних підприємств малу приватизацію)", інформація про здійснення викупу об'єкта приватизації публікується в інформаційних бюлетенях органів приватизації, місцевій пресі, інших друкованих виданнях, визначених органами приватизації, протягом 15 календарних днів з дня укладення договору купівлі-продажу. Відповідно до п. 16 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" голова міської ради укладає від імені територіальної громади, ради та її виконавчого комітету договори відповідно до законодавства, а з питань, віднесених до виключної компетенції ради, подає їх на затвердження відповідної ради.

В даному випадку, рішенням 2 сесії Ізяславської міської ради від 06.06.2006 року "Про включення до переліку об'єктів комунальної власності, що підлягають продажу»не визначено спосіб та умови відчуження об'єктів, перелік не погоджувався Ізяславською райдержадміністрацією, в передбачені строки перелік об'єктів, що підлягають приватизації в місцевій пресі оприлюднений не був, інформація про викуп будівлі по вул. Грушевського, 15 в місцевій пресі також не опубліковувалась, договір купівлі-продажу будівлі колишнього дитячого садка № 4 на затвердження міській раді не подавався та нею не затверджувався.

У відповідності до ч. 6 ст. 29 Закону України "Про приватизацію державного майна" порушення встановленого законодавством порядку приватизації або прав покупців є підставою для визнання недійсним договору купівлі-продажу об'єкта приватизації в порядку, передбаченому законодавством України.

За таких обставин, враховуючи викладене, суд вважає за належне визнати недійсним договір купівлі-продажу будівлі по вул. Грушевського, 15 від 29.12.2006 р., оскільки останній було укладено з порушенням норм чинного законодавства.

Розглянувши вимоги стосовно зобов'язання передати приміщення по вул. Грушевського, 15 на баланс СЗОШ I-III ступенів № 5 для використання в освітніх цілях судом враховується, що відповідно до приписів статті 1 Закону України „Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” бухгалтерський облік це процес виявлення, вимірювання, реєстрації, накопичення, узагальнення, зберігання та передачі інформації про діяльність підприємства зовнішнім та внутрішнім користувачам для прийняття рішень. Фінансова звітність - бухгалтерська звітність, що містить інформацію про фінансове становище, результати діяльності та рух грошових коштів підприємства за звітний період.

Стаття 2 Закону України „Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” вказує, що цей Закон поширюється на всіх юридичних осіб, створених відповідно до законодавства України, незалежно від їх організаційно-правових форм і форм власності, а також на представництва іноземних суб'єктів господарської діяльності (далі - підприємства), які зобов'язані вести бухгалтерський облік та подавати фінансову звітність згідно з законодавством.

Балансом є звіт про фінансовий стан підприємства, який відображає на певну дату його активи, зобов’язання і власний капітал.

Відповідно до п.1 ст. 9 Закону України „Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” передбачено, що підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій.

Виходячи зі змісту визначення понять „бухгалтерський облік”, „фінансова звітність” та „баланс” і оцінюючи вимоги позивача через призму цих визначень, суд вважає, що у задоволенні позову у цій частині належить відмовити.

Судові витрати належить покласти на відповідачів у рівних частинах у зв'язку з задоволенням позовних вимог.

Керуючись ст.ст. 44, 49, п. 1 ст. 80, ст. ст. 82, 84, 116 Господарського процесуального кодексу України, суд –

в и р і ш и в:

Позов прокурора Ізяславського району в інтересах держави в особі Ізяславської районної державної адміністрації м. Ізяслав та відділу освіти Ізяславської районної держадміністрації м. Ізяслав до Ізяславської міської Ради м. Ізяслав, приватного підприємства "ТЕОйФІЛІЯ" м. Ізяслав про визнання недійсним рішення п'ятої сесії Ізяславської міської ради від 09.08.06р. "Про надання дозволу на продаж об'єктів комунальної власності"; визнання недійсним рішення десятої сесії Ізяславської міської ради 23 скликання від 24.12.99р. "Про виділення приміщення по вул. Грушевського, 15 в оренду"; визнання недійсним договору купівлі-продажу будівлі по вул. Грушевського, 15 від 29.12.06р.; зобов'язання передати приміщення по вул. Грушевського, 15 на баланс СЗОШ I-III ступенів № 5 для використання в освітніх цілях задовольнити частково.

Провадження у справі в частині визнання недійсним рішення п'ятої сесії Ізяславської міської ради від 09.08.06р. "Про надання дозволу на продаж об'єктів комунальної власності" та визнання недійсним рішення десятої сесії Ізяславської міської ради 23 скликання від 24.12.99р. "Про виділення приміщення по вул. Грушевського, 15 в оренду" припинити.

Позов в частині визнання недійсним договору купівлі-продажу будівлі по вул. Грушевського, 15 від 29.12.06р. задовольнити.

Визнати недійсним договір купівлі-продажу будівлі, що знаходиться за адресою : м. Ізяслав, вул. Грушевського, 15 від 29.12.2006р., укладений між Ізяславською міською Радою, м. Ізяслав (вул. Незалежності, 43, код 04060720) та приватним підприємством "ТЕО й ФІЛІЯ", м. Ізяслав (вул. Грушевського, 15, код 32814113).

У задоволенні позову в частині зобов'язання приватного підприємства "ТЕОйФІЛІЯ", м. Ізяслав (вул. Грушевського, 15, код 32814113) передати приміщення по вул. Грушевського, 15 на баланс СЗОШ I-III ступенів № 5 для використання в освітніх цілях відмовити.

Стягнути з Ізяславської міської Ради, м. Ізяслав (вул. Незалежності, 43, код 04060720) в дохід державного бюджету України по коду бюджетної класифікації 22090200, символ звітності 095, на рахунок УДК у м. Хмельницькому № 31112095700002 ГУ ДКУ у Хмельницькій області, МФО 815013, ЗКПО 23565225 державне мито в розмірі 42,50 грн. (сорок дві грн. 50 коп.).

Видати наказ.

Стягнути з Ізяславської міської Ради, м. Ізяслав (вул. Незалежності, 43, код 04060720) в дохід державного бюджету України на рахунок УДК м. Хмельницький № 31215259700002 код банку 815013 ГУ ДКУ у Хмельницькій області, ЄДРПОУ 23565225, призначення платежу 22050000) 59 грн. 00 коп. (п'ятдесят дев'ять грн.) витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

Видати наказ.

Стягнути з приватного підприємства "ТЕО й ФІЛІЯ", м. Ізяслав (вул. Грушевського, 15, код 32814113) в дохід державного бюджету України по коду бюджетної класифікації 22090200, символ звітності 095, на рахунок УДК у м. Хмельницькому № 31112095700002 ГУ ДКУ у Хмельницькій області, МФО 815013, ЗКПО 23565225 державне мито в розмірі 42,50 грн. (сорок дві грн. 50 коп.).

Видати наказ.

Стягнути з приватного підприємства "ТЕО й ФІЛІЯ", м. Ізяслав (вул. Грушевського, 15, код 32814113) в дохід державного бюджету України на рахунок УДК м. Хмельницький № 31215259700002 код банку 815013 ГУ ДКУ у Хмельницькій області, ЄДРПОУ 23565225, призначення платежу 22050000) 59 грн. 00 коп. (п'ятдесят дев'ять грн.) витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

Видати наказ.

Суддя