Постанова № 14845934, 11.03.2011, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.03.2011
Номер справи
489/11/2170
Номер документу
14845934
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

_____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 березня 2011 р. Справа № 2-а-489/11/2170

Суддя Херсонського окружного адміністративного суду Морська Г.М., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Херсоні до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових (штрафних) санкцій,

встановила:

Державна податкова інспекція у м. Херсоні звернулась до суду з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій у розмірі3259 грн. 78 копійок.

Відповідач письмових заперечень на позов не надав. Разом з тим, 28.01.2011 р. на адресу ФОП ОСОБА_1: АДРЕСА_1, м. Херсон, 73485, Херсонським окружним адміністративним судом було направлено копію ухвали про відкриття скороченого провадження. Зазначена ухвала була доставлена на адресу відповідача, що підтверджується підписом працівника зв'язку.

Згідно з ч. 8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.

Відповідно до витягу з ЄДРПОУ відповідач є фізичною особою-підприємцем, а її адресою є: АДРЕСА_1, м. Херсон, 73000.

Таким чином, відповідач був належним чином повідомлений про розгляд справи в порядку скороченого провадження, строк та порядок подання заперечення проти позову, а також наслідки неподання такого заперечення.

Позовні вимоги Державної податкової інспекції у м. Херсоні мотивовані тим, що при проведенні перевірки відповідача 16.07.2010 р. було встановлено порушення п.п. 5, 12, 13 ст. 3 Закону України № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 р. На підставі акту перевірки прийняті рішення про застосування до ФОП ОСОБА_1 штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 3259 грн. 78 копійок.

Дослідивши матеріали справи, суддя дійшла висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

ОСОБА_1 є фізичною особою-підприємцем, зареєстрована Виконавчим комітетом Херсонської міської ради як фізична особа-підприємець 14.05.2007 року. Як платник податків знаходиться на обліку у ДПІ у м. Херсоні. Підприємницьку діяльність здійснює у кіоску за адресою: біля баз відпочинку "Авіатор" та "Київ АІТ", с. Більшовик, Голопристанський район, Херсонська область.

16.07.2010 рокуголовними державними податковими ревізорами-інспекторами державної податкової служби Абрамець О.В. та Маслакою І.В. проведено перевірку дотримання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання готівки, наявності торгових патентів і ліцензій ФОП ОСОБА_1 у кіоску за адресою: біля баз відпочинку "Авіатор" та "Київ АІТ", с. Більшовик, Голопристанський район, Херсонська область.

Під час проведення перевірки були виявлені наступні порушення: проведення розрахункової операції без застосування розрахункової книжки, порушення порядку ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації, невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі, яка зазначена у денному звіті РРО.

За наслідками перевірки ДПІ у м. Херсоні 22.07.2010р. прийнято рішення про застосування до приватного підприємця штрафних (фінансових) санкцій № 0010992307 на суму 3259, 00 грн. за порушення п.п. 5, 12, 13 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" № 265/95-ВР від 06.07.1995 р. ( далі Закон № 265/95-ВР).

Зазначеним рішенням до відповідача застосовані штрафні санкції за порушення п. 5 ст. 3 Закону № 265/95-ВР.

Пункт 5 ст. 3 Закону № 265/95-ВР визначає, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених Законом № 265/95-ВР, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України.

Згідно із п. 6 ст. 9 Закону № 265/95-ВР реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при продажу товарів (наданні послуг) суб'єктами підприємницької діяльності - фізичними особами, оподаткування доходів яких здійснюється відповідно до законодавства з питань оподаткування суб'єктів малого підприємництва (в тому числі шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку), якщо такі суб'єкти не здійснюють продаж підакцизних товарів (крім пива на розлив), за умови ведення такими особами книг обліку доходів і витрат у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України за поданням державного органу, уповноваженого провадити державну регуляторну політику.

У разі порушення вимог п. 5 ст. 3 Закону № 265/95-ВР відповідно до п. 3 ст. 17 зазначеного Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

З матеріалів справи вбачається, що 16.07.2010 р. відповідачем проведена розрахункова операція із придбання двох пляшок пива "Туборг" на загальну суму 20, 00 грн. без оформлення та видачі розрахункової квитанції на загальну суму 20, 00 грн.

Даний факт ФОП ОСОБА_1 належним чином не спростований, заперечення проти позовних вимог не надані та рішення про застосування штрафних санкцій не оскаржене.

Отже, застосування до відповідача штрафних санкцій за порушення п. 5 ст. 3 Закону № 265/95-ВР є правомірним.

Зазначеним рішенням до ФОП ОСОБА_1 застосовані штрафні санкції за порушення п. 12 ст. 3 Закону № 265/95-ВР.

На місці проведення розрахунків були відсутні накладні на товар, що реалізовувався.

Відповідно до п. 12 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг).

Статтею 6 цього Закону визначено, що облік товарних запасів фізичною особою - суб'єктом підприємницької діяльності ведеться у порядку, визначеному чинним законодавством, а юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) - у порядку, визначеному відповідним національним положенням (стандартом) бухгалтерського обліку. Облік ведеться з урахуванням особливостей, встановлених для суб'єктів малого підприємництва. Обов'язок із ведення обліку товарних запасів не застосовується до осіб, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку придбаних або проданих товарів.

Встановлено, що у кіоску були відсутні накладні встановленої форми на товар, що перебував на реалізації, чеки та внутрішні накладні.

Відповідно до акту перевірки на реалізації без супровідних документів знаходився товар на загальну суму 983, 64 грн.

Даний факт відповідачем належним чином не спростований, заперечення проти позовних вимог не надані та рішення про застосування штрафних санкцій не оскаржене. У своїх зауваженнях до акту перевірки ФОП ОСОБА_1 зазначила, що не знала про те, що накладні мають бути з печаткою.

Таким чином, застосування до приватного підприємця штрафної санкції за порушення п. 12 ст. 3 Закону № 265/95-ВР є правомірним.

Вказаним рішенням до відповідача застосовані штрафні санкції за порушення п. 13 ст. 3 Закону № 265/95-ВР.

Пунктом 13 ч. 3 Закону № 265/95-ВР зазначено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Відповідно до п. 1 ст. 17 Закону № 265/95-ВР за порушення вимог вищезазначеного закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.

Допущення відповідачем невідповідності готівкових коштів на місці проведення розрахунків, сумі, зазначеній у денному Х-звіті встановлено ревізорами на підставі співставлення роздрукованого денного Х-звіту від 16.07.2010р., у якому зазначено, що в сейфі готівкою повинно знаходитись 32,00 грн. та суми готівки, що фактично знаходилась на місці проведення розрахунків 242, 50 грн. Сума коштів на місці проведення розрахунків була внесена до акту перевірки, який підписала відповідач.

Даний факт ФОП ОСОБА_1 належним чином не спростований, заперечення проти позовних вимог не надані та рішення про застосування штрафних санкцій не оскаржене.

Таким чином, застосування до приватного підприємця штрафної санкції за порушення п. 13 ст. 3 Закону № 265/95-ВР є правомірним.

Застосовані до приватного підприємця штрафні санкції добровільно не сплачені, а тому підлягають стягненню у судовому порядку.

Проаналізувавши матеріали справи, слід дійти до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 12, 19, 158, 161- 163, 183-2 КАС України, -

постановила:

Позов Державної податкової інспекції у м. Херсоні до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових (штрафних) санкцій - задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідент. код НОМЕР_2) до Державного бюджету України фінансову санкцію у сумі 3259 (три тисячі двісті п'ятдесят дев'ять) грн. 78 коп. на рахунок 31118104700002, код платежу - 3021080900, одержувач - одержувач Державне казначейство України у м. Херсоні, код ЄДРПОУ 24104230, МФО 852010.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з моменту її отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Г.М. Морська

кат. 8.1.4