ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
36000, м. Полтава, вул.Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24.07.2007 р. Справа №17/116
за позовом Приватного підприємства "Агроресурси-XXI"
до Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції
про визнання протиправним та скасування рішення Кременчуцької об"єднаної державної державної податкової інспекції
Суддя Ю.О. Коршенко
Представники:
від позивача:
від відповідача:
Суть спору: приватного підприємства "Агроресурси-XXI" до Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції про визнання неправомірним та скасування рішення Кременчуцької об"єднаної державної податкової інспекції про виключення приватного підприємства "Агроресурси-ХХІ" з реєстру платників податку на додану вартість, акт №56 від 13.02.2007р. про анулювання свідоцтва платника податку на додану вартість приватного підприємства "Агроресурси-ХХІ" та зобов"фязати Кременчуцьке об"єднану державну податкову інспекцію включити до реєстру платників податку на додану вартість приватне підприємство "Агроресурси ХХІ".
Позивач на позовних вимогах наполягає, посилаючись на неправомірні дії працівників, Кременчуцької об"єднаної державної податкової інспекції, щодо винисенняАкиу №56 від 13.02.2007р. про анулювання свідоцтва платника податку на додану вартість приватного підприємства "Агроресурси-ХХІ".
Представники відповідача проти позовних вимог заперечують, посилаючись на право податкового органуанульовувати реєстрацію платника податку на додану вартість у разі наявності причин передбачених законодавством України.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши представників сторін, суд, встановив:
28.11.2001 виконавчим комітетом Кременчуцької міської ради Полтавської області приватному підприємству “Агроресурси-ХХІ” ( далі підприємство, позивач) було видано Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи. Платником податків підприємство було взято на облік КО ДПІ та 12.12.2001р. видано Свідоцтво про реєстрацію платника податку на додану вартість.
13.02.2007р. комісією Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції, що була створена відповідно до наказу №162 від 07.02.2007р., було здійснено перевірку приватного підприємства “Агроресурси-ХХІ”. В результаті перевірки було виявлено порушення позивачем Закону України “Про податок на додану вартість” та складено Акт №56 від 13.02.2007р. про анулювання свідоцтва платника податку на додану вартість приватного підприємства "Агроресурси-ХХІ".
В своїх заперечннях на позовну заяву представник відповідача посилаються на ст. 9 Закону, де вказано, що реєстрація платника податку на додану вартість діє до її анулювання, яке відбувається у передбачених п.п. “а”-“г” п.9.8 ст.9 Закону випадках за рішенням суду аюо з будь-яких інших причин. Крім того, відповідач посилається на те, що податковиц орган зобов”язаний приймати самостійне рішення про анулювання реєстрації,при наявності вказаних вище причин.
Відповідно до Закону України "Про податок на додану вартість" від 03.04.1997р. (далі - Закон) платником податку є будь-яка особа, яка здійснює або планує здійснювати господарську діяльність та реєструється за своїм добровільним рішенням як платник цього податку.
Згідно з Положенням про реєстрацію платників податків на додану вартість, затвердженого наказом ДПА України № 79 від 01.03.2000р. , якщо особа, як платник податку, вважає за доцільне добровільно зареєструватися платником податку на додану вартість, така реєстрація провадиться за її заявою. Юридичні особи реєструються в органі державної податкової служби за своїм місцезнаходженням.
Згідно Положення, реєстраційна заява платника податку на додану вартість за формою N 1-ПДВ (додаток 1) направляється особою на адресу податкового органу з повідомленням про вручення або вручається особисто представником такої особи службовій особі податкового органу. До заяви додається оригінал платіжного документа про сплату встановленої суми за отримання Свідоцтва.
З наявних матеріалів вбачається , що реєстраційна заява платника податку на додану вартість підприєсмтва подана відповідно до вимог Положення . Відповідач цього факту теж не заперечує.
Органи державної податкової служби здійснюють постійний моніторинг платників податку на додану вартість, які включені до Реєстру, та приймають рішення про анулювання реєстрації відповідних платників податку на додану вартість у разі існування підстав. Такі рішення можуть бути прийняті за наявності відповідних підтвердних документів (відомостей).
Відповідно до матеріалів справи, а саме висновку, щодо фінансово-господарської діяльності Приватного підприємства “Агроресурси –ХХІ”, який був складений комісією Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції, підприємство завищує податковий кредит по ПДВ, постачальники та покупці позивача потребують особливої уваги, податкове навантаження яких з податку на прибуток складає менше 1%, здійсн.ю господарську діяльність щз підприємствами, якімають ознаки фіктивності, мінімізує сплату податків.На основі викладених вище фактів податковий орган виніс рішення про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість.
Рішення про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість за ініціативою податкового органу оформляється актом про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість. В акті про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість обов'язково вказується підстава такого анулювання з посиланням на відповідні норми Закону .
Відповідно до ст. 9 Закону та п. 25 Положення про реєстрацію платників затверженого Наказом Державної податкової адміністрації України N 79 від 01.03.2000 перелік підстав для анулювання реєстрації платника податку на додану вартість є вичерпним та розширеному тлумеченню не підлягає.
Згідно з п. 25 Положення анулювання реєстрації платника податку відбувається у разі:
а) платник податку, який до місяця, у якому подається заява про анулювання реєстрації, є зареєстрованим згідно з умовами положення більше двадцяти чотирьох календарних місяців, уключаючи місяць реєстрації, та має за останні дванадцять поточних календарних місяців обсяги оподатковуваних операцій, менші за визначені зазначеним підпунктом Закону;
б) ліквідаційна комісія платника податку, оголошеного банкрутом, закінчує роботу або платник податку ліквідується за власним бажанням чи за рішенням суду (фізична особа позбувається статусу суб'єкта господарювання);
в) особа, зареєстрована як платник податку, реєструється як платник єдиного податку або стає суб'єктом інших спрощених систем оподаткування, які визначають особливий порядок нарахування чи сплати податку на додану вартість, відмінний від тих, що встановлені Законом , чи звільняють таку особу від сплати цього податку за рішенням суду або з будь-яких інших причин;
г) зареєстрована як платник податку особа обирає відповідно до Закону спеціальний режим оподаткування за ставками, іншими, ніж зазначені в статті 6 та статті 8-1 Закону;
ґ) особа, зареєстрована як платник податку, не надає податковому органу декларації з цього податку протягом дванадцяти послідовних податкових місяців або подає таку декларацію (податковий розрахунок), яка (який) свідчить про відсутність оподатковуваних поставок протягом такого періоду, а також у випадках, визначених законодавством стосовно порядку реєстрації суб'єктів господарювання.
Анулювання реєстрації здійснюється шляхом анулювання Свідоцтва та виключення платника податку на додану вартість з реєстру.
В ході судового рохгляду заперечення Відповідача були відхилені з огляду на їх необґрунтованість та безпідставність, а тому суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача є законними, обґрунтованими. підтверджені належними доказами, а тому підлягають задоволенню судом.
На підставі матеріалів та керуючись ст.ст. 94, 158-163 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
1. Позов задовольнити.
2. Визнати неправомірним та скасувати рішення Кременчуцької об"єднаної державної податкової інспекції Полтавської області виключення приватного підприємства "Агроресурси-ХХІ" з реєстру платників податку на додану вартість, акт №56 від 13.02.2007р. про анулювання свідоцтва платника податку на додану вартість приватного підприємства "Агроресурси-ХХІ".
3. Зобов"язати Кременчуцьку об"єднану державну податкову інспекцію Полтавської області здійснити реєстрацію приватного підприємства “Агроресурси-ХХІ ( 39600, М.Кременчук, вулГагаріна,27/4, кв.16) платником податку на додану вартість та видати свідоцтво платника податку на додану вартість.
4. Стягнути з Державного бюджету України ( рахунок ВДК м. Полтави, № 31111095600002 УДК в Полтавській області, МФО 831019, ЗКПО 34698804, код платежу 22090200) на користь приватного підприємства “Агроресурси-ХХІ ( 39600, М.Кременчук, вулГагаріна,27/4, кв.16) відшкодування витрат по сплаті державного мита в сумі 3,40 грн.
Видати за заявою сторони виконавчий документ з набранням постановою законної сили.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Ю.О.Коршенко