Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №8.1.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
27 січня 2011 року Справа № 2а-10205/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді Твердохліба Р.С.,
при при секретаріі судового засідання Ігнатович О.АЧукіної А.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську справу за адміністративним позовом Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у м. Луганську до товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничо-торгова компанія «НВК» про стягнення податкового боргу у розмірі 14892,96 грн.,
ВСТАНОВИВ:
22 грудня 2010 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у м. Луганську до товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничо-торгова компанія «НВК» про стягнення податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 11246,37 грн., з податку на прибуток підприємства у розмірі 2401,27 грн., зі збору за спеціальне використання водних ресурсів загальнодержавного значення у розмірі 167,36 грн., зі збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету у розмірі 167,51 грн., зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 110,67 грн. та з податку з власників наземних транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів у розмірі 799,78 грн., в загальному розмірі 14892,96 грн.податку на додану вартістьприбуток підприємства у розмірі , який станом на 10.03.2009 складає 225457,00 259,591562,00 грн. та з податку на додану вартість у розмірі 173,301146,00 грн.
(192722,00 грн. - основна сума податкового боргу, 28618,00 грн. - штрафна санкція, 4116,24 грн. пеня за несвоєчасне погашення податкового зобовязання).
Заявою від 15.07.2009 № 8552/10-25, яка приєднана судом до матеріалів справи, позивач збільшив розмір позовних вимог і просить стягнути з відповідача податковий борг з податку на додану вартість, який станом на 13.07.2009 складає 272554,96 грн. (242106,16 грн. - основна сума податкового боргу, 25403,84 грн. штрафна санкція, 5044,96 грн. пеня за несвоєчасне погашення податкового зобовязання).
В обгрунтуванняобґрунтування позовних вимог позивач зазначив наступнетаке.
Комунальне підприємствоМале пТовариство з обмеженою відповідальністю «Виробничо-торгова компанія «НВК» знаходиться на обліку в Ленінській міжрайонній державній податковій інспекції у Артемівському районі у м. Луганськуу м. Луганську в м. Красний Луч Луганської області як платник податків.
Згідно картки особового рахунку за малим приватним підприємством «БІАЛІТ» обліковується податковий борг з податку на прибуток підприємств у розмірі 259,59 грн., з яких: 1,00 грн. податкові зобовязання, 245,29 грн. - штрафні санкції, 13,30 грн. пеня; та податковий борг з податку на додану вартість у розмірі 173,30 грн., з яких 173,30 грн. штрафні санкції.
Враховуючи, що мале товариство з обмеженою відповідальністю «Виробничо-торгова компанія «НВК» самостійно податковий борг з податку на додану вартість, з податку на прибуток підприємства, зі збору за спеціальне використання водних ресурсів загальнодержавного значення, зі збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету, зі збору за забруднення навколишнього природного середовища та з податку з власників наземних транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів не сплатило, позивач просить стягнути його в судовому порядку, оскільки відповідно до підпункту 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
У судовому засіданні представник позивача позов підтримав, надав пояснення, аналогічні викладеним у позові.
і є платником податку на додану вартість.
Відповідно до підпункту «а» пункту 10.1 статті 10 Закону України від 03 квітня 1997 року №168/97-ВР «Про податок на додану вартість» комунальне підприємство «Дорожнє експлуатаційне ремонтно-будівельне управління Краснолуцької міської ради» є особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) податку на додану вартість до бюджету.
Протягом 2008-2009 років комунальне підприємство «Дорожнє експлуатаційне ремонтно-будівельне управління Краснолуцької міської ради» подало до державної податкової інспекції в м. Красний Луч Луганської області податкові декларації з податку на додану вартість, за якими визначило податкові зобовязання зі сплати ПДВ. У встановлений законом строк узгоджені суми податкових зобовязань зі сплати ПДВ комунальним підприємством «Дорожнє експлуатаційне ремонтно-будівельне управління Краснолуцької міської ради» сплачені не були, у звязку з чим за ним станом на 13.07.2009 утворилась заборгованість у розмірі 242106,16 грн.
У відповідності із пунктом 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» за несплату протягом граничних строків узгодженої суми податкового зобовязання відповідачу податковими повідомленнями рішеннями нараховано штраф, несплачений залишок якого станом на 13.07.2009 складає
У разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах: на яку у відповідності до вимог підпункту 16.1.1 пункту 16.1 статті 16 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» нараховано пеню, несплачений залишок якої складає 1008,59 грн. Враховуючи, що заборгованість зі сплати ПДВ у розмірі 121307,33 грн. та пеня у розмірі 1008,59 грн. комунальним підприємством «Старобільське міське комунальне підприємство» добровільно не сплачені, прокурор просить стягнути їх в судовому порядку, оскільки відповідно до підпункту 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. Відповідач у судове засідання не прибув, про дату, місце та час слухання справи повідомлявся належним чином.
Листом від 26.05.2009 № 230 позов визнав повністю і просив розглянути справу без участі його представника (арк. справи 47).
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 69-72 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню повністю, з таких підстав.
Комунальне підприємствоМале п Товариство з обмеженою відповідальністю «Виробничо-торгова компанія «НВК»Приватне підприємство «Старобільське міське комунальне підприємствоБІАЛІТАльбатрос» як платник податків та зборів знаходиться на обліку в Ленінській міжрайонній державній податковій інспекції у Артемівському районі у м. Луганськуу м. Луганськув Старобільській міжрайонній державній податковій інспекції Луганської області.
Відповідно до вимог підпункту 2.1.1 пункту 2.1 статті 2 Закону України від 28 грудня 1994 року № 334/94-ВР «Про оподаткування прибутку підприємств» мале Товариство з обмеженою відповідальністю «Виробничо-торгова компанія «НВК» є платником податку на додану вартість, податку на прибуток підприємства, збору за спеціальне використання водних ресурсів загальнодержавного значення, збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету, збору за забруднення навколишнього природного середовища та з податку з власників наземних транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів. .
На підставі ст. 2 Закону України від 03 квітня 1997 року №168/97-ВР «Про податок на додану вартість» мале приватне підприємство «БІАЛІТАльбатрос» взято на облік платника ПДВ, йому присвоєно індивідуальний податковий номер платника ПДВ 217794912332320282612088 і видане свідоцтво про реєстрацію платника ПДВ № 1704729516387600. (арк. справи 277-8).
Відповідно до пункту 5.1 статті 5 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Згідно із підпунктом 5.3.1 пункту 5.3 статті 3 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
В порушення зазначених норм Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» мале товариство з обмеженою відповідальністю «Виробничо-торгова компанія «НВК» узгоджену суму податкового зобовязання
- з податку на додану вартість відповідно до розрахунку податку на додану вартість та податкових декларацій за березень 2010 року, лютий 2010 року від 22.03.2010 № 17264, січень 2010 року № 6644, грудень 2009 року від 20.01.2010 № 12565, листопад 2009 року «112010, жовтень 2009 року від 19.11.2009 № 109423, вересень 2009 року від 20.10.2009, серпень 2009 року від 21.09.2009 № 82855, липень 2009 року від 19.08.2009 № 77060, червень 2009 року № 16084, травень 2009 року № 50006, квітень 2009 року від 20.05.2009 № 45060, березень 2009 року від 21.04.2009 № 30484 та уточнюючих розрахунків податкових зобовязань з податку на додану вартість у звязку з виправленням самостійно виявлених помилок за березень, травень 2009 року від 20.05.2009 № 45056, лютий, квітень 2009 року від 21.04.2009 № 30495 (арк. справи 11, 12-26);
- з податку на прибуток підприємства відповідно до розрахунку податку на прибуток підприємства та декларацій з податку на прибуток підприємства за І квартал 2010 року від 11.05.2010 № 43705, за 2009 рік від 16.02.2010 № 136801, за ІІІ квартали 2009 року від 09.11.2009 № 105427 та за півріччя 2009 року від 10.08.2009 № 74622, за І квартал 2009 року від 08.05.2009 № 39963 (арк. справи 27, 31-34, 37);
- збору за спеціальне використання водних ресурсів загальнодержавного значення відповідно до розрахунку збору за спеціальне використання водних ресурсів загальнодержавного значення (арк. справи 38);
- збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету відповідно до розрахунку збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету (арк. справи 41);
- збору за забруднення навколишнього природного середовища відповідно до розрахунку збору за забруднення навколишнього природного середовища (арк. справи 44);
- та з податку з власників наземних транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів відповідно до розрахунку суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів за 2009 рік від 10.02.2009 № 5893, за 2009 рік від 10.08.2009 № 74684, за 2010 рік № 6661, довідки про суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, які зменшують або збільшують податкові зобовязання в результаті виправлення самостійно виявленої помилки, допущеної в попередніх звітних періодах від 10.08.2009 № 74684 (арк. справи 47 - 51) не сплатило не в повному обсязі, внаслідок чого за ним обліковуєтьсяутворилась заборгованість з податку на додану вартість у розмірі 11246,37 грн., з податку на прибуток підприємства у розмірі 2401,27 грн., зі збору за спеціальне використання водних ресурсів загальнодержавного значення у розмірі 167,36 грн., зі збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету у розмірі 167,51 грн., зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 110,67 грн. та з податку з власників наземних транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів у розмірі 799,78 грн., в загальному розмірі 14892,96 грн.
Відповідно до пункту 5.1 статті 5 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Згідно із підпунктом 5.3.1 пункту 5.3 статті 3 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
о рахунку підприємства (арк. справи 4).
Відповідно до вимог пункту 17.1 статті 17 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" штрафні санкції (штрафи) за порушення податкового законодавства накладаються на платника податків у розмірах, визначених цією статтею, контролюючими органами, а у випадку, передбаченому пунктом 17.2 цієї статті, самостійно нараховуються та сплачуються платником податків.
Відповідно до вимог підпункту 17.1.1 пункту 17.1 статті 17 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
У відповідності із підпунктом 17.1.1 пункту 17.1 статті 17 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» за неподання податкової декларації відповідачу податковими повідомленнями рішеннями були застосовані штрафні (фінансові) санкції:
- від 26 квітня 2010 року № 0006481510/0 по податку на прибуток підприємства у розмірі 340,00 грн. (арк. справи 30);
- від 16 лютого 2010 року № 0000721520/0 по збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетиків у розмірі 170,00 грн. (арк. справи 39);
- від 16.02.2010 № 0000731520/0 по збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету у розмірі 170,00 грн. (арк. справи 42);
- від 16.02.2010 року № 0000691520/0 по збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 170,00 грн. (арк. справи 45).
У разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний відповідно до вимог підпункту 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» сплатити штраф у таких розмірах:
- при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
- при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
- при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
У відповідності із підпунктом 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» за несплату протягом граничних строків узгодженої суми податкового зобовязання відповідачу податковим повідомленням рішенням від 10 серпня 2009 року № 0017271510/0 по податку на прибуток були застосовані штрафні (фінансові) санкції у розмірі 500 грн., яке було отримано директором товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничо-торгова компанія «НВК» 10.08.2009, про що свідчить його особистий підпис (арк. справи 35).Приватне підприємство «Старобільське міське комунальне підприємствоБІАЛІТАльбатрос»
Відповідно до підпункту 5.2.1 пункту 5.2 статті 5 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
Згідно із підпунктом 5.2.2 пункту 5.2 статті 5 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" у разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати.
Абзацом 6 підпункту 5.2.4 пункту 5.2 статті 5 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" регламентовано, що день закінчення процедури адміністративного оскарження вважається днем узгодження податкового зобов'язання платника податків. При зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу податкове зобов'язання вважається неузгодженим до розгляду судом справи по суті та прийняття відповідного рішення.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Виробничо-торгова компанія «НВК»приватне підприємство «БІАЛІТАльбатрос» податкове повідомлення - рішення Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у м. Луганську ні в адміністративному, ні в судовому порядку не оскаржувало, тому визначені ними податкові зобов'язання згідно із підпунктом 5.2.1 пункту 5.2 статті 5 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" вважаються узгодженими у день отримання платником податків податкового повідомлення - рішення.
Відповідно до статті 6 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Податкові вимоги також надсилаються платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суму податкових зобовязань у встановлені законом строки, без попереднього направлення (вручення) податкового повідомлення.
Податкові вимоги надсилаються:
а) перша податкова вимога- не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобовязання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обовязок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;
б) друга податкова вимога- не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
На виконання вищезазначених положень Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» Ленінською міжрайонною державною податковою інспекцією у м. Луганську на адресу товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничо-торгова компанія «НВК» надсилались перша податкова вимога від 12 травня 2009 року № 1/1530 про наявність податкового боргу в сумі 5813,10 грн., яка отримана посадовою відповідача 29.07.2009, про що є наявний запис, та друга податкова вимога від 31 серпня 2009 року № 2/3160 про наявність боргу в сумі 12705,62 грн., яка також отримана посадовою відповідача 15.10.2009 (арк. справи 8).
Також заявлені позовні вимоги Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у м. Луганську підтверджуються рішенням від 16.11.2009 № 75 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу (арк.. справи 9), довідкою розрахунків з бюджетом (арк.. справи 10), актом від 23.03.2010 № 576/15-1 про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності (арк. справи 29), актом від 10.08.2009 № 1641/15-21 про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати податку на прибуток до бюджету (арк. справи 36), актом від 16.02.2010 року № 72/152-214 про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності (арк. справи 40), актом від 16.02.2010 № 73/152-214 про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності (арк. справи 43), актом від 16.02.2010 № 69/152-214 про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності (арк. справи 46).
Крім того, від позивача надійшло клопотання про поновлення строку звернення до суду, яке обґрунтовано тим, що податковий борг, заявлений до стягнення, виник у період до 07.07.2010, тобто коли діяв Кодекс адміністративного судочинства України, яким встановлювався річний строк звернення до адміністративного суду та передбачалась можливість встановлення цим кодексом та іншими законами інших строків для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів, а вимоги щодо дотримання шестимісячного строку на звернення до суду можуть бути застосовані лише до відносин, які виникли після набрання чинності цих змін, позивач вважає, що строк звернення до суду пропущено з поважних причин.
Відповідно до частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви, серед іншого, з'ясовує чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).
На підставі частини 5 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України в ухвалі про відкриття провадження у справі, зокрема, зазначається висновок суду про поновлення строку звернення до суду, якщо для цього є підстави.
Відповідно до частини 1 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Частиною 2 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів (зі змінами, внесеними розділом XII «Прикінцеві положення» Закону України від 07 липня 2010 року № 2453-УІ «Про судоустрій і статус суддів», який набрав чинності 30 липня 2010 року).
Вирішуючи клопотання Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у м. Луганську про поновлення строку звернення до адміністративного суду, суд прийшов до висновку про можливість поновлення позивачу строку звернення до адміністративного суду з огляду на таке.
З матеріалів позовної заяви вбачається, що заявлений до стягнення податковий борг виник у період, коли діяв Кодекс адміністративного судочинства України, яким встановлювався річний строк звернення до адміністративного суду та передбачалась можливість встановлення цим Кодексом та іншими законами інших строків для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до частини 1 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції, що діяла на час виникнення спірних правовідносин) адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Згідно із частиною 3 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції, що діяла на час виникнення спірних правовідносин) для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Виходячи з наведеної норми Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції, що діяла на час виникнення спірних правовідносин), строки звернення з адміністративним позовом та порядок їх обчислення можуть встановлюватися також іншими законами.
Підпунктом 15.2.1 пункту 15.2. статті 15 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» передбачено, що у разі коли податкове зобовязання було нараховане податковим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 15.1 цієї статті, податковий борг, що виник у звязку з відмовою у самостійному погашенні податкового зобовязання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів від дня узгодження податкового зобовязання. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або до визнання боргу безнадійним.
Оскільки згідно із частиною 3 статті 22 Конституції України при прийнятті нових законів або внесені змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав та свобод та, враховуючи, що позивачем подано заяву про поновлення строку звернення до адміністративного суду, суд вважає за можливе поновити позивачу строк звернення до суду.
Враховуючи те, що відповідач за час судового розгляду справи у добровільному порядку податковий борг з податку на додану вартість у розмірі 11246,37 грн., з податку на прибуток підприємства у розмірі 2401,27 грн., зі збору за спеціальне використання водних ресурсів загальнодержавного значення у розмірі 167,36 грн., зі збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету у розмірі 167,51 грн., зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 110,67 грн. та з податку з власників наземних транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів у розмірі 799,78 грн., в загальному розмірі 14892,96 грн. з якого 173,30 грн. штрафні санкції, заборгованість з узгодженого податкового зобовязання з податку на додану вартість в сумі 122315,92 грн. (основний платіж 121307,33 грн., пеня 1008,59 грн.) не сплатив, позовні вимоги прокурора визнаються судом обґрунтованими, доведеними і такими, що підлягають повному задоволенню.
Враховуючи вимоги ч. 4 ст. 94 КАС України, а також те, що прокурор та позивач відповідно до п. 30 та п. 15 ч. 1 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 р.оку № 7-93 «Про державне мито» від сплати державного мита (судового збору) звільненіий, судові витрати у цій справі не підлягають стягненню з відповідача, оскільки у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем- фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі частини 3 статті 160 КАС України у судовому засіданні 27 січня 2011 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено до 01 лютого 2011 року, про що згідно вимог частини 2 статті 167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.
Керуючись ст. ст. 2, 9, 10, 11, 17, 18, 71, 87, 94, 158-163 9, 10, 11, 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з комунального підприємствамалого товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничо-торгова компанія «НВК» (ідентифікаційний код 32840727217794993202826821810401, місцезнаходження: 9270091020, Лууганська область, , Луганська областьм. ЛуганськЛуганськ, м. Старобільськкв. Пролетаріата Донбаса, буд. 12, кв. 44вул. КрасносільськаЛутугінська, буд. 96135, вул. Андрющенка, буд. 83) в доход Державного бюджету України податковий борг з податку на додану вартість у розмірі 11246,37 грн. (одинадцять тисяч двісті сорок шість гривень тридцять сім копійок) на розрахунковий рахунок 31117029700006, код платежу 14010100, УДК у м. Луганську ГУДКУ у Луганській області, код 24046582, банк ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013, з податку на прибуток підприємства у розмірі 2401,27 грн. (дві тисячі чотириста одна гривня двадцять сім копійок) на розрахунковий рахунок 31115009700006, код платежу 11021000, УДК у м. Луганську ГУДКУ у Луганській області, код 24046582, банк ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013, зі збору за спеціальне використання водних ресурсів загальнодержавного значення у розмірі 167,36 грн. (сто шістдесят сім гривень тридцять шість копійок) на розрахунковий рахунок 31118017700006, код платежу 13020100, УДК у м. Луганську ГУДКУ у Луганській області, код 24046581, банк ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013, зі збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету у розмірі 167,51 грн. (сто шістдесят сім гривень пятдесят одна копійка) на розрахунковий рахунок 31319300700006, код платежу 13040100, УДК у м. Луганську ГУДКУ у Луганській області, код 24046582, банк ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013, зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 110,67 грн. (сто десять гривень шістдесят сім копійок) на розрахунковий рахунок 3311632970006, код платежу 50080200, УДК у м. Луганську ГУДКУ у Луганській області, код 24046582, банк ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013 та з податку з власників наземних транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів у розмірі 799,78 грн. (сімсот девяносто девять гривень сімдесят вісім копійок) на розрахунковий рахунок 33218807700006, код платежу 12020100, УДК у м. Луганську ГУДКУ у Луганській області, код 24046582, банк ГУДКУ у Луганській області, МФО 804013.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова складена у повному обсязі 01 лютого 2011 року.
Адміністративний позов задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з ТОВ "Виробничо-торгова компанія "НВК2 суму податкового боргу у розмірі 14892,96 грн.
СуддяР.С. Твердохліб