Єдиний державний реєстр судових рішень
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2а/1770/380/2011
05 квітня 2011 року 15 год. 48 хв.м. Рівне Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Борискіна С.А. за участю секретаря судового засідання Чередняка В.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
прокурор: не з'явився
позивача: представник не з'явився
відповідача: представник не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Заступник прокурора м.Рівне в інтересах держави в особі Міністерства палива та енергетики України Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" від імені якого діє Відокремлений підрозділ "Держенергонагляд у Західному регіоні" ДП НЕК "Укренерго"
доКооперативного підприємства "Рівненське гуртово-роздрібне об'єднання" Рівненської обласної спілки споживчих товариств
про стягнення штрафу,- ВСТАНОВИВ :
Заступник прокурора м. Рівне в інтересах держави в особі Міністерства палива та енергетики України Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" від імені якого діє Відокремлений підрозділ "Держенергонагляд у Західному регіоні" ДП НЕК "Укренерго" звернувся у Рівненський окружний адміністративний суд з адміністративним позовом до Кооперативного підприємства "Рівненське гуртово-роздрібне об'єднання" Рівненської обласної спілки споживчих товариств про стягнення штрафу перед бюджетом в розмірі 1 020,00 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 17.06.2010р. Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Рівненській області було проведено перевірку виконання Кооперативним підприємством "Рівненське гуртово-роздрібне об'єднання" Рівненської обласної спілки споживчих товариств вимог припису від 15.01.2010 року № 02/24-01, щодо усунення порушень вимог законодавства, виявлених за результатами здійснення заходів з державного енергетичного нагляду та складено акт перевірки №04/24-06 від 17 червня 2010 року. На підставі вказаного акту було винесено постанову №04/24-06 від 21.06.2010р. про накладення штрафу на Кооперативне підприємство "Рівненське гуртово-роздрібне об'єднання" Рівненської обласної спілки споживчих товариств за порушення законодавства про електроенергетику в розмірі 1020,00 грн. за ухилення від виконання Припису №02/24-02 від 15.01.2010 року. На момент звернення до суду штраф був відповідачем неоплачений.
Прокурор у судове засідання 05.04.2011 року не з'явився, подав клопотання про розгляд справи без його участі. У попередніх судових засіданнях надав пояснення, які повністю співпадають із позицією, яка викладена у позовній заяві, позов просив задоволити у повному обсязі.
Представник позивача, у судове засідання 05.04.2011 року не з'явився, подав клопотання про розгляд справи без його участі. У попередніх судових засіданнях надав пояснення, які повністю співпадають із позицією, яка викладена у позовній заяві, позов підтримав повністю.
Представник відповідача у судове засідання повторно не з'явився (22.03.2011р. та 05.04.2011 р.), про день, час, місце судового засідання судом повідомлявся належним чином. Про причини неявки суд не повідомив. Судом не визнавалася обов'язковою участь відповідача в судовому засіданні. Відповідачем були подані заперечення на адміністративний позов, у яких зазначив, що позовну заяву позивачем було подано з порушенням строків, визначених ст. 99 КАС України.
Окрім того, представником відповідача було подано клопотання про зупинення провадження у справі на підставі ч. 3 ст. 156 КАС України.
Судом не визнавалася обов’язковою участь прокурора та представників сторін в судовому засіданні. За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу без участі прокурора та сторін на підставі наявних доказів.
Враховуючи неявку в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, відповідно до положень ч. 6 ст. 12 та ч. 1 ст. 41 КАС України, повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не забезпечується.
Повно і всебічно з’ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення в повному обсязі.
Суд виходив з такого.
У судовому засіданні 04.03.2011 року, судом було винесено ухвалу поновлення строку звернення заступнику прокурора м. Рівне, яким заявлено позов в інтересах держави в особі Міністерство палива та енергетики України Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго", від імені якого діє Відокремлений підрозділ "Держенергонагляд у Західному регіоні" ДП НЕК "Укренерго" до адміністративного суду, оскільки прокурор пояснив, що прокуратурі м. Рівне про порушення відповідачем законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання стало відомо лише в січні 2011 року з листа від 19.01.2011 року за вих. № 24/01-42/1, який надійшов до прокуратури м. Рівне 20.01.2011 року за вх. № 293-11. Копія листа була надана у судовому засіданні (а.с.29).
Відповідно до ч. 2 ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Щодо клопотання представника відповідача про зупинення провадження у справі на підставі ч. 3 ст. 156 КАС України, - суд відмовив відповідачу у задоволенні клопотання про зупинення провадження у даній справі, оскільки позовна заява у справі № 2а/1770/1019/2011 за позовом Кооперативного підприємства "Рівненське гуртово-роздрібне об'єднання" Рівненської обласної спілки споживчих товариств до Міністерство палива та енергетики України Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго", від імені якого діє Відокремлений підрозділ "Держенергонагляд у Західному регіоні" ДП НЕК "Укренерго" про скасування постанови від 21 червня 2010 року № 04-24-06 про накладання штрафу ухвалою Рівненського окружного адміністративного суду 30 березня 2010 року залишено без розгляду (а.с.50), провадження у справі відкрито не було, а відтак підстав для зупинення провадження у справі за п. 3 ч. 1 ст. 156 КАС України не вбачається. Оскарження ухвали про поновлення сроку звернення до суду відповідно до ст. 156 КАС України також не є підставою для зупинення провадження у справі.
Згідно зі ст. 9 Закону України "Про електроенергетику" державний нагляд в електроенергетиці здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії. Державні інспектори мають право давати споживачам та суб'єктам електроенергетики обов'язкові для виконання приписи про усунення порушень нормативно-правових актів; застосування в установленому законодавством України порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів.
Також в ч. 1 п. 11 Положення про державний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.1996р. № 929 визначено, що держенергонагляд має право застосовувати до суб'єктів господарювання штрафні санкції у порядку, визначеному законодавством.
Враховуючи викладене, працівниками Міністерство палива та енергетики України Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго", від імені якого діє Відокремлений підрозділ "Держенергонагляд у Західному регіоні" ДП НЕК "Укренерго" на підставі акту перевірки виконання відповідачем вимог Припису №02/24-01 від 15.01.2010 року (а.с.10-11, 12) (встановлено невиконання відповідачем пунктів 2, 4, 7, 10, 12, 14, 16, 17, 19, 20 Припису) було винесено постанову №04/24-06 від 21.06.2010р. (а.с.5) про накладення штрафу на Кооперативне підприємство "Рівненське гуртово-роздрібне об'єднання" Рівненської обласної спілки споживчих товариств за порушення законодавства про електроенергетику в розмірі 1020,00 грн.
Згідно з копією повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с.13), відправленого 21.06.2010 року, уповноважена особа відповідача отримала постанову 23.06.2010 року.
Відповідно до п. 10 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 р. №1312, суб'єкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладення. У разі несплати штрафу у визначений термін він стягується в судовому порядку.
На день розгляду даної адміністративної справи, відповідачем штраф в добровільному порядку не сплачений.
Відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд, згідно ст.86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Таким чином виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, враховуючи вищевикладене, суд прийшов до висновку, що вимоги позивача грунтуються на законі, підтверджені матеріалами справи та доведені в судовому засіданні, а тому слід стягнути з відповідача на користь Державного бюджету України 1020,00 грн. штрафу.
В силу ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем—фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з кооперативного підприємства "Рівненське гуртово-роздрібне об'єднання" Рівненської обласної спілки споживчих товариств в дохід Державного бюджету України штраф в розмірі 1020 (одна тисяча двадцять) грн. 00 коп. на р/р 31113106700002 в ГУДКУ у Рівненській області, МФО 833017, ЄДРПОУ 22586331, одержувач - УДК в Рівненській області (м. Рівне), код платежу 21081100.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Борискін С.А.