Постанова № 14825192, 15.02.2011, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.02.2011
Номер справи
0670/390/11
Номер документу
14825192
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

справа № 0670/390/11

категорія 8.2.1

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 лютого 2011 р.                                                                                           м.Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Попова О. Г.,

при секретарі - Дойничко О.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу за позовом приватного підприємства "Батерфляй ЛТД" до Лугинської міжрайонної державної податкової інспекції Житомирської області про визнання протиправним та скасування рішення,- встановив:

Приватне підприємство "Батерфляй ЛТД" звернулось з адміністративним позовом, в якому просить визнати протиправним та скасувати рішення відповідача про реєстрацію платника податку на додану вартість приватного підприємства "Батерфляй ЛТД" №107/15-13 від 24.11.2010 року та зобов'язати вчинити дії щодо поновлення реєстрації підприємства в якості платника податку на додану вартість. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 24.11.2010 року Лугинська МДПІ прийняла акт №107/15-13 від 24.11.2010 року, яким анулювала реєстрацію платника податку на додану вартість ПП "Батерфляй ЛТД" на підставі пп. "ґ" п. 9.8 ст.9 Закону України від 03.04.1997р. №168/97-ВР «Про податок на додану вартість» та у зв'язку з неможливістю встановити місцезнаходження платника. Зазначає, що оскаржуваний акт є незаконним, оскільки прийнятий на підставі довідки ВПМ Коростенської ОДПІ від 22.11.2010 року №4094/7, факти викладені в якій, не відповідають дійсності. Крім того, довідка про не встановлення місця перебування позивача складена у період, коли на підприємстві працівниками ДПІ у Лугинському районі Житомирської області проводилась планова перевірку ПП "Батерфляй ЛТД", про що складений акт №42/23-15-35100080 від 10.11.2010 року. В п.2.3.2 вказаного акту зазначено, що фактичне місцезнаходження підприємства відповідає місцю реєстрації.

В судовому засіданні протокольною ухвалою замінено відповідача - ДПІ у Лугинському районі на відповідача - Лугинську МДПІ в зв"язку із проведеною реорганізацією податкового органу.

В судовому засіданні представник позивача адміністративний позов підтримав з підстав зазначених в позовній заяві, просив суд позов задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав. Просив відмовити в задоволенні позову з підстав зазначених в запереченнях щодо нього.

Заслухавши пояснення представників сторін, з'ясувавши всі фактичні обставини, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню виходячи з наступного.

Приватне підприємство "Батерфляй ЛТД" з 14.08.2007 року зареєстроване державним реєстратором Житомирської області як юридична особа за адресою: 11301, Житомирська область, смт.Лугини, вул. К.Маркса, 18, про що видано свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи серії A00 №715944 та відповідно до свідоцтва №100134500 з 18.08.2008 року зареєстроване ДПІ у Лугинському районі Житомирської області, як платник податку на додану вартість.

29.12.2009 року до Єдиного державного реєстру внесено зміни - підприємством змінено юридичну адресу на 11500, Житомирська область, м.Коростень, вул. Сосновського, 38-Р та видано свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи серії A01 №278105 (а.с. 10).

24.11.2010 року ДПІ в Лугинському районі Житомирської області прийняла акт №107/15-13 від 24.11.2010 року про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість - ПП "Батерфляй ЛТД" на підставі пп. "ґ " п.9.8 ст.9 Закону України «Про податок на додану вартість» у зв'язку з неможливістю встановити місцезнаходження платника. Підставою для анулювання свідоцтва платника податку на додану вартість стали матеріали довідки ВПМ Коростенської ОДПІ від 22.11.2010 року №4094/7.

Відповідно до пп. "ґ" п.9.8 ст.9 Закону України "Про податок на додану вартість" передбачено, що реєстрація особи як платника податку на додану вартість діє до дати її анулювання, яка відбувається у випадку, якщо особа, зареєстрована як платник податку, не надає податковому органу декларації з цього податку протягом дванадцяти послідовних податкових місяців або подає таку декларацію (податковий розрахунок), яка (який) свідчить про відсутність оподатковуваних поставок протягом такого періоду, а також у випадках, визначених законодавством стосовно порядку реєстрації суб'єктів господарювання.

Такі ж положення містяться і в п.25 "ґ" наказу ДПА України від 01.03.2000, № 79 "Про затвердження Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість"

Згідно п.25.2.1 наказу ДПА України "Про затвердження Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість" органи державної податкової служби здійснюють постійний моніторинг платників податку на додану вартість, які включені до Реєстру, та приймають рішення про анулювання реєстрації відповідних платників податку на додану вартість у разі існування підстав, визначених у підпунктах "б" - "ґ" пункту 25 цього Положення. Такі рішення можуть бути прийняті за наявності відповідних підтвердних документів (відомостей):

- свідоцтва або іншого документа про реєстрацію або обрання платником податку відповідно до Закону спеціального режиму оподаткування за ставками, іншими, ніж зазначені в статті 6 та статті 81 Закону (підстава - підпункт "г" пункту 9.8 статті 9 Закону);

- акта або довідки підрозділу оподаткування юридичних або фізичних осіб про неподання платником податку податковому органу декларації з податку на додану вартість протягом дванадцяти послідовних податкових місяців (підстава - підпункт "ґ" пункту 9.8 статті 9 Закону);

- реєстру (переліку) податкових декларацій (податкових розрахунків) особи за дванадцять послідовних податкових місяців, які свідчать про відсутність у таких деклараціях (податкових розрахунках) оподатковуваних поставок протягом дванадцяти послідовних податкових місяців (підстава - підпункт "ґ" пункту 9.8 статті 9 Закону). У реєстрі (переліку) зазначаються дані про реєстрацію особи платником податку на додану вартість та по кожній декларації (податковому розрахунку) - податковий період, дата надходження декларації (податкового розрахунку) до органу державної податкової служби, загальні обсяги оподатковуваних поставок звітного періоду, вказані у відповідних рядках та колонках податкової декларації (податкового розрахунку);

- повідомлення державного реєстратора, відомостей з Єдиного державного реєстру, відомостей з ЄДРПОУ чи інших державних реєстрів, якими підтверджується припинення (ліквідація) юридичної особи, припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, представництва нерезидента (підстава - підпункт "ґ" пункту 9.8 статті 9 Закону);

- державного реєстру щодо скасування державної реєстрації платника податку або визнання недійсними змін до установчих документів (підстава - підпункт "ґ" пункту 9.8 статті 9 Закону).

Отже, з аналізу зазначених норм слідує, що анулювати свідоцтво платника податку на додану вартість за ініціативою податкового органу у відповідності до пп. "ґ " п.9.8 ст.9 Закону України “Про податок на додану вартість” можливо: 1) якщо платник податку не надає декларації з цього податку протягом дванадцяти послідовних податкових місяців, 2) подає декларацію, яка свідчить про відсутність оподатковуваних поставок протягом такого періоду, 3) у випадках, визначених законодавством стосовно порядку реєстрації суб'єктів господарювання.

Встановлено, що ДПІ у Лугинському районі в період з 09.08.2010 року по 03.09.2010 року з продовженням з 14.10.2010 року на 10 робочих днів і з 28.10.2010 року на п"ять робочих днів проводилась планова виїзна перевірка ПП "Батерфляй ЛТД", про що складено акт №42/23-15-35100080 від 10.11.2010 року (а.с. 27-28).

Відповідно до п.2.3.2 акту перевірки №42/23-15-35100080 від 10.11.2010 року місцезнаходження ПП "Батерфляй ЛТД" відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію:11301, Житомирська область, смт.Лугини, вул. К.Маркса, 18. 29 грудня 2009 року до Єдиного державного реєстру внесено зміни - підприємством змінено юридичну адресу на 11500, Житомирська область, м.Коростень, вул. Сосновського, 38-Р. Перевіркою встановлено, що фактичне місцезнаходження підприємства відповідає місцю реєстрацію.

В акті перевірки відсутні відомості щодо неподання декларації з ПДВ протягом останніх дванадцяти місяців чи подання декларацій, які б свідчили про відсутність оподатковуваних поставок протягом такого періоду.

Щодо посилання в акті №107/15-13 від 24.11.2010 року про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість на те, що підставою для прийняття оскаржуваного акту є довідка ВПМ Коростенської ОДПІ від 22.11.2010 року №4094/7, то така довідка не являється належним підтвердним документом для прийняття рішення про анулювання реєстрації платником ПДВ у відповідності до вимог п.25.2.1 наказу ДПА України "Про затвердження Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість".

Крім того, прокуратурою м.Коростеня проведена перевірка за скаргою ПП "Батерфляй ЛТД" з приводу порушень вимог діючих нормативно-правових актів, що регламентують діяльність працівників податкового органу (а.с. 11).

За наслідками перевірки в.о. прокурора м.Коростеня винесено постанову про порушення дисциплінарного провадження від 17.12.2010 року у відношенні заступника начальника ВПМ Коростенської ОДПІ майора податкової міліції ОСОБА_1, який видав довідку від 22.11.2010 року №4094/7, на підставі якої винесений оскаржуваний акт (а.с. 25-26).

У вказаній постанові про порушення дисциплінарного провадження встановлено, що в змісті довідки від 22.11.2010 року №4094/7 відсутні будь-які фактичні дані, які підтверджують факт відсутності за місцезнаходженням ПП "Батерфляй ЛТД".

Також, в самому оскаржуваному акті зазначено, що ПП "Батерфляй ЛТД" змінено своє місцезнаходження з вул.К.Маркса,18 в смт.Лугини на вул.Сосновського, 38р в м.Коростені. Зміна місцезнаходження платника податку підтверджена відомостями з Єдиного державного реєстру щодо юридичних осіб (а.с.16).

Таким чином, суд приходить до висновку, що ДПІ в Лугинському районі Житомирської області необґрунтовано прийняла рішення у вигляді акта №107/15-13 від 24.11.2010 року про анулювання реєстрації ПП "Батерфляй ЛТД" платником податку на додану вартість з підстав, які не передбачені пп. "г" п.9.8 ст.9 Закону України "Про податок на додану вартість", а тому акт №107/15-13 від 24.11.2010 року про анулювання реєстрації ПП "Батерфляй ЛТД" платником податку на додану вартість підлягає скасуванню з моменту його прийняття.

Суд вважає, що всупереч наведеним вимогам відповідач як суб'єкт владних повноважень не надав суду достатніх беззаперечних доказів обґрунтування обставин, на яких ґрунтуються його висновки про необхідність скасувати реєстрацію позивача як платника податку на додану вартість, і не довів правомірності прийнятого ним рішення щодо анулювання реєстрації платником податку ПП "Батерфляй ЛТД".

На підставі викладеного, відповідно до Закону України "Про податок на додану вартість", наказу ДПА України "Про затвердження Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість" та керуючись ст.ст. 86, 158 - 163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-

постановив:

Позов задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення ДПІ у Лугинському районі Житомирської області про реєстрацію платника податку на додану вартість приватного підприємства "Батерфляй ЛТД" №107/15-13 від 24.11.2010 року.

Зобов'язати Лугинську міжрайонну державну податкову інспекцію Житомирської області вчинити дії щодо поновлення реєстрації приватного підприємства "Батерфляй ЛТД" в якості платника податку на додану вартість.

          Постанова суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення.

          У разі застосування судом ч.3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

Головуючий суддя:                                                                                          О.Г. Попова

Повний текст постанови виготовлено: 21 лютого 2011 р.