Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 березня 2011 р. справа № 2а/0570/2495/2011
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 12 год. 20 хв.
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Зекунова Е. В.
при секретаріКовальському А.В.
за участю
представника позивача Ковальчук Д.М.
представник відповідачане зявився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Пролетарському районі м. Донецька до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості у розмірі 195,74 грн.,-
В С Т А Н О В И В:
Державна податкова інспекція у Пролетарському районі м. Донецька звернулась з адміністративним позовом до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості у розмірі 195,74 грн.
Позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що станом на 02.12.2010р. згідно довідки про суми податкового боргу платників податків за фізичною особою підприємцем ОСОБА_2 є податковий борг перед бюджетом у сумі 195,74 гривень, який виник в результаті несплати податкового зобовязання з єдиного податку.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав та просив його задовольнити. Пояснив, що відповідач є платником єдиного податку та не виконує свої зобовязання щодо сплати зазначеного податку, внаслідок чого утворилась заборгованість.
Відповідач в судове засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Згідно до ч.4 ст.128 у разі повторного неприбуття відповідача - який не є суб'єктом владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідач перебуває на податковому обліку в державній податковій інспекції у Пролетарському районі м. Донецька, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків.
З грудня 2009 року відповідач є платником єдиного податку відповідно до поданої заяви про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності на 2010 рік.
Спрощена система запроваджена Указом Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку, звітності субєктів малого підприємництва» № 727/98 від 03.07.1998 року (далі Указ № 727/98 від 03.07.1998 року) і закріплена в Законі України “Про державну підтримку малого підприємництва ”, суть якої, відповідно до статті 11 цього Закону, полягає в заміні сплати передбачених звичайною системою оподаткування податків, сплатою єдиного податку.
Указ Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку, звітності субєктів малого підприємництва ” виданий в межах повноважень Президента України, закріплених в пункті 4 розділу XV "Перехідні положення" Конституції України.
Названим Указом суб'єктам малого підприємництва надано право самостійно обирати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком, встановлено ставки єдиного податку, визначено базу та об'єкти оподаткування, строки і порядок сплати єдиного податку та коло осіб, на яких дія Указу не поширюється.
Заміна сплати звичайних податків сплатою єдиного податку відповідно до статті 5 Закону України “Про державну підтримку малого підприємництва ” є одним з напрямків державної підтримки малого підприємництва поряд, зокрема, з встановленням системи пільг для зазначених платників податків. Це означає, що вказана заміна не є ні пільгою в оподаткуванні, ні звільненням від сплати податків.
Відповідно до пункту 4 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку, звітності субєктів малого підприємництва» для переходу на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єкт малого підприємництва подає письмову заяву до органу державної податкової служби за місцем державної реєстрації.
Відповідач звернувся до Державної податкової інспекції у Пролетарському районі м. Донецька з письмовою заявою про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності в грудні 2009 року.
Відповідно до абзацу 6 п. 2 Указу № 727/98 від 03.07.1998 року суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
Згідно із зазначеним пунктом Указу ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць.
Ставка єдиного податку для даного виду діяльності згідно рішення Донецької міської ради «Про розміри ставок єдиного податку для субєктів підприємницької діяльності фізичних осіб» від 24.01.2003 року № 4/5 складає 200,00 грн. на календарний місяць.
Згідно з п.2 Порядку видачі свідоцтв про сплату єдиного податку, затвердженого наказом ДПА України від 20.09.1999р. №599 свідоцтво видається на зазначений в заяві термін, але в межах календарного року. У разі щомісячної сплати єдиного податку, його сплата здійснюється не пізніше 20-го числа, наступного за тим, в якому здійснювалась попередня сплата єдиного податку.
Як вбачається з матеріалів справи відповідач здійснював діяльність, яка відноситься до «роздрібної торгівлі непродовольчими товарами», проте за період з 20.01.2010р. по 22.11.2010р. єдиний податок не сплачував.
Станом на 02.12.2010р. загальна заборгованість відповідача по сплаті єдиного податку складає 195,74 грн.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
За правилами пункту 4 статті 9 Закону України “Про систему оподаткування ” обовязок фізичної особи щодо сплати податків припиняється їх сплатою. Доказів сплати заборгованості відповідач не надав. Наявність заборгованості на час розгляду справи підтверджена податковим органом.
Відповідно до пункту 30 статті 2 Бюджетного кодексу України органи стягнення - це податкові, митні та інші державні органи, яким відповідно до закону надано право стягнення до бюджету податків, зборів (обов'язкових платежів) та інших надходжень.
Пп.3.1.1 п.3.1 ст. 3 Закону України „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами ” визначено, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Підпунктом 41.5 ст.41 Податкового кодексу зазначено, що органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державі виконавці в межах своїх повноважень.
Виходячи з правил статті 124 Конституції України, юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що є у державі, суд приходить до висновку, що податковий орган, виходячи з покладених на нього функцій, правомірно звернувся до суду щодо стягнення заборгованості.
З урахуванням зазначеного суд задовольняє позов у повному обсязі.
Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Державної податкової інспекції у Пролетарському районі м. Донецька до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості у розмірі 195,74грн.- задовольнити.
Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, адреса: 83041, АДРЕСА_1) суму податкового боргу з єдиного податку у розмірі 195 (сто девяносто пять) грн.74 коп. на користь місцевого бюджету Пролетарського району м. Донецька, код ЄДРПОУ 34686940 р/р 342116379700011, код платежу 16050200, банк отримувача ГУДКУ в Донецькій області м. Донецька, МФО 834016.
Вступну та резолютивну частини постанови проголошено 30 березня 2011 року у присутності представника позивача.
Постанова у повному обсязі виготовлена 04 квітня 2011 року.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Суддя Зекунов Е. В.