Справа № 2-а-1286/11
П О С Т А Н О В А
Іменем України
21 березня 2011 року м. Очаків
Очаківський міськрайонний суд Миколаївської області у складі:
головуючого –судді Чаус Л.В.
при секретарі Купрієвич О.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до відділення ДАІ з обслуговування адміністративної території м. Очакова та Очаківського району УДАІ УМВС України в Миколаївській області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, -
В С Т А Н О В И В :
09 лютого 2011 року ОСОБА_1 звернувся до Очаківського міськрайонного суду Миколаївської області із зазначеним адміністративним позовом до відділення ДАІ з обслуговування адміністративної території м. Очакова та Очаківського району УДАІ УМВС України в Миколаївській області. Свої вимоги позивач обґрунтовував тим, що 04 лютого 2011 року, отримавши постанову про відкриття виконавчого провадження дізнався про існування постанови серії ВЕ №256912, винесеної відповідачем 03.11.2010 року, вважає її незаконною, оскільки справу про притягнення його до адміністративної відповідальності, в порушення ст. 268 КУпАП, розглянуто за його відсутності і при цьому він не був повідомлений про час її розгляду, що позбавило його можливості реалізувати свої права, передбачені цією ж статтею. Просив скасувати оскаржувану постанову.
У судове засідання будучи належним чином повідомленими про дату, час і місце судового розгляду позивач та представник відповідача не прибули. Від позивача надійшла заява про розгляд справи за його відсутності. Відповідач про причини неприбуття свого представника у судове засідання не повідомив.
Відповідно до ч. 4 ст. 128 КАС України, у разі неприбуття відповідача –суб'єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Дослідивши письмові докази, що є у справі, суд дійшов наступного.
Зі змісту копії постанови ВП № 23912413 про відкриття виконавчого провадження від 25 січня 2011 року вбачається, що на позивача постановою № 256912 накладено адміністративне стягнення у виді штрафу за порушення Правил дорожнього руху України.
У вказаній постанові відсутні будь-які докази, що підтверджують факт одержання позивачем копій оскаржуваної постанови.
Таких доказів відповідач не надав і в ході судового розгляду позову ОСОБА_1.
Враховуючи це та з огляду на положення ч. 2 ст. 71 КАС України, відповідно до яких у справах про протиправність рішень суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення покладається на відповідача, суд вважає, що справу про притягнення позивача до адміністративної відповідальності розглянуто за його відсутності, і при цьому він не був повідомлений про місце та час її розгляду.
Згідно ч. 1 ст. 268 КУпАП, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Отже, розглянувши справу у відсутність позивача, за відсутності даних про своєчасне сповіщенням останнього про час її розгляду, відповідач порушив зазначений вище припис закону та зазначені вище права позивача.
За таких обставин оскаржувана постанова є незаконною та протиправною.
Згідно ч. 1 ст. 293 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді скарги на постанову по справі про адміністративне правопорушення перевіряє законність і обґрунтованість винесеної постанови і може прийняти рішення про скасування постанови і надіслання справи на новий розгляд.
Разом з тим, оскільки строк накладення на позивача адміністративного стягнення сплив 03 січня 2011 року, суд вважає, що справа про притягнення його до адміністративної відповідальності підлягає закриттю.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 9-12, 15, ст.ст. 158-163 КАС України, -
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний позов ОСОБА_1 до відділення ДАІ з обслуговування адміністративної території м. Очакова та Очаківського району УДАІ УМВС України в Миколаївській області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення –задовольнити повністю.
Постанову серії ВЕ № 256912 від 03 листопада 2010 року відділення ДАІ з обслуговування адміністративної території м. Очакова та Очаківського району УДАІ УМВС України в Миколаївській області про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення –скасувати.
Справу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності –закрити у зв'язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
Постанова є остаточною і оскарженню не підлягає.
Постанова набирає законної сили з моменту її винесення.
Головуючий: