Постанова № 14761467, 09.03.2011, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.03.2011
Номер справи
118/11/2170
Номер документу
14761467
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

_____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 березня 2011 р. Справа № 2-а-118/11/2170

Суддя Херсонського окружного адміністративного суду Морська Г.М., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Херсоні до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових (штрафних) санкцій,

встановила:

Державна податкова інспекція у м. Херсоні звернулась до суду з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій у розмірі2182 грн.

Відповідач письмових заперечень на позов не надав. Разом з тим, 19.01.2011 р. на юридичну адресу ФОП ОСОБА_1: АДРЕСА_1, 73000, Херсонським окружним адміністративним судом було направлено копію ухвали про відкриття скороченого провадження, яка була доставлена за вищезазначеною адресою, що підтверджується підписом працівника зв'язку.

Згідно з ч. 8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.

Відповідно до витягу з ЄДРПОУ станом на 29.11.2010 р. відповідач є фізичною особою - підприємцем, а його адресою є: АДРЕСА_1, 73000.

Таким чином, відповідач був належним чином повідомлений про розгляд справи в порядку скороченого провадження, строк та порядок подання заперечення проти позову, а також наслідки неподання такого заперечення.

Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що 08.09.2010 р. ДПІ у м. Херсоні проведено перевірку ФОП ОСОБА_1 у ході якої встановлені наступні порушення: допущення відповідачем невідповідності готівкових коштів на місці проведення розрахунків, сумі, зазначеній у денному Х-звіті, проведення розрахункової операції без застосування РРО, порушення порядку ведення товарних запасів за місцем їх реалізації. За результатами перевірки складений акт на підставі якого прийнято рішення про застосування штрафних санкцій. Дане рішення добровільно відповідачем не виконане, а тому сума штрафних санкцій, на думку позивача, підлягає стягненню в судовому порядку.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що 08.09.2010 р. посадовими особами Державної податкової інспекції у м. Херсоні - головними державними податковими ревізор-інспекторами - Іщенком І.В. та Бутенко Є.К. проведено перевірку субєкта господарювання ФОП ОСОБА_1 на предмет дотримання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій у відділі магазину "Пілат", який розташований за адресою: АДРЕСА_2 (поблизу кінотеатру "Супутник"). Перевіркою встановлено проведення розрахункової операції без застосування РРО, невідповідність суми наявних готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі, яка зазначена в денному звіті РРО, а також порушення порядку ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації. За результатами перевірки складено акт від 08.09.2010 р. №961/21/03/13/НОМЕР_1.

Рішенням Державної податкової інспекції у м. Херсоні № 0013982307 від 10.09.2010р. за порушення п.п. 1, 12, 13 ст. 3 Закону України № 265/95-ВР до відповідача застосовані штрафні санкції на суму 2184,50 грн.

Зазначеним рішенням до приватного підприємця застосовані штрафні санкції за порушення п. 13 ст. 3 Закону № 265/95-ВР.

Пунктом 13 ч. 3 Закону № 265/95-ВР зазначено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Відповідно до п. 1 ст. 17 Закону № 265/95-ВР за порушення вимог вищезазначеного закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.

Допущення відповідачем невідповідності готівкових коштів на місці проведення розрахунків, сумі, зазначеній у денному Х-звіті встановлено ревізорами на підставі співставлення роздрукованого денного Х-звіту від 08.09.2010р., у якому зазначено, що в сейфі готівкою повинно знаходитись 139,50 грн. та суми готівки, що фактично знаходилась на місці проведення розрахунків 139, 80 грн. Сума коштів на місці проведення розрахунків була внесена до опису наявних готівкових коштів, який підписала продавець ОСОБА_4

Даний факт ФОП ОСОБА_1 належним чином не спростований, заперечення проти позовних вимог не надані та рішення про застосування штрафних санкцій не оскаржене.

Таким чином, застосування до приватного підприємця штрафної санкції за порушення п. 13 ст. 3 Закону № 265/95-ВР є правомірним.

Зазначеним рішенням до ФОП ОСОБА_1 застосовані штрафні санкції за порушення п. 1 ст. 3 Закону України № 265/95-ВР.

Згідно п. 1 ст. 3 Закону України № 265/95-ВР суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок

За порушення вимог п. 1 ст. 3 Закону № 265/95-ВР пунктом 1 ст. 17 зазначеного закону передбачено, що за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.

Із акту перевірки вбачається, що продавцем ОСОБА_4 була проведена розрахункова операція із придбання пива "Becks" 0,5 на суму 06,00 грн. без застосування РРО.

Даний факт відповідачем належним чином не спростований, заперечення проти позовних вимог не надані та рішення про застосування штрафних санкцій не оскаржене.

Таким чином, застосування до приватного підприємця штрафної санкції за порушення п. 1 ст. 3 Закону № 265/95-ВР є правомірним.

Даним рішенням до відповідача застосовані штрафні санкції за порушення п. 12 ст. 3 Закону № 265/95-ВР.

На місці проведення розрахунків були відсутні накладні на товар, що реалізовувався.

Відповідно до п. 12 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг).

Статтею 6 цього Закону визначено, що облік товарних запасів фізичною особою - суб'єктом підприємницької діяльності ведеться у порядку, визначеному чинним законодавством, а юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) - у порядку, визначеному відповідним національним положенням (стандартом) бухгалтерського обліку. Облік ведеться з урахуванням особливостей, встановлених для суб'єктів малого підприємництва. Обов'язок із ведення обліку товарних запасів не застосовується до осіб, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку придбаних або проданих товарів.

Судом встановлено, що у магазині були відсутні накладні на товар, що перебував на реалізації.

Відповідно до додатку до акту перевірки на реалізації без супровідних документів знаходився товар на загальну суму 1076, 50 грн.

Даний факт ФОП ОСОБА_1 належним чином не спростований, заперечення проти позовних вимог не надані та рішення про застосування штрафних санкцій не оскаржене.

Таким чином, застосування до приватного підприємця штрафної санкції за порушення п. 12 ст. 3 Закону № 265/95-ВР є правомірним.

Застосовані до приватного підприємця штрафні санкції добровільно не сплачені, а тому підлягають стягненню у судовому порядку.

Проаналізувавши матеріали справи, слід дійти до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 12, 19, 158, 161- 163, 183-2 КАС України, суддя, -

постановила:

Позов Державної податкової інспекції у м. Херсоні до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових (штрафних) санкцій про стягнення фінансових (штрафних) санкцій задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) фінансові санкції у сумі 2182 (дві тисячі вісімсот дві) грн. до Державного бюджету України - код платежу 3021080900, на розрахунковий рахунок - 31118104700002 - фінансові санкції за порушення Закону України "Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", Державне казначейство у м. Херсоні, код ЗКПО 24104230, в установі банку УДК у Херсонській області, МФО 852010.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з моменту її отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Г.М. Морська

кат. 8.1.4