Копія
Україна
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 лютого 2011 року Справа № 1170/2а-4/11
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді Мирошниченка В.С.
при секретарі Поцелуйко А.І.,
за участю сторін:
представника прокурора- Вилєгжаніної О.П.
представника позивача- Панасенко І.Б.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Кіровограді справу за адміністративним позовом прокурора Кіровського району м.Кіровограда в інтересах держави в особі Кіровоградської обєднаної державної податкової інспекції до товариства з обмеженою відповідальністю «Грантрейд»про стягнення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Кіровського району м.Кіровограда звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом в інтересах держави в особі Кіровоградської обєднаної державної податкової інспекції до товариства з обмеженою відповідальністю «Грантрейд» про стягнення на користь Новенської селищної ради податкового боргу в сумі 413792,55 грн.
Позивач обґрунтував позовні вимоги тим, що станом на 22.12.2010рік у ТОВ “Грантрейд” виник податковий борг по орендній платі за земельні ділянки державної і комунальної власності згідно податкових декларацій згідно з договором оренди на 2008 рік, на 2009 рік №2739, на 2010рік №3865 в сумі 413792,55 грн., в тому числі основний платіж 395318,94грн та пеня 18473,61грн.
Представник прокурора та представник Кіровоградської ОДПІ позовні вимоги підтримали повністю з підстав зазначених у позовній заяві та просили суд задовольнити вимоги в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання двічі не зявився, правом на подачу заяв, клопотань, пояснень не скористався, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином (а.с. 28, 31).
Суд, вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та обєктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню виходячи з наступного.
Пунктом 2 статті 121 Конституції України, частиною 2 статті 60 КАС України передбачено, що прокурор зебезпечує представництво інтересів держави в суді у випадках, передбачених законом, зокрема згідно п.9 Перехідних положень Конституції України, прокуратура забезпечує загальний нагляд за додержанням і застосуванням законів. Згідно п.6 ч.2 ст.20 Закону України „Про прокуратуру” при здійсненні загального нагляду прокурор уповноважений звертатись до суду з заявами про захист прав і законних інтересів держави.
Підставою звернення прокурора Кіровського району м.Кірвоограда до суду з даним позовом стало завдання шкоди економічним інтересам держави, що виявилось у порушенні податкового законодавства та недоотриманні коштів Державним бюджетом України.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Грантрейд»зареєстроване виконавчим комітетом Кіровоградської міської ради 03.08.2006р.
ТОВ «Грантрейд»уклало 02.04.2008р. договір оренди землі з Новенською селищною радою,що підтверджується відомостями із договору оренди землі (а.с.8,10,13).
Відповідачем 22.08.2008р. подано до податкової інспекції декларацію орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності № 92776 (а.с. 57-58). Згідно зазначеної декларації відповідач нарахував орендну плату за жовтень -14837,66 грн, листопад-14837,66 грн, грудень-14837,66 грн., з погасив в сумі 3700,00грн. (14837,66+14837,66+14837,66-3700=40812,98грн.)
Згідно поданої відповідачем податкової декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності від 28.01.2009 року №2739 (а.с.59-60). орендна плата за січень-грудень 2009 року становить 205115,76грн. (17092,98Ч12=205115,76).
Також відповідачем подано податкову декларацію орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності № 16852 від 02.03.2010р.(а.с.61-62), згідно якої нарахував орендну плату за січень-жовтень 2010 року в сумі 149390,2грн.( 14939,02Ч10= 149390,2).
Станом на 22.12.2010 року сума податкового боргу з орендної плати за землю по вищезазначених деклараціях склала 395318,94грн., що підтверджується розрахунком податкового боргу по орендній платі з фізичних осіб (а.с.47), зворотнім боком облікової картки платника(а.с.48-56). Відповідачу нараховано пеню по орендній платі за землю в сумі 18473,61 грн., що підтверджується обліковою карткою платника податку (а.с.56).
Таким чином, за відповідачем рахується податковий борг в сумі 413792,55грн. (395318,94 + 18473,61=413792,55).
Відповідно до п. 6.2 п. 6.3 ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” № 2181 (в редакції чинній на момент виникнення правовідносин) відповідачу направлені податкові вимоги 03.12.08р. перша податкова вимога № 1/2310, яку отримано відповідачем 12.01.09р. (а.с.24), та 16.02.2009 р. друга податкова вимога № 2/255(а.с.23), яку було 26.02.2009р. розміщено на дошці податкових оголошень у звязку з відсутністю підприємства за юридичною адресою (а.с.22).
Статтею 14 Закону України «Про плату за землю»N 2505-IV, в редакції чинній на момент виникнення правовідносин, передбачено, що платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
Відповідно до ст.17 Закону N 2505-IV податкове зобов'язання по земельному податку, також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Функції державних податкових інспекцій в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та об'єднаних державних податкових інспекцій визначені ст. 10 Закону України від 04.12.1990, № 509-XII “Про державну податкову службу в Україні”. Державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції відповідно до норм зазначеної статті здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів); забезпечують облік платників податків, інших платежів, правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків, платежів, а також здійснюють реєстрацію фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів; контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів; забезпечують застосування та своєчасне стягнення сум фінансових санкцій, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України за порушення податкового законодавства, а також стягнення адміністративних штрафів за порушення податкового законодавства, допущені посадовими особами підприємств, установ, організацій та громадянами; подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідно до норм п.п. 5.4.1. п. 5.4 ст. 5 Закону № 2181-ІІІ узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Статтею 6 Закону № 2181-ІІІ регламентовані підстави формування та процедура направлення боржнику податкових повідомлень та податкових вимог. Відповідно до п. 6.1. ст. 6 у разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).
Згідно п.п. 6.2.1 ст. 6 Закону України, від 21.12.2000, № 2181-III “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Відповідно до п.п. 6.2.3. п. 6.1. ст. 6 Закону № 2181-ІІІ податкові вимоги надсилаються: перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк; друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки.
Податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення. Податкова вимога вважається надісланою (врученою) фізичній особі, якщо її вручено особисто такій фізичній особі або її законному представникові чи надіслано листом на її адресу за місцем проживання або останнього відомого місця її знаходження із повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові повідомлення. У разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення. Наведене визначено п.п. 6.2.4. п. 6.2. ст. 6 Закону України, від 21.12.2000, № 2181-III “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”.
Відповідно до п. 16.1.1, п. 16.3.1 ст. 16 Закону України № 2181-ІІІ після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Нарахування пені закінчується у день прийняття банком, обслуговуючим платника податків, платіжного доручення на сплату суми податкового боргу. У разі часткової сплати суми податкового боргу нарахування пені зупиняється на таку сплачену частку.
Відповідно до норм п.п. 3.1.1. п. 3.1 ст. 3 Закону № 2181-ІІІ активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
В процесі розгляду справи судом встановлений факт наявності податкової заборгованості товариства з обмеженою відповідальністю «Грантрейд»в сумі 413792 грн. 55 коп.
Відповідно до наведеного, суд приходить до висновку, що позовні вимоги прокурора Кіровського району м.Кіровограда в інтересах держави в особі Кіровоградської обєднаної державної податкової інспекції підлягають задоволенню в повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 51, 86, 94, 122, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Грантрейд» за рахунок його активів ( р\р 26007300178 КФ ВАТ «ВіЕйБі-Банк» МФО 383147 р/р 26008001334252 в АТ «ОТП Банк»м.Київ, МФО 300528 код 3448875) на користь держави в особі Кіровоградської обєднаної державної податкової інспекції ( Новенська селищна рада, банк УДК у Кіровоградській області, МФО 823016, ід.код 24145329, рахунок №33218812700005, код платежу 13050201) податковий борг в сумі 413792 (чотириста тринадцять тисяч сімсот девяносто дві) гривень 55 копійок.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі апеляційного оскарження з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги в 10-денний строк з дня отримання копії постанови в повному обсязі.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного судуВ.С.Мирошниченко