Єдиний державний реєстр судових рішень
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 червня 2010 р. Справа № 2а-5286/10/0470
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді ПотоловоїГ.В.
при секретарі Івановій І.О.
за участю: представника позивача Комлик О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Нікопольської обєднаної державної податкової інспекції до Приватного підприємства «Нікопольська приватна пивоварня» про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
28.04.2010 року Нікопольська ОДПІ звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом про стягнення з Приватного підприємства «Нікопольська приватна пивоварня»заборгованості у сумі 1102грн. 50коп.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що за результатами перевірки відповідачащодо дотримання порядку проведення розрахунків за товари, вимог регулювання обігу готівки танаявності торгових патентів і ліцензій встановлено порушення останнім Закону України «Прозастосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме, сума готівкових коштівна місці проведення розрахунків не відповідає показникам денного »- звіту реєстраторарозрахункових операцій на суму 16,50 грн., у зв'язку з чим, до відповідача застосована фінансовасанкція у розмірі 82грн. 50 коп.
Також не забезпечено щоденне друкування на реєстраторі розрахункових операцій фіскальнихзвітних чеків («Z»- звітів), а саме: відсутні фіскальні звітні чеки за 30.04.2009 р., 12.05.2009 р. та незабезпечено зберігання в книзі обліку розрахункових операцій фіскального звітного чеку («Z»- звіту) за05.05.2009 року, у зв'язку з чим, до відповідача застосована фінансова санкція у розмірі 1020 грн. 00коп.
Таким чином у відповідача утворилася заборгованість на вищезазначені суми, яку позивач просить стягнути.
Представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце його проведення повідомлений належним чином (а.с.22), заперечення проти позову не надав, з клопотанням про відкладення розгляду справи не звертався. З матеріалів справи вбачається, що відповідач погодився про розгляд справи без його участі (а.с.22)
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі з огляду на наступне.
Як вбачається з матеріалів справи, згідно з витягу Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Приватне підприємство «Нікопольська приватна пивоварня»(далі -відповідач) зареєстрований 15.04.1999р. виконавчим комітетом Нікопольської міської ради, знаходиться за адресою: 53221, Дніпропетровська область, м.Нікополь, вул. Героїв Чорнобиля, б. 102/2. (а.с.8)
Отже, відповідач належним чином зареєстрований, як юридична особа, а тому на нього поширюється дія законів та інших нормативно-правових актів, які регулюють здійснення підприємницької діяльності в Україні.
26.05.2009 р. фахівцями Нікопольської ОДПІ було проведено перевірку за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій господарської одиниці - пивбар «Фірмовий», що розташована за адресою: м. Нікополь, вул. Івана Богуна, буд. 7 А, суб'єкта господарської діяльності ПП «Нікопольська приватна пивоварня»(Акт № 04070123 від 26.05.2009р.). (а.с. 17-18)
За результатами проведення перевірки фахівцями Нікопольської ОДПІ були встановлені порушення чинного законодавства з боку відповідача: а саме, сума готівкових коштів на місці проведення розрахунків не відповідає показникам денного »- звіту реєстратора розрахункових операцій на суму 16,50 грн., чим було порушено п.13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»№ 265/95-ВР від 06.07.1995р., згідно з яким суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток,платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчуваннята послуг зобовязані забезпечувативідповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, аувипадку використання розрахункової книжки загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Відповідальність за вказане порушення передбачена ст.22 вказаного Закону у вигляді фінансової санкції у п'ятикратному розміру суми на яку виявлено невідповідність. 16,50 грн. х 5 = 82,50 грн.
Також, не забезпечено щоденне друкування на реєстраторі розрахункових операцій фіскальних звітних чеків («Z»- звітів), а саме: відсутні фіскальні звітні чеки за 30.04.2009 р., 12.05.2009р. та не забезпечено зберігання в книзі обліку розрахункових операцій фіскального звітного чеку («Z»- звіту) за 05.05.2009 року, чим було порушено п.9 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»№ 265/95-ВР від 06.07.1995 р., згідно з яким суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.
Відповідальність за таке порушення передбачена п.4 ст.17 вказаного Закону у вигляді фінансової санкції в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. 17,00грн. х 20 х 3 = 1020,00грн.
Загальна сума штрафних (фінансових) санкцій за актом перевірки складає 1102,50грн. (82,50 грн. + 1020,00грн.).
Таким чином, на підставі акту перевірки № 04070123 від 26.05.2009р. Нікопольською ОДШ було винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0001592330/0/23696 від 01.06.2009р., яким до Відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 1102,50грн. Вказане рішення отримано директором ПП «Нікопольська приватна пивоварня», що підтверджується підписом на корінці рішення (а.с.20).
Як вбачається з матеріалів справи та підтверджено представником позивача у судовому засіданні, в адміністративному порядку рішення податкового органу не оскаржувалися, отже, відповідач погодився з виявленими в ході перевірки порушеннями та нарахованою сумою штрафу.
Проте, на час розгляду адміністративної справи сума штрафу відповідачем не сплачена, отже, є заборгованістю перед бюджетом.
Пунктом 7 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»встановлено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до підприємств, установ, організацій і громадян фінансові санкції у порядку та розмірах, встановлених законом.
У відповідності до діючого законодавства стягнення несвоєчасно сплачених платниками податків штрафних (фінансових) санкцій, застосованих запорушення Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»здійснюється виключно у судовому порядку.
Згідно п.11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу України»державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і цільовими фондами за рахунок їхнього майна.
Статтею 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»суми фінансових санкцій підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Відповідно до ст.ст. 67, 68 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори у порядку та в розмірах, встановлених законом, неухильно додержуватися Конституції та законів України.
За змістом частин 4, 5 ст.11 КАС суд повинен визначити характер спірних правовідносин та зміст правової вимоги, матеріальний закон, який їх регулює, а також факти, що підлягають встановленнюілежатьв основівимог та заперечень; зясувати, які є докази на підтвердження зазначених фактів.
Згідно ст.22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»встановлена відповідальність до суб'єктів підприємницької діяльності, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
У відповідності до ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), зарішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірах: двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій.
Таким чином, суд дійшов висновку, що поданих позивачем доказів достатньо для встановлення обставин справи та для ухвалення судового рішення.
Одним з принципів адміністративного судочинства передбачених ст.7 Кодексу адміністративного судочинства України, є принцип законності, який відповідно до ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України, полягає в наступному, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу, а суд згідно ст.86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
З урахуванням викладеного, позовні вимоги є обґрунтованими, а тому підлягають задоволенню повністю.
Відповідно до ч.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати по справі з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.94, 158-163,186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Нікопольської обєднаної державної податкової інспекції до Приватного підприємства «Нікопольська приватна пивоварня» про стягнення заборгованості - задовольнити повністю.
Стягнути з Приватного підприємства «Нікопольська приватна пивоварня»(ідентифікаційний код 30410345, Дніпропетровська область, м.Нікополь, вул.Героїв Чорнобиля, б. 102/2) заборгованість до державного бюджету в сумі 1102грн. 50 коп. (одна тисяча сто дві грн. 50 коп.) (р/р 31115104700029, код платежу 21080900, отримувач відділення ДКУ у м.Нікополь, банк УДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012).
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі, а апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Текст постанови у повному обсязі виготовлений 22.06.2010 р.
Суддя Г.В. Потолова