Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 Вн. № 2715
П О С Т А Н О ВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
14 березня 2011 року 09:24 Справа № 2а-879/11/2670
За позовомДержавної податкової інспекції у Солом'янському районі м. Києва
До Товариства з обмеженою відповідальністю "Комфортбудсервіс"
Простягнення заборгованості у розмірі 1 122 129,01 грн.,
Суддя Головань О.В. Секретар Тітова Г.А.
Представники:
Від позивача: Донська К.Б. довіреність № 132 від 01.09.10 р.,
Від відповідача:не зявився.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Державна податкова інспекція у Солом'янському районі міста Києва звернулась до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Комфортбудсервіс" заборгованості з земельного податку у розмірі 1 122 129,01 грн.
Ухвалою суду від 21.01.11 р. відкрито провадження у адміністративній справі, закінчено підготовче провадження та призначено справу до розгляду у судовому засіданні 28.02.11 р.
В судовому засіданні 28.02.11 р. оголошувалась перерва 14.03.11 р.
Представник відповідача у судове засідання 14.03.11 р. не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, про проведення судового засідання повідомлений наледним чином. Поштова кореспонденція скерована на адресу, яка міститься у довідці є Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців станом на 31.01.11 р. № 8526228 - 01042, м. Київ, вул. Патріса Лумумби, 15 а, повернулась на адресу суду з відміткою пошти: "за зазначеною адресою вибула".
В судовому засіданні 14.03.11 р. оголошено вступну та резолютивну частини постанови про задоволення позову.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Комфортбудсервіс" (надалі відповідач) зареєстроване Солом'янською районною у м. Києві державною адміністрацією 06.07.06 р. (ідентифікаційний код 34480217), що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців.
Відповідач перебуває на обліку як платник податку у Державній податковій інспекції у Солом'янському районі міста Києва (надалі позивач).
Між Товариством з обмеженою відповідальністю "Комфортбудсервіс" та Київською міською радою було укладено договір оренди землі № 72-6-00461 від 23.11.07 р.
Відповідачем було задекларовано податкове зобовязання з земельного податку шляхом подання до Державної податкової інспекції у Солом'янському районі м. Києва податкових декларацій.
Так, податковою декларацією № 1565 від 25.01.08 р. відповідач самостійно визначив суму податкового зобов'язання з орендної плати за 2008 рік у розмірі 542 947,55 грн., в тому числі по місяцям у розмірі 45 245,63 грн.
Як вбачається з матеріалів справи, станом на кінець 2008 року відповідачу було нараховано податкового зобов'язання з земельного податку у розмірі 552 741,80 грн., з яких сплачено - 552 890,10 грн. Таким чином на кінець 2008 року у відповідача обліковується переплата у розмірі 125,17 грн.
Податковою декларацією № 1944 від 27.01.09 р. відповідач самостійно визначив суму податкового зобов'язання з орендної плати за 2009 рік у розмірі 625 475,58 грн. Станом на кінець 2009 року відповідачу податковим органом було нараховано податкового зобов'язання у розмірі 618 598,24 грн., з яких сплачено 45 250,00 грн., також за відповідачем обліковувалась переплата у розмірі 125,17 грн. Таким чином, на кінець 2009 року за відповідачем обліковується заборгованість у розмірі 573 222, 07 грн.
Податковою декларацією № 1525 від 21.01.10 р. відповідач самостійно визначив податкове зобов'язання з орендної плати за землю за 2010 рік у розмірі 662 378,64 грн.
Податковим органом станом на 17.11.10 р. відповідачу було нараховано податкове зобов'язання у розмірі 548 906,94 грн.
Відповідач нараховане податкове зобов'язання у розмірі 548 906,94 грн. не сплатив.
Таким чином, станом на 17.11.10 р. загальна заборгованість відповідача з орендної плати за землю складає 1 122 129,01 грн.
Згідно з ст. 2 Закону України "Про плату за землю" плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати.
Відповідно до ст. 4 Закону України "Про плату за землю" розмір земельного податку не залежить від результатів господарської діяльності власників землі та землекористувачів.
Ст. 5 Закону України "Про плату за землю" передбачено, що об'єктом плати за землю є земельна ділянка, а також земельна частка (пай), яка перебуває у власності або користуванні, в тому числі на умовах оренди, а суб'єктом плати за землю (платником) є вланик земельної ділянки, земельної частки і землекористувач, у тому числі орендар.
Відповідно до ст. 15 Закону України "Про плату за землю" власники землі та землекористувачі сплачують земельний податок, а також орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної влісності з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
Ст. 17 Закону України "Про плату за землю" передбачено, що податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у новій звітній податковій декларації, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності громадянами сплачується рівними частками до 15 серпня і 15 листопада.
Згідно з пп. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені статтею 5 вказаного Закону, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Пунктом 1.3 ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податковий борг (недоїмка) визначається як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Частиною 1 підпунктом 5.3.1 п. 5.3. ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" передбачено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
На підставі п.п. 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" на адресу відповідача направлялись перша податкова вимога № 1/143 від 05.02.09 р. на суму 45 119,45 грн. та друга № 2/476 від 08.04.09 р. на суму 104 115, 39 грн., які відповідачем не отримані, у зв'язку з незнаходженням відповідача за юридичною адресою.
Відповідно до абзацу 4 підпункту 6.2.4 пункту 6.2 ст. 6 Закону у разі, коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Перша податкова вимога № 1/143 від 05.02.09 р. на суму 45 119,45 грн. та друга № 2/476 від 08.04.09р. на суму 104 115, 39 грн. не отримані відповідачем у звязку з незнаходженням останнього за місцем реєстрації, про що податковим органом складено акти про неможливість вручення податкових вимог платнику податку та були розміщені на дошці податкових оголошень 23.02.10 р. та від 21.04.10 р. про, що складені відповідні акти № 386/24-30 від 23.02.10 р. та № 1733/24-30 від 21.04.10 р.
Таким чином, відповідно до абзацу 4 підпункту 6.2.4 пункту 6.2 ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" днем вручення відповідачу першої податкової вимоги № 1/143 є 23.02.10 р., а другої № 2/476 21.04.10 р.
Отже, з урахуванням того, що узгоджена сума податкового зобовязання станом на дату розгляду справи набула статусу податкового боргу, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог щодо стягнення з відповідача податкової заборгованості з земельного податку у розмірі 163 184,02 грн.
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).
Згідно зі ст. 3 зазначеного Закону органи державної податкової служби України у своїй діяльності керуються Конституцією України, законами України, іншими нормативно-правовими актами органів державної влади, а також рішеннями Верховної Ради Автономної Республіки Крим і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування з питань оподаткування, виданими у межах їх повноважень.
Крім того, податковим органом стосовно Товариства з бмеженою відповідальністю "Комфортбудсервіс" винесено рішення про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу № 213 від 25.05.09 р.
У відповідності до пункту 11 статті 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Згідно пп. 3.1.1. п. 3.1 ст. 3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Враховуючи вищенаведене, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
У зв'язку з тим, що позовні вимоги заявлені до суду до набрання чинності Податковим кодексом України (01.01.11 р.), суд, розглядаючи спір по суті, застосовує положення Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та Закону України "Про плату за землю", чинних станом на час виникнення спірних правовідносин та подання позову до суду.
На підставі вищевикладеного, ст.ст. 160-163, 186 КАС України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовні вимоги задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Комфортбудсервіс" (01042, м. Київ, вул. Патріса Лумумби, 15-а , код 34480217) на користь Держави ( р/р 33217812700010, одержувач ВДК у Солом'янському районі м. Києва, код 26077951, банк одержувача: УДК у м. Києві, МФО 820019, код платежу 13050200) суму податкової заборгованості з земельного податку у розмірі 1 122 129 (один мільйон сто двадцять дві тисячі сто двадцять дев'ять) грн. 01 коп.
3. Постанова може бути оскаржена в порядку ст. 186 КАС України.
Суддя О.В. Головань
Повний текст постанови
виготовлено і підписано 15.03.11 р.