Ухвала суду № 14642405, 04.04.2011, Господарський суд Луганської області

Дата ухвалення
04.04.2011
Номер справи
12/164б
Номер документу
14642405
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

91000, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел. 55-17-32

______ УХВАЛА

04.04.11 Справа № 12/164б.

Суддя Т.С. Кірпа, розглянувши матеріали справи за заявою

кредитора - Луганського територіального управління Державної комісії з цінних

паперів та фондового ринку, м. Луганськ

до боржника - Відкритого акціонерного товариства «Сєвєродонецький завод

опорів», м. Сєвєродонецьк Луганської області

про визнання грошових вимог

суддя Т.С. Кірпа,

представники:

від кредиторів:

- Цілінченко Є.О., дов. №18-П/11 від 16.03.2011, Луганське територіальне управління Державної

комісії з цінних паперів та фондового ринку;

- Новіков І.О., дов. №3-П/11 від 04.01.2011, Луганське територіальне управління Державної

комісії з цінних паперів та фондового ринку;

ліквідатор Льовін А.П.,

обставини справи: банкрутство, ліквідаційна процедура відповідно до положень розділу ІІІ Закону України від 14.05.1992 №2343-ХІІ "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в редакції Закону від 30.06.1999 №784-ХІV), розгляд заяви кредитора, Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку з грошовими вимогами до ВАТ «Сєвєродонецький завод опорів» у сумі 120700 грн. 00 коп.

в с т а н о в и в:

Відповідно до ст. 77 Господарського процесуального кодексу України у судовому засіданні 04.04.2011 оголошувалася перерва до 05.04.2011 до 12 годин 00 хвилин.

За заявою кредитора, Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Луганської області господарським судом Луганської області 11.11.2002 порушено провадження у справі про банкрутство боржника, Відкритого акціонерного товариства “Сєвєродонецький завод опорів”, м. Сєвєродонецьк Луганської області.

11.08.2003. по справі №12/164б введено процедуру санації ВАТ “Сєвєродонецький завод опорів”, призначено керуючим санацією арбітражного керуючого Барановського С.І.

Відповідно до вимог ч. 8 ст. 17 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, судом звільнено від обовязків керуючого санацією Барановського С.І. та призначено керуючим санацією арбітражного керуючого Панасенка О.В.

Ухвалою господарського суду від 07.04.2008. №12/164б суд звільнив від виконання повноважень керуючого санацією боржника арбітражного керуючого Панасенка О.В. на підставі ч. 8 ст. 17 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” та призначив за пропозицією Державного департаменту з питань банкрутства керуючим санацією арбітражного керуючого Льовіна А.П.

Як вбачається з матеріалів справи, постановою господарського суду Луганської області від 05.07.2010 №12/164б суд прийняв рішення про:

- припинення процедури санації боржника, Відкритого акціонерного товариства «Сєвєродонецький завод опорів», м. Сєвєродонецьк Луганської області, та повноважень керуючого санації Льовіна А.П.

- визнання Відкритого акціонерного товариства «Сєвєродонецький завод опорів», м. Сєвєродонецьк Луганської області банкрутом; - відкриття ліквідаційної процедури банкрута строком на дванадцять місяців, тобто до 05.07.2011.

На виконання ухвали господарського суду від 12.07.2010 №12/164б Державним департаментом з питань банкрутства Міністерства економіки України листом від 29.07.2010 №216-30-20/2886 надано пропозицію щодо призначення ліквідатором у справі №12/164б арбітражного керуючого Льовіна Андрія Петровича ліцензія на право провадження діяльності арбітражного керуючого НОМЕР_2 від 07.12.2006, що мешкає за адресою: 93010, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1.

Відповідно до ч. 2 ст. 2 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, суд призначив ліквідатором у справі №12/164б про банкрутство Відкритого акціонерного товариства “Сєвєродонецький завод опорів”, м. Сєвєродонецьк Луганської області, арбітражного керуючого Льовіна Андрія Петровича ліцензія на право провадження діяльності арбітражного керуючого НОМЕР_2 від 07.12.2006, що мешкає за адресою: 93010, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, якого зобовязав провести ліквідаційну процедуру банкрута відповідно до положень ст. ст. 16, 22-34 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” та виконати вимоги постанови господарського суду від 05.07.2010. №12/164б.

Як свідчать матеріали справи, на адресу господарського суду кредитором, Луганським територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, м. Луганськ подано заяву від 22.12.2010 № 4279/1 (надійшла до господарського суду 27.12.2010 вх. № 524) про визнання грошових вимог до Відкритого акціонерного товариства «Сєвєродонецький завод опорів», м. Сєвєродонецьк Луганської області у сумі 120700 грн. 00 коп.

В обґрунтування поданої заяви кредитор посилається на наступне.

Відповідно до Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" та Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій затверджених Рішенням державної комісії з цінних паперів та фондового ринку 11.12.2007 р. № 2272, Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює державний контроль за дотриманням вимог законодавства на ринку цінних паперів. При виявленні фактів порушень законодавства про цінні папери уповноваженні особи ДКЦПФР складають акти про правопорушення на ринку цінних паперів, які у подальшому є підставою для винесення постанов про накладання штрафних санкцій.

Згідно з п. 1, 2 розділу III Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених Рішенням державної комісії з цінних паперів та фондового ринку 11.12.2007 р. № 2272, справа про порушення може бути порушена тільки в тому разі, якщо є достатні дані, які вказують на наявність правопорушення. Справу про правопорушення не може бути порушено, а порушена справа підлягає закриттю у разі визнання банкрутом юридичної особи, щодо якої порушено справу про правопорушення.

ВАТ „Сєвєродонецький завод опорів" порушило вимоги чинного законодавства України про цінні папери, а саме, вимоги ст. 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" та вимоги Положення "Про розкриття інформації емітентами цінних паперів», затвердженого рішенням ДКЦПФР № 1591 від 19.12.2006, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.2007 за № 97/13364 (далі - Положення).

Так, відповідно до вимог гл. 7 розділу V Положення розкриття річної інформації шляхом опублікування в офіційному друкованому виданні здійснюється у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним.

Річну інформацію за 2008 рік в офіційному друкованому виданні ВАТ "Сєвєродонецький завод опорів" опубліковано не було.

Таким чином, ВАТ "Сєвєродонецький завод опорів" при розкритті річної інформації за 2008 рік порушило вимоги п. 4 ст. 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" та гл. 7 розділу V Положення в частині розкриття регулярної інформації шляхом опублікування її в офіційному друкованому виданні.

Такі дії ВАТ "Сєвєродонецький завод опорів" підпадають під правопорушення, відповідальність за яке передбачена п. 5 ч. 1 ст. 11 Закону України „Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" (зі змінами, внесеними згідно із Законом № 801-VI від 24.12.2008 „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за правопорушення на ринку цінних паперів") - неопублікування інформації.

У зв'язку з цим, керуючись ст.ст. 9, 11, 12 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", 24.07.2009 у начальником ЛТУ ДКЦПФР у відношенні ВАТ "Сєвєродонецький завод опорів" була винесена постанова № 413-ЛУ про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 850,00 грн.

ВАТ "Сєвєродонецький завод опорів" порушено вимоги ст. 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" та вимоги Положення "Про розкриття інформації емітентами цінних паперів", затвердженого рішенням ДКЦПФР № 1591 від 19.12.2006, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.2007 за № 97/13364.

Так, Відповідно до вимог гл. 7 розділу V Положення розкриття річної інформації шляхом подання до Комісії здійснюється у строк не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.

Річну інформацію за 2008 рік в зазначений термін ВАТ "Сєвєродонецький завод опорів" до Луганського територіального управління ДКЦПФР надано не було.

Таким чином, ВАТ "Сєвєродонецький завод опорів" при розкритті річної інформації за 2008 рік порушило вимоги п. 4 ст. 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" та гл. 7 розділу V Положення в частині розкриття річної інформації шляхом подання до Комісії.

Такі дії ВАТ "Сєвєродонецький завод опорів" підпадають під правопорушення, відповідальність за яке передбачена п. 7 ч. 1 ст. 11 Закону України „Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" (зі змінами, внесеними згідно із Законом № 801-VI від 24.12.2008 „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за правопорушення на ринку цінних паперів") - неподання інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

У зв'язку з цим, керуючись ст.ст. 9, 11, 12 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", 24.07.2009 начальником ЛТУ ДКЦПФР у відношенні ВАТ "Сєвєродонецький завод опорів" була винесена постанова № 414-ЛУ про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 850,00 грн.

В порушення вимог Положення "Про розкриття інформації емітентами цінних паперів", затвердженого рішенням ДКЦПФР № 1591 від 19.12.2006р., зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.2007 за № 97/13364, у термін до 25.07.2009 не розкрило регулярну квартальну інформацію за II квартал 2009 шляхом її подання до Комісії (Луганського територіального управління ДКЦПФР).

Таким чином, ВАТ "Сєвєродонецький завод опорів" порушило вимоги п. 1 та п. 3 гл. 3 розділу IV Положення, відповідно до яких емітенти зобов'язані розкрити квартальну інформацію не пізніше 25 числа місяця, наступного за звітним кварталом, шляхом її подання до Комісії.

Отже, такі дії ВАТ "Сєвєродонецький завод опорів" підпадають під правопорушення, відповідальність за яке передбачена п. 7 ч. 1 ст. 11 Закону України „Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" (зі змінами, внесеними згідно із Законом № 801-VI від 24.12.2008 „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за правопорушення на ринку цінних паперів") - неподання інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку. ДКЦПФР № 1591 від 19.12.2006, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.2007 за № 97/13364. Відповідно до вимог гл. 7 розділу V Положення розкриття річної інформації шляхом опублікування в офіційному друкованому виданні здійснюється у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним. Річну інформацію за 2008 рік в офіційному друкованому виданні ВАТ "Сєвєродонецький завод опорів" опубліковано не було. Таким чином, ВАТ "Сєвєродонецький завод опорів" при розкритті річної інформації за 2008 рік порушило вимоги п. 4 ст. 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" та гл. 7 розділу V Положення в частині розкриття регулярної інформації шляхом опублікування її в офіційному друкованому виданні.

Такі дії ВАТ "Сєвєродонецький завод опорів" підпадають під правопорушення, відповідальність за яке передбачена п. 5 ч. 1 ст. 11 Закону України „Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" (зі змінами, внесеними згідно із Законом № 801-VI від 24.12.2008 „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за правопорушення на ринку цінних паперів") - неопублікування інформації.

У зв'язку з цим, керуючись ст.ст. 9, 11, 12 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", 24.07.2009 начальником ЛТУ ДКЦПФР у відношенні ВАТ "Сєвєродонецький завод опорів" була винесена постанова № 413-ЛУ про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 850,00 грн.

Відповідно до вимог гл. 7 розділу V Положення розкриття річної інформації шляхом подання до Комісії здійснюється у строк не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.

Річну інформацію за 2008 рік в зазначений термін ВАТ "Сєвєродонецький завод опорів" до Луганського територіального управління ДКЦПФР надано не було.

Таким чином, ВАТ "Сєвєродонецький завод опорів" при розкритті річної інформації за 2008 рік порушило вимоги п. 4 ст. 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" та гл. 7 розділу V Положення в частині розкриття річної інформації шляхом подання до Комісії.

Такі дії ВАТ "Сєвєродонецький завод опорів" підпадають під правопорушення, відповідальність за яке передбачена п. 7 ч. 1 ст. 11 Закону України „Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" (зі змінами, внесеними згідно із Законом № 801-VI від 24.12.2008 „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за правопорушення на ринку цінних паперів") - неподання інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

У зв'язку з цим, керуючись ст.ст. 9, 11, 12 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", 24.07.2009 начальником ЛТУ ДКЦПФР у відношенні ВАТ "Сєвєродонецький завод опорів" була винесена постанова № 414-ЛУ про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 850,00 грн.

В порушення вимог Положення "Про розкриття інформації емітентами цінних паперів", затвердженого рішенням ДКЦПФР № 1591 від 19.12.2006, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.2007 за № 97/13364, у термін до 25.07.2009 не розкрило регулярну квартальну інформацію за II квартал 2009 шляхом її подання до Комісії (Луганського територіального управління ДКЦПФР). Таким чином, ВАТ "Сєвєродонецький завод опорів" порушило вимоги п. 1 та п. 3 глави 3 розділу IV Положення, відповідно до яких емітенти зобов'язані розкрити квартальну інформацію не пізніше 25 числа місяця, наступного за звітним кварталом, шляхом її подання до Комісії. Отже, такі дії ВАТ "Сєвєродонецький завод опорів" підпадають під правопорушення, відповідальність за яке передбачена п. 7 ч. 1 ст. 11 Закону України „Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" (зі змінами, внесеними згідно із Законом № 801-VI від 24.12.2008 „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за правопорушення на ринку цінних паперів") - неподання інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Зазначені суми необхідно було перерахувати в дохід Державного бюджету України - р/р - 31119106700080 в ГУ ДКУ в Луганській області, МФО 804013, код 24046627, код бюджетної класифікації 21081100, протягом 15 днів з дня отримання вищезазначених постанов про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів, копії платіжних документів направити до ЛТУ ДКЦПФР. Постанови № 413-ЛУ, 414-ЛУ, 526-ЛУ, 525-ЛУ, 506-ЛУ про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у встановленому законодавством порядку не оскаржувалась. Копій платіжних документів, що підтверджують виконання вищезазначених постанов, до ЛТУ ДКЦПФР не надходило, що свідчить про несплату суми штрафу в Держбюджет. Враховуючи зазначене, кредитор просить суд визнати Луганське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку кредитором ВАТ "Сєвєродонецький завод опорів" з вимогами до боржника на загальну суму, згідно наданого розрахунку 120700,00 грн. та включити зазначені вимоги до реєстру вимог кредиторів в шосту чергу. За таких обставин, суд призначив розгляд даної заяви у судовому засіданні та зобовязав ліквідатора Льовіна А.П. у термін до 07.03.2011 подати до суду та кредитору відзив про результати розгляду заяви з грошовими вимогами до банкрута, у разі визнання вимог, чи наявності заперечень по них - їх документальне та нормативне підтвердження.

На виконання вимог суду, ліквідатором Льовіним А.П. надано відзив від 17.03.2011 № 077/143083163-11 в якому останній просить відмовити в задоволенні вимог кредитора, ЛТУ ДКЦПФР повністю у звязку з тим, що сума 120700 грн. 00 коп. є санкції, які нараховані в період провадження справи про банкрутство, до визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури щодо нього та посилається на наступне: Згідно ч. 6 ст. 12 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" визначено перелік вимог кредиторів, до яких не застосовується дія мораторію на задоволення вимог кредиторів, до яких не віднесені вимоги із сплати накладених ЛТУ ДКЦПФР санкцій на боржника за порушення на ринку цінних паперів на підставі норм ст.ст. 9, 11, 12, Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні".

У відповідності до ч. 4 ст. 12 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в період дії мораторію на задоволення вимог кредиторів не застосовуються санкції до боржника, за переліком, який не є звуженим, а підлягає розширеному тлумаченню. Так як не може бути привілеїв одним кредиторам перед іншими (за винятком соціального характеру виплати заробітної плати, аліментів, відшкодування шкоди та ін). Вимоги Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку не є поточними експлуатаційними платежами, не є витратами, повязаними із здійсненням судової процедури банкрутства, а тому не можуть бути визнані, в силу їх статусу санкції.

Оцінивши доводи і заперечення сторін у їх сукупності, розглянувши матеріали справи, суд вважає заяву кредитора, Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, з грошовими вимогами до боржника у сумі 120700 грн. 00 коп. такою, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідно до ч.4 ст.12 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" мораторій на задоволення вимог кредиторів вводиться одночасно з порушенням провадження у справі про банкрутство, про що зазначається в ухвалі господарського суду.

Протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів :

- не нараховуються неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші санкції за невиконання чи неналежне виконання грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів).

Відповідно до ст. 1 вказаного Закону, мораторій на задоволення вимог кредиторів - це зупинення виконання боржником грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), термін виконання яких настав до дня введення мораторію, і припинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов'язань та зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), застосованих до прийняття рішення про введення мораторію.

Поряд з обумовленим, поняття неустойки визначено лише статтею 549 Цивільного кодексу України, відповідно до якої неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання. Штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов'язання.Проте накладений на банкрута штраф не визначався у відсотках від суми не виконаного зобов'язання. Згідно до ст.ст.238, 239 Господарського кодексу України такий штраф є адміністративно-господарською санкцією, а не неустойкою. Із змісту вищеназваних норм права слідує, що дія мораторію, передбаченого ч.4 ст.12 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", не поширюється на застосування штрафу до банкрута відповідно до ст.8, абз.З ч. 1 ст. 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів" . Твердження ліквідатора про те, що відповідно до ч.4 ст. 12 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів не нараховується неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші санкції за невиконання чи неналежне виконання грошових зобов'язань щодо плати податків і зборів (обов'язкових платежів), є безпідставним, оскільки в даному випадку штраф у розмірі 120000 грн. є санкцією за вчинення правопорушення на ринку цінних паперів, а не видом неустойки, як засобу забезпечення цивільно-правового зобов'язання і не випливає з невиконання грошових зобов'язань при здійсненні господарської діяльності. Враховуючи зазначене, суд визнає грошові вимоги кредитора, Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до боржника, ВАТ "Сєвєродонецький завод опорів" у сумі 120700 грн. 00 коп. та зобовязує ліквідатора Льовіна А.П. включити вимоги вказаного кредитора до реєстру кредиторів у шосту чергу, відповідно до ст. 31 України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”. На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 1, 31 , 5, 7, 12, 22, 24, 25 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст.ст. 4-1, 86, 87 Господарського процесуального кодексу України, суд,

у х в а л и в:

1. Визнати грошові вимоги кредитора, Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до боржника, Відкритого акціонерного товариства "Сєвєродонецький завод опорів", м. Сєвєродонецьк Луганської області, у сумі 120700 грн. 00 коп. та зобовязати ліквідатора Льовіна А.П. включити вимоги кредитора до реєстру кредиторів у шосту чергу, відповідно до ст. 31 України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

2. Дану ухвалу надіслати: кредитору, банкруту, ліквідатору Льовіну А.П.

Суддя Т.С. Кірпа