Єдиний державний реєстр судових рішень Копія
Справа № 2270/3203/11
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
31 березня 2011 рокум. Хмельницький Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого-суддіМайстер П.М.
при секретаріГолуб О.О.
за участі:представника позивача Масловської Т.В.,
представника відповідача ОСОБА_4, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Хмельницького транспортного прокурора в інтересах держави в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_5 про стягнення фінансових санкцій, -
В С Т А Н О В И В:
01 березня 2011 року позивач звернувся до суду з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_5 про стягнення фінансових санкцій.
Позовні вимоги мотивовані тим, що 22.07.2010 року територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Одеській області під час здійснення державного контролю за виконанням субєктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, правил перевезення пасажирів та вантажів, встановлене порушення законодавства відповідачем, про що складено акт № 0190819, на підставі якого винесено постанову про застосування фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн. № 0110247 від 26.08.2010 року. На підставі вищенаведеного, позивач просить суд стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_5 на користь Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі його структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області штраф в сумі 1700,00 грн. в дохід Державного бюджету України.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав та підтвердив обставини на які посилається у позовній заяві, просив суд стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_5 заборгованість у сумі 1700,00 грн.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав, надав суду письмове заперечення та зазначив, що на момент складання акту працівниками Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Одеській області та на момент винесення постанови про застосування фінансових від 26.08.2010 року наказ Мінтрансзв'язку "Про затвердження положення про ліцензійну картку, що додається до ліцензії на надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом" в законну силу не вступив, а відтак в діючому законодавстві України не існувало нормативно-правового акту, який би регулював порядок видачі ліцензійної картки.
Суд, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, вважає позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, ОСОБА_5 зареєстрований як фізична особа-підприємець 12.04.2006 року, ідентифікаційний код - НОМЕР_1.
22 липня 2010 року державними інспекторами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області під час здійснення державного контролю за виконанням субєктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, правил перевезення пасажирів та вантажів, встановлене порушення законодавства відповідачем, про що складено акт від 22.07.2010 року № 0190819.
26 серпня 2010 року територіальним управлінням Головавтотрансінспекції у Хмельницькій області винесено постанову № 0110247, згідно якої до відповідача застосовано штрафну санкцію в сумі 1700,00 грн.
Як встановлено під час судового засідання, водій надавав послуги з перевезення вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтею 48 ЗУ "Про автомобільний транспорт", а саме: без наявності ліцензійної картки на напівпричіп. В акті проведення перевірки додержання вимог про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом водій ОСОБА_5 зазначив, що ліцензійну картку на причіп не видавали.
Правопорушення виявлено під час здійснення державного контролю за виконанням субєктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, правил перевезення пасажирів та вантажів територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області, яке діє на підставі Положення, затвердженого наказом Міністерства транспорту і звязку України від 14. 12. 2005 року № 888 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 28.12.2005 року № 1573/11853, ФОП ОСОБА_5
Відповідно до ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт», автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення. Документами для фізичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, є: для автомобільного перевізника - ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.
Відповідно ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону до автомобільних перевізників застосовується штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідач постанову про застосування фінансових санкцій оскаржив у встановленому законодавством порядку, однак ухвалою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 23.02.2011 року постанову суду першої інстанції залишено в силі, в задоволенні адміністративного позову ОСОБА_5 до територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області про скасування постанови про застосування фінансових санкцій відмовлено.
Таким чином, позовні вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, а тому наявні підстави для задоволення позову в повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 136, 158-163, 167, 186, 255, 257 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_5 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код - НОМЕР_1) на користь Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі його структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області фінансову санкцію в сумі 1700,00 грн. ( одна тисяча сімсот гривень) в дохід Державного бюджету України.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.
Повний текст постанови виготовлено 31 березня 2011 року
Суддя/підпис/ "Згідно з оригіналом" СуддяП.М. Майстер