Постанова № 14633503, 17.02.2011, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.02.2011
Номер справи
2270/532/11
Номер документу
14633503
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Копія

Справа № 2270/532/11

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17 лютого 2011 рокум. Хмельницький Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі:головуючого-суддіФелонюк Д.Л.

при секретаріБуяновській М.С.

за участі:відповідача - ОСОБА_3 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Старокостянтинівської об'єднаної державної податкової інспекції до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення 713,50 грн., -

У судовому засіданні проголошено вступну і резолютивну частини постанови згідно ст.160 КАС України.

В С Т А Н О В И В:

Старокостянтинівська об'єднана державна податкова інспекція звернулась до суду з адміністративним позовом про стягнення з фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 штрафних (фінансових) санкцій в сумі 713,50 грн. за порушення вимог Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”. Вказує на те, що порушення зафіксовані актом перевірки від 09.11.2010 року.

Представник позивача в судове засідання не з'явився. 07.02.2011 року до суду надіслав клопотання про розгляд справи без участі представника, позовні вимоги підтримує у повному обсязі з наведених у позовній заяві підстав.

Відповідач проти позову заперечив і зазначив, що вказана заборгованість виникла не з його вини.

Враховуючи думку відповідача, суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності представника позивача оскільки його явка не визнавалася судом обовязковою.

Заслухавши відповідача, дослідивши наявні в матеріалах справи докази в їх взаємному звязку і сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.

ОСОБА_3 зареєстрований як субєкт підприємницької діяльності-фізична особа виконавчим комітетом Старокостянтинівської міської ради Хмельницької області 31.08.2006 року, про що видано свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця серії НОМЕР_2.

09.11.2010 року працівниками Старокостянтинівської ОДПІ проведено перевірку господарської одиниці - магазину, що розташований за адресою м.Старокостянтинів, вул.Лермонтова 18, СПД ОСОБА_3, щодо дотримання проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, про що складено акт перевірки №0194/22/15/2302/НОМЕР_1.

Вказаним актом перевірки встановлено порушення відповідачем пунктів 1, 2, 5, 12 статті 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, підпунктів 2.2, 2.6 пункту 2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, а саме при реалізації 1 пляшки пива "Ченгівське" світле 1 л по ціні 7,0 грн. розрахункову операцію не проведено через книгу обліку доходів і витрат та розрахункову книжку (розрахункова книжка в Старокостянтинівській ОДПІ не реєструвалась); при реалізації товару 09.11.2010 року на суму 18,5 грн. розрахункові операції не записано в книгу обліку доходів та витрат Ф.10 в результаті чого не оприбутковано готівку в сумі 18,5 грн.; не забезпечено ведення у порядку встановленому законодавством облік товарних запасів за місцем їх реалізації на суму 290,5 грн..

На підставі акту перевірки та у відповідності до вимог Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” позивачем прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій форми “С” №0001792302 та №0001802302 від 12.11.2010р. на суму 921 грн. та 92,5 відповідно, які отримані відповідачем 12.11.2010 року.

В звязку із несплатою відповідачем суми штрафних санкцій, позивачем подано до суду позов про стягнення з ОСОБА_3 заборгованості в сумі 713,50 грн., оскільки частина боргу відповідачем вже була сплачена.

Досліджуючи надані докази та оцінюючи їх у сукупності, до уваги приймається наступне:

Згідно ст.124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.

Згідно ст.1 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” №265/95-ВР від 06.07.95р. із змінами та доповненнями (далі-Закон), реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами) (далі - суб'єкти підприємницької діяльності), які здійснюють операції з розрахунків у готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.

Ст.3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” визначає, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України; вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг).

Стаття 15 Закону вказує, що контроль за додержанням субєктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби шляхом проведення планових або позапланових перевірок.

Згідно ст.17 Закону за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або незберігання розрахункових книжок протягом встановленого терміну.

У відповідності до статті 21 Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, що не ведуть або ведуть з порушенням встановленого порядку облік товарів за місцем реалізації та зберігання, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Суми нарахованих штрафних санкцій, які визначені ст.ст. 17 - 24 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, підлягають перерахуванню субєктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України протягом 10ти днів з дня прийняття органом державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій (ст.25 Закону).

Відповідно до пп.2.2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 р. N 637 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13 січня 2005 р. за N 40/10320 (далі-Положення)підприємства (підприємці) здійснюють розрахунки готівкою між собою і з фізичними особами (громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, які не здійснюють підприємницької діяльності) через касу як за рахунок готівкової виручки, так і за рахунок коштів, одержаних із банків. Зазначені розрахунки проводяться також шляхом переказу готівки для сплати відповідних платежів. Підприємства (підприємці) здійснюють облік операцій з готівкою у відповідних книгах обліку. Пп.2.6 Положення визначено уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися. Оприбуткуванням готівки в касах підприємств, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги відповідно до вимог глави 4 цього Положення, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів. У разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням РК оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК). Підприємствам, яким Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" надано право проводити розрахунки готівкою із споживачами без використання РРО та РК і специфіка функціонування яких унеможливлює оформлення ними кожної операції касовим ордером (продаж проїзних і перевізних документів; білетів державних лотерей; квитків на відвідування культурно-спортивних і видовищних закладів тощо), дозволяється оприбутковувати готівку наприкінці робочого дня за сукупністю операцій у цілому за робочий день з оформленням касовими документами і відображенням у відповідній книзі обліку. Суми готівки, що оприбутковуються, мають відповідати сумам, визначеним у відповідних касових (розрахункових) документах.

Згідно Указу Президента України "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки " №436/95 від 12.06.1995 року із змінами і доповненнями, а саме ст.1 установлено, що у разі порушення юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами - громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства, які є суб'єктами підприємницької діяльності, а також постійними представництвами нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність, норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, до них застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу: за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки - у п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми.

Передбачені цією статтею штрафи в повному обсязі стягуються до державного бюджету в порядку, встановленому законодавством.

Судом враховується, що актом перевірки №0194/22/15/2302/НОМЕР_1 від 09.11.2010 року встановлено порушення відповідачем вимог пунктів 1, 2, 5, 12 статті 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, підпунктів 2.2, 2.6 пункту 2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, що стало підставою для прийняття рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій форми “С” №0001792302 від 12.11.2010р. про застосування 921 грн. штрафних санкцій та №0001802302 від 12.11.2010р. про застосування 92,5 грн. штрафних (фінансових) санкцій, які відповідачем у встановленому Законом порядку не оскаржено та не скасовано, що не заперечується відповідачем. Проте, частина заборгованості відповідачем сплачена і станом на 31.12.2010 року сума боргу становить 713,5 грн. Доказів про сплату решти суми штрафних санкцій суду не подано.

Судом також враховується, що перевірка здійснювалась в присутності відповідача, однак останній правом написання зауважень до акту перевірки не скористався.

За таких обставин, позовні вимоги про стягнення з відповідача 713,5 грн. штрафних (фінансових) санкцій підтвердженні належними доказами, відповідають вимогам чинного законодавства, а тому підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 6, 14, 71, 86, 94, 104, 105, 158-163, 162, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

Позов Старокостянтинівської об'єднаної державної податкової інспекції до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення 713,50 грн. задовольнити.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 (АДРЕСА_1 код НОМЕР_1) заборгованість по штрафних (фінансових) санкціях в розмірі 713,50 грн. (сімсот тринадцять гривень 50 коп.) на користь Державного бюджету України на р/р 34124999700007, Старокостянтинівське УДК, код 23565058, МФО 815013.

Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.

Повний текст постанови виготовлено 21 лютого 2011 року

Суддя/підпис/ "Згідно з оригіналом" СуддяД.Л. Фелонюк